şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ak parti tarafından verilen önerge ile şu an mecliste görüşülmekte olan yasaya eklenmiş düzenlemedir.

  milletimize hayırlı olsun.

  evet, bu yasa bu haliyle geçerse, gece 22 sabah 6 arası alkolün perakende satışı yasaklanacak. yasak, mevcut haliyle turizm bölgelerini de kapsıyor.
 • artık cidden bardağın son damlası olmasını umduğum yasak.

  geçen yaz avrupaya gittiğimde bir çok ülkede bizim tekel dediğimiz yerleri bulamadığımda, gece alkol satan yer bulamadığımda(ki bunlardan birisi ibiza saat 12'de bütün marketler kapanıyor içki sabah aldın aldın) dumurdan dumura koşup ulan bizim ülkede olsa şeriat geliyor derler diye düşünmüştüm. ama her ne kadar orda aynısı da yapılsa bu cidden sınırı aştı yani. alkolle bozdu adamlar kafayı.

  edit. yanlis anlayanlar olmus benim lafimi. tekeli bulamadim yerler oldu dedim night shop yoktur gece icki satisi yasaktir demedim. bizim burda koy haricinde nereye gidersin git adim basi tekel vardir oyle on km gitmeye gerek yok adamlarda bu tekel night shop likor shop ne sikimse olusmamis bundan bahsediyorum.
 • önce gençlerin ve çocukların sağlığını düşünüyoruz dediler sonra da komisyona dahi getirmedikleri asıl amaçlarını son dakikada eklediler. 22:00 öncesi satın alınan alkol sağlığa faydalı mı? 30 yaşına yaklaştım şu hayatta ne gördüysem bir şeyi en çok en fazla dillendirenden korkacaksın. demokrasi diye diye kafa sikenler demokrasiye en çok darbe vuranlar ama varsan baksan hala savunurlar "askeri vesayet bitti ama yeaaaa"
 • 'şeriat geliyor'cular ile 'avrupa'da da böylesi yasaklar var, karar mantıklı' diyenler arasında büyük savaşı başlatacak haber.
 • toptan kaldırında rahatlayalım hep beraber dedirten haber. şimdi gece 10 sabah 6 arası içki satışı durunca bu ülkede terör bitecek, işsizlik bitecek, eğitim ve sağlık sistemindeki tüm sorunlar çözülecek değil mi? o zaman yaşasın tüm oylar akp'ye!

  ve son olarak sezen aksu'dan geliyor:
  "oh oh suyundan da
  oh oh şuyundan da
  oh oh buyundan da
  koy koy koy koy"
 • "iskandinav ülkelerinde de aynısı var" şeklinde savunulan yasak.

  lan fransa'da homoseksüel evlilik, hollanda'da uyuşturucu kullanımı, almanya'da fuhuş var. benim hangi saatte içki alacağıma karıştığın gibi gay kocamla ve tuttuğum fahişelerle uyuşturucu partisi yapmama neden izin vermiyorsun!
 • turizm sektörüne ağır darbe vuracak yasak. vurmasın.
 • market satışı mı yoksa genel anlamda satışı mı yasak tam anlamamakla beraber hoşgeldin karaborsa diyorum.
 • sadece tekel bayiileriyle sınırlı olduğu düşünülmemesi gereken yasaktır.

  her türlü bar ve eğlence yeri de alkolün perakende satışını yapmaktadır. olayı bu şekilde ve yasağın başlangıç ve bitiş saatleriyle beraber düşünürseniz, açık kalabilecek alkollü mekan sayısının kaç olacağı konusunda bahisleri açabiliriz.

  düzeltme: alkollü içkiler sunum izni verilen yerlerde açık olarak tüketilebilecek ve bu yerlerde tesis sınırları dışında tüketilmek üzere alkollü içki satışı yapılamayacak, deniliyor. dolayısıyla, barlara vs. şimdilik bir şey olmayacak ama bu yasadan önceki noktadan toptan alkol yasağına mesafe ve bu yasadan sonra kalan mesafe arasındaki fark endişe verici.