şükela:  tümü | bugün
 • merak ettiğim sorudur. ben hem edevletten hem pttavm'den başvuru yapmış olmama rağmen bana hiçbir şey gelmedi, ne kod geldi ne maske? yani bu maskeleri talep edenlere her hafta dağıtmayacaklar mıydı? ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum acaba?

  https://www.strawpoll.me/19823408

  bugün itibarıyla geçerli olacak şekilde anketi doldurarak gelme oranlarını ortaya çıkartabiliriz. çünkü bu maske veya kod niye bir şekilde gelmiyor ben anlam veremiyorum.

  edit: anket şekilleniyor ve sonuç aşağı yukarı:

  %75 hayır
  %25 evet

  anladığım kadarıyla çoğu kişiye halen gitmemiş veya kod bile gelmemiş... maskelerin bir şekilde yer değiştirmesi söz konusu olmuş olabilir mi sorusunu ortaya çıkartıyor, çünkü %74 az bir oran değildir.
 • bugün geldi. şu imza mevzusunu kaldırmaları lazım.
 • öğrenciyim. bulunduğum şehirden memleketime hem ailem için hem köyüme virüsü taşıma riskine girmemek için en başından beri evden çıkmıyorum. marketlere, süpermarketlere maskesiz girme yasağı geldiğinde başvurumu yapmıştım. ekşide okuduklarımdan yola çıkarak maskelerin gelmediğini anlayınca el altından satış yapan bir yerden 1 adet(kutu değil 1 adet maske) alabildim. o günden beri tek bir maske ile alışverişimi yapıyorum.
 • (bkz: yoh)
 • ne maske geldi ne kod geldi, konuyla ilgili ne yapacağımı bilen varsa bi tık uzağındayım
 • ne kod ne de maske geldi. annem 60 yaşında ona da başvurduk ama ona da gelen giden hiçbir şey yok. maske de bulamıyoruz hiçbir yerden...

  kurala gelince maske zorunlu ama vatandaşına bir maske bile sağlamayan hükümet devlet ne dersen de tam bir türkiye profili.
 • öğrenciyim, herhangi bir siyasi bağlantım yok, bir hafta önce akşam başvuru yaptığım kod sabah geldi. babamın kodunun gelmesi 2 hafta sürdü, annem ve ablam hala bekliyorlar.

  muhtemelen ilaç ya da doktor kayıtlarının çokluğuna göre sıralıyorlar insanları. ben düzenli bir şekilde kontrole gidiyorum, babam ise kaza geçirdiğinden beri arada bir hastaneye gidiyor.
 • biz de başvuru yaptık ama hala gelen giden yok. en başından beri tedbiri sıkı tuttuğum için 2 kutu maske almıştım zaten ama maskesi olmayan, kod gönderilmeyen, evine maske teslim edilmeyen arkadaşlarım var. devlet madem ki maske satışını yasaklayıp dağıtımı kendi eline aldı, bu işi de çözmek zorunda ama hiçbir ses yok.
 • ilk gün bende başvurmuştum pttavmden, şunu söyleyebilirim, edevlet veya pttavmden maske gelmeyecek. tckimlik üstüne kayıtlı olan hatta sahip kişiler maske kodu alabilecek. bana kod geldi, ben maskemi aldım, ama şu bi muamma ki herhafta kod gelmeye devam edecekmi...