şükela:  tümü | bugün
 • not: aslında başlığı 21 ocak 2018 pyd'nin sivilleri vurması şeklinde açmam gerekiyordu ama ben bu bilgiyi reyhanlı'daki akrabalarımdan aldığımda hiçbir yerde haber olarak yayınlanmamıştı ve resmi açıklama da yapılmamıştı. çok küçük de olsa kaza ihtimali de vardı, o nedenle bu şekilde açtım. bu haliyle roket kendi kendine düşmüş veya gönderenin kim olduğu belli değil gibi anlamlar çıkıyor, biliyorum. moderasyon başlığı değiştirebilirse çok daha doğru ve hakkaniyetli olur.

  az önce ilçe merkezine 3 adet roket düştüğü haberi geldi. ölü ve yaralılar olduğu söyleniyor. askerimizle baş edemeyeceğini adı gibi bilen terörist pkk/pyd, sivilleri hedef almış durumda. çaresizsiniz, ya sınırımızı terkedip gideceksiniz ya da geberip gideceksiniz.

  bölgeden fotoğraflar(18+):
  https://hizliresim.com/1jyb4b
  https://hizliresim.com/rnynjn
 • sosyal medya sayfalarında, ölü ve yaralıların olduğu belirtiliyor. terör reyhanlı'da sivilleri vurdu. reyhanlı'lı vatandaşlar 4 farklı bölgeye havan topu düştü diyorlar. allah yardımcıları olsun.
 • sanki afrin operasyonu temellendirmek için bizden birimi atıyor roketi.

  afrin operasyonun ne kadar gerekli olduğunun kanıtı olan elim hadise. sonuna kadar operasyonu destekliyoruz.
  edit: ilgili entrynin netleşmesi neticesinde yanlış anlaşılmalar giderilmiş. bende yanlışlıkla olan bir füze kazası olarak yorumladım. afrin operasyonuna temellendirmek için yoğun hava saldırıları neticesinde bir hata sonucu bu elim hadise vuku bulduğundan akdem bu fikir neşvü nema oldu.
  algı hesabı kuranlara bu edit.
 • askeri bölgeler yerine reyhanlı kent merkezini hedef alınması kimin sivillere saldırdığının delilidir..

  demek ki neymiş operasyon şart .. sınır ve ülke güvenliği için..
 • kilis'e de düşmüştü. sınır hattında operasyon boyunca normal olabilir. inşallah düşmemiştir.
 • pkk'lılar bu saldırıyı yaparak kendi ayaklarına sıkmış oldu. başlığın değiştirilmesi lazım reyhanlı terör saldırısı altında.
 • an itibari ile facebook arama motoruna "reyhanlı" yazdığınızda halkın attığı videoları ve belediye başkanının canlı yayınını görebilirsiniz. gerçekten hasar çok ağır görünüyor, halk telaşlı ve korkuyor. reyhanlı dediğiniz ilçe zaten bir kaç mahalleden ve bir ana caddeden oluşur (bizzat bir reyhanlılı olarak biliyorum bunu) yani 4 ayrı patlama birbirine ne kadar uzak mesafede olursa olsun aslında reyhanlı içinde olduğu sürece yakındır ve bu da büyük bir korku yaratır.
  umarım bir daha olmaz, memleketime geçmiş olsun.
 • şu "pkk sivilleri vuruyor" diye yakınanlara da hastayım he.
  evladım siz gerizekalı mısınız? ulan adamlar terör örgütü. ne senin anayasanı ne de uluslararası sözleşmeleri umuyorsuyorlar. adam sivili de askeri de çocuğu da öldürür. çünkü terörist.
  pkk/pyd/daeş, artık ne boksa, sadece askerleri öldürse sorun olmayacak mı sizin için?
  salaksınız hakikaten yahu.
 • bm güvenlik konseyinde gündeme gelmeyecek olan saldırıdır.