şükela:  tümü | bugün
 • hayvanlardan tanrılara sapiens ve homo deus - yarının kısa bir tarihi- kitaplarının yazarı yuval noah hariri’nin son kitabı. ilk iki kitap geniş okuyucu kitlesine ulaşmıştı.

  daha geçenlerde homo deus’u görünce yeni kitap yazmayı düşünüyor mu acaba diye düşünüyordum. meğer adam yazmış bile. bu son kitabı da bir an önce edineceğim.
 • onu bunu bilmem. ille de matematik ille de matematik
 • ilk kitap çığır açıcıydı ancak ikincisi ilkinin tekrarı gibiydi sanki, en azından ufkumu açmamıştı. belki de beklentiyi yüksek tutmuşumdur bilemem ama bu adamın 2 kitabı yeter de artar bence okumak için.

  almayı şimdilik düşünmediğim kitap.
 • önceki kitaplarını okuyup sevdiğim yazarın yeni kitabının ön satışta olduğunu görünce hemen sipariş verdim. sizde sapiens ve homo deus kitaplarını sevdiyseniz d&r üzerinden ön sipariş verebilirsiniz.
 • sapiens'te geçmişi, ve homo deus'ta geleceği anlatan yuval noah harari'nin bugünü anlatacağı yeni kitabı. 1 eylül 2018'de idefix'te stoklara girecekmiş. şimdiden ön sipariş verilebilir.
 • 1 eylül itibariyle raflardaki yerini alacak olan kitap. 1. kitabı muhteşem2. kitabı ise benim açımdan hayal kırıklığı olan yazar bakalım bu sefer neler ortaya koymuş.kitapyurdu.com buradan ön sipariş verebilirsiniz.
 • yuval noah harari'nin bugünün analizini yaptığı, sapiens ve homo deus'tan sonraki 3. kitabıdır. eylül başında satışa çıkar çıkmaz aldığım kitabı 2 hafta gibi bir sürede, çok hızlı okumamaya çalışarak bitirdim. öncelikle bu adamın bir tarihçi olarak üzerine düşeni fazlasıyla yaptığına inanıyorum. bir kere insanlığın temel sorunlarını derinlemesine anlatmaya çalışıp bir yandan da bu kadar sade ve anlaşılır yazmak her baba yiğidin harcı değil. adam iyi, net olarak iyi. kitapta ağırlıklı olarak insanlığın şu anda karşı karşıya kaldığı ve acilen bir şeyler yapması gereken üç temel sorunu analiz ediyor. bu sorunlar; nükleer silahlanma, ekolojik tehdit ve teknolojik sıçrama. bu analizleri yaparken bir yandan da özgürlük, eşitlik, medeniyet, din, adalet ve milliyetçilik gibi insanlığın nereye çekersen oraya gidebilecek kavramlarını epey derinlikli eleştiriyor, ve tartışmaya açıyor. bence hiç kulak asmayın sapiens iyiydi ama homo deus'u beğenmedim diyenlere, alın ve okuyun derim, kanımca en iyi kitabı olabilir. bundan sonra ne yazacağını merakla bekliyorum.