şükela:  tümü | bugün
  • not: aslında başlığı 21 ocak 2018 pyd'nin sivilleri vurması şeklinde açmam gerekiyordu ama ben bu bilgiyi reyhanlı'daki akrabalarımdan aldığımda hiçbir yerde haber olarak yayınlanmamıştı ve resmi açıklama da yapılmamıştı. çok küçük de olsa kaza ihtimali de vardı, o nedenle bu şekilde açtım. bu haliyle roket kendi kendine düşmüş veya gönderenin kim olduğu belli değil gibi anlamlar çıkıyor, biliyorum. moderasyon başlığı değiştirebilirse çok daha doğru ve hakkaniyetli olur.

az önce ilçe merkezine 3 adet roket düştüğü haberi geldi. ölü ve yaralılar olduğu söyleniyor. askerimizle baş edemeyeceğini adı gibi bilen terörist pkk/pyd, sivilleri hedef almış durumda. çaresizsiniz, ya sınırımızı terkedip gideceksiniz ya da geberip gideceksiniz.

bölgeden fotoğraflar(18+):
    https://hizliresim.com/1jyb4b
    https://hizliresim.com/rnynjn
  • sosyal medya sayfalarında, ölü ve yaralıların olduğu belirtiliyor. terör reyhanlı'da sivilleri vurdu. reyhanlı'lı vatandaşlar 4 farklı bölgeye havan topu düştü diyorlar. allah yardımcıları olsun.
  • (bkz: dezenformasyon is loading)

şimdi 'tsk sivilleri vurriii'ciler dolmaya başlayacak.
  • sanki afrin operasyonu temellendirmek için bizden birimi atıyor roketi.

afrin operasyonun ne kadar gerekli olduğunun kanıtı olan elim hadise. sonuna kadar operasyonu destekliyoruz.
    edit: ilgili entrynin netleşmesi neticesinde yanlış anlaşılmalar giderilmiş. bende yanlışlıkla olan bir füze kazası olarak yorumladım. afrin operasyonuna temellendirmek için yoğun hava saldırıları neticesinde bir hata sonucu bu elim hadise vuku bulduğundan akdem bu fikir neşvü nema oldu.
    algı hesabı kuranlara bu edit.
  • askeri bölgeler yerine reyhanlı kent merkezini hedef alınması kimin sivillere saldırdığının delilidir..

demek ki neymiş operasyon şart .. sınır ve ülke güvenliği için..
  • 3 yada 4 bomba sesi geldiği söyleniyor arkadaşlar yaralı olduğunu söylüyorlar birkaç farklı noktaya düşmüş
    link bombanın düştüğü yerlerden biri de bu
  • kilis'e de düşmüştü. sınır hattında operasyon boyunca normal olabilir. inşallah düşmemiştir.
  • şu "pkk sivilleri vuruyor" diye yakınanlara da hastayım he.
    evladım siz gerizekalı mısınız? ulan adamlar terör örgütü. ne senin anayasanı ne de uluslararası sözleşmeleri umuyorsuyorlar. adam sivili de askeri de çocuğu da öldürür. çünkü terörist.
    pkk/pyd/daeş, artık ne boksa, sadece askerleri öldürse sorun olmayacak mı sizin için?
    salaksınız hakikaten yahu.
  • 1 ölü ve 32 yaralı vardır. ypg denen abd'nin kara gücü tarafından atıldığı iddia ediliyor.