şükela:  tümü | bugün soru sor
  • edit: gereksizdi, kestirdik.
  • eksi seyler'in kalitesini ortaya koyan bi rezalet olmus. aslinda ne bekliyoruz ki? populer kultur nitelige degil, nicelige bakar en neticesinde.

yalniz entry sahibinin de takdir edilmesi gerekiyor. öz elestiri'nin yaninda, sosyal medya'nin kaymagini en cok yedigi populerlikle odullendirme yemini yutmayacak kadar farkindaligi olmasi gercekten kayda deger.
  • debe'nin kaldırılmasıyla başlayan rezalet aslında. if it ain't broke don't fix it demek yerine, illa onedio-değil olalım kafasının sonucunda bu oluyor.

sitenin içeriğini oluşturan kullanıcılar. ekşi şeyler'e taşıyan ise bir takım editörler olmalı ama kim onlar, ben şahsen bilmiyorum. haliyle de entrylerin vitrine taşınma süreci tamamen kara kutu.

kim olursa olsun birileri tarafından ayıklanıp o içerik ekşi şeyler'e taşındığı için de işte doğru, test edilmiş içerik illüzyonu yaratıyor. halbuki debe buradayken bir editoryal durum söz konusu değildi, seçilmiş değil oy almış olduğu için okuduğumuzu biliyorduk. kimse kızmıyordu. entry'lerim debeye girmesin gibi bir sıkıntı da yoktu. zaten entry sahibinin de belirttiği üzere konunun da izinle değil, seçimle alakası var.

kanzuk farkındaysan sana bakıyorum.
  • "tık gelsin de nasıl gelirse gelsin" devir böyle bir devir arkadaşlar maalesef. yeri gelmişken;

(bkz: öğrenci yurdunda akıl almaz işkence)
  • ekşi şeyler tamamen işlevsiz, bir manası olmayan bir site. misyonu gazetelerin internet sitesi gibi “bakın ne yaptı” haberciliğinden fazla bir şey değil. insanları yanlış yönlendirmiş, doğru yönlendirmiş, bilgi vermiş umrunda değil, tek amacı tık almak.

yazar zaten benden habersiz neden kullanılıyor demiyor, ya benim götümden salladığım şeyi böyle vahim ve önemli konuda nasıl ciddi kaynak alırsınız diyor.

gerçi ülkede tez kaynağı olarak eksisozluk verildiğine göre hedef kitlesini iyi belirlemiş ekşi şeyler. yarın öbür gün psikoloji alanında bir tez konusunda eksiseylerdeki bu yazı kaynak gösterilirse şaşılmamalı.

ekşi sözlük kendini zamanla bitirecek, bu kesin. sözlük alternatifi bir platform bulunduğu anda millet basıp gider.
  • https://eksisozluk.com/ayarlar/tercihler

linkinden, "entry'lerim ekşi şeyler'de kullanılmasın" yazan yerin karşısındaki kutucuğu işaretleyip "kaydet"e basarak öne geçebileceğiniz durum.

ben taa yazar olduğum ilk zamanlar yapmıştım gayet de memnunum.
  • 7/10 verdiğim rezalet.