• (bkz: mizojini)
  • beni bulsun.babalarımızdan aldığımız harçlıkla mutlu bir yuva kurarız.
  • artırıyorum, 22 yaşında hala babasından hatta ve hatta abisinden harçlık alan kız. ama okulu bitirip çalışmaya başlarsam almıyım artık değil mi ayıp, bence de.
  • derdini .keyim
  • okulu bitmeden zengin sevgililerinden para tırtıklamak yerine anne babasına güvenen kızdır. çok dert olduysa kendi kızınızı 18inden sonra kapı dışarı edebilirsiniz, hadi büyüdün git artık diyerek..
  • diplomasını eline aldıktan sonra bile, bakın yaş, cinsiyet falan belirtmedim, aileden maddi destek almaya devam eden, hatta evlenene kadar ailesiyle yaşamaya devam eden sözde modern, iş sahibi milyonlarca insan var ülkede. geleneksel bir durum diye düşünüyorum. zamanında 22 yaşında hollandalı bir öğrenci ailesine kira ödemek için sürekli çalışması gerektiğini söylemişti de "ulan filmler gerçekmiş." diye aydınlanmıştım. bu geleneği takip etmeyecek hayat görüşüne sahip olanlar kazıya kazıya bir şeyler yapmaya çalışıyor.

ülke şartlarında son derece normal olan durum. ama aile sistemi çok afedersiniz kerizlik üzerine kurulmuş buralarda. çocuk mu doğurdun, sıçtın. ölene kadar illa parasını sen düşüneceksin.
  • 18 yaşındayken almamak için kyk kredisine başvurdum. babam, ne de olsa okulu bitirince yine ben ödeyeceğim, diyor. ne yapsak yaranamıyoruz.

dipçe: türk dili ve edebiyatı okuyorum.
    dipçe 2: babam gerçekçi bir insan.
  • türkiye'de hala yeşil pasaport hamili kadınların evleninceye kadar bu pasaporta sahip olma hakkı var. erkeklerinkini 25 yaşında iptal ediyorlar.

bir kere devlet; kadını, evleninceye kadar bakılması gereken bir bebecik tüfecik mantığıyla değerlendiriyor.

alt sınıf veya üst sınıf fark etmez; türkiye'de en solcusundan en gelenekseline kadar, kendilerini finanse edebilecek aileye sahip kadınların kahir ekseriyetinin aileden para alarak geçinmeye okey olduğu kanaatindeyim.

edit: kadınlara evlenene kadar yeşil pasaport uygulaması haziran 2010'da kaldırılmış. erkeklerle eşitlenmiş. yeni öğrendim.
  • babasının gözünde hala çocuk olan insandır. ne yapsa beğendiremez, ne söylese kabul ettiremez.
  • sözlükte bir kadın düşmanlığıdır gidiyor.. bu nefret dolu söylemlerinizin kadına şiddette ve kadın cinayetlerinde rol oynadığını bilerek mi yapıyorsunuz yoksa amaç sadece trollük mü?

daha türkçe sorayım: cani misiniz gerizekalı mi?
hesabın var mı? giriş yap