şükela:  tümü | bugün
 • 1979 eurovision elemelerinde birinci olan seviyorum adli sarkida maria rita epik'e eslik etmis grup. israil'le diplomatik iliskilerin kotu oldugu bir donem oldugu icin, turkiye yarismadan cekilmis, 21. peron da unutulup gitmistir. simdilerde arkaplan tarafindan o donemde yaptiklari progresif rock parcalarindan olusan bir albumleri cikarildi..
 • arkaplan tarafından yayınlanan ve büyük bir çoğunluğu 1977 tarihli kayıtlarından oluşan cd'si sadece 1000 adet baskıyla türk müzik dükkanlarında yerini almış olan, türkiye'deki 1975-1977 arası rock müzik sahnesi göz önünde bulundurulduğu vakit kalite açısından birkaç beden bol gelir yorumunun yerinde olacağı izmirli pure progressive rock topluluğu. özellikle köy düğünü isimli bir çalışmaları vardır ki dinledikten sonra insanın bütün anadolu rock arşivini çöpe atası gelir.
 • es geçilemeyecek derecede çoksesli çalışmalara imza atmış olan, tarz olarak gryphon'u* hatırlatan grup.
 • yeni yayinlanmi$, kulagin pasini silmek bir yana sokup atan, her prog rock ve/veya anadolu pop severin ar$ivine katmasi elzem olan toplamalarinin $arki listesi $oyledir:

  1. anne
  2. 18400 tl
  3. fmo (film muzigi olabilir)
  4. petruska
  5. cocukluk anilarim
  6. inilti
  7. bes
  8. sarap mahzeninde gece
  9. fmo ii (film muzigi olamadi)
  10. arap bebegin dansi
  11. anlatamiyorum
  12. koy dugunu
 • 1000 adet basilip sadece turkiye'de piyasaya surulmu$ cdsinin 6 ayda sadece 300-350 civari satmi$, buna kar$ilik 400 basilip sadece netten mailorder ile satilan lp versiyonunun buyuk olcude yurtdi$i alimlari sayesinde tukenmeye yuz tutmu$ olmasi insani $apkasini onune koyup du$unmeye sevkeden ilginc bir husustur.
 • 1000 adet basılmıs cd sürümünden bir tanesine sahip oldugum lezizi sahanedir.her ne kadar cd nereden ve neden geçti elime bilmesem de mutluluk vericidir.
 • daha önce hiç duymadığım, üzerinde senfonik anadolu rock 1975-1977 yazdığı için almayı düşündüğüm ve bi süre iletişim kitapevinde yaşadığım kararsızlıktan sonra 10 milyonla değiş tokuş yaptığım cd deki müziklerin sahibi olmaktalar. ilk parçadan itibaren güzel bi karar verdiğimi anladım. daha bugün aldım cdlerini çok dinlemeye vaktim olmadı ama dinlediğim kadarıyla müzikal olarak fazlasıyla zengin bi albüm. ve biraz düşününce babamın bu müzisyenlerle okuldan arkadaş olma olasılığı var. yaklaşık olarak babamla aynı dönemde aynı okulu paylaşmışlar. cdsinin 1000 adet basıldığını da öğrendikten sonra "şanslımıyım neyim?" diye düşünmeden edemedim
 • tıp fakültesi öğrencilerinden oluşan grup. vakti zamaniyle bu abla ve abiler eurovision'da birinci olmuşlar lakin o sene israil'de yapılacak bu yarışmaya türkiye'nin israil'i protestosu sebebiyle katılamamışlardır.