şükela:  tümü | bugün
 • uzun zamandır rezalet başlığı okumayan siz saygıdeğer yazarlar için kendimi ateşe attım ve kalktım vestel marka bir televizyon aldım.

  devamını okuyayım...

  22 kasım tarihinde vatan bilgisayar elmadağ mağazasından vestel marka bir televizyon satın aldım.

  ürünün faturası

  ertesi gün televizyonu adresime teslim ettiler ve aynı gün saat 19:00'da servis geldi kurulumu yapıp gitti. bu sırada televizyon kapalı. yemek yedik çocuğu uyuttuk derken saat 22:00 oldu. televizyonu açtım tam ortada yeşil renkte 1 adet piksel mevcut. aynı gün servisi aradığım arama kaydı

  müşteri hizmetlerine ürünün değişimini istediğime dair kayıt bıraktım. ertesi gün için servis talebi kaydında bulundum.

  ertesi gün sabah ta 09:30'da vestel yetkili servisi aradım ve gelip gelmeyeceklerini teyit ettim. mutabakata vardık geleceklermiş. akşam 18:30 oldu kimse aramadı, gelmedi de. 18:30'da servisi aradım,
  -sizin kaydınız sisteme yeni düştü servis yarın gelecek, dediler.
  -ben sabah erkenden aradım, servis kaydınız alınmış bugün gelecekler demiştiniz. sabah teyit ettiğim kayıt sisteminize nasıl şimdi düşmüş olabiliyor dedim. servis bugün gelmeyecekse talebim değişim değil iade olacaktır diye de belirttim.

  iade isteğine ait arama kaydı

  telefon görüşmesinde ürünü iade etmek istediğimi özellikle belirttim.
  ertesi gün vatan bilgisayar'a da iade etmek istediğimi sözlü olarak ilettim.
  ve bundan sonraki vatan bilgisayar, vestel çağrı merkezi, vestel çözüm merkezi, vestel whatsapp birimi ve vestel yetkili servisle yaptığım tüm görüşmelerde onarım değil ürünün iade alınmasını talep ettiğimi bildirmeme rağmen, servis gelip şikayet açıklamasına onarım isteniyor yazmış.

  servis raporu

  25 kasım'da eve gelip ürünün kusurunu tespit eden servise onarım istemiyorum, iade talebinde bulunacağım diyerek servisten bununla ilgili servis raporu istedim, yazıcı arabada dediği için beraber arabanın yanına gittik. servis yazıcıdan çıktı alıp bana verdikten sonra bastı gitti. ben o sırada servis raporunu okuyordum. şikayet açıklamasında onarım isteniyor yazısını gördüğümde servis çoktan gitmişti.
  vatan bilgisayar, servis raporunun şikayet açıklamasında; onarım isteniyor yazdığı için iade alamayacağını, raporda iade yazması gerektiğini söylüyor.
  vestel çağrı merkezini aradım, konuyu vestel çözüm merkezi çözecek, size geri dönüş sağlayacaklar dediler. araya hafta sonu girdi. pazartesi günü tekrar vestel çağrı merkezini aradım, durumu tekrar izah ettim. servis raporunda benim beyanım dışında, ben beyan etmişim gibi onarım talep ettiğim yazıyor. ben başından beri iade talebinde bulundum. bu yanlışın düzeltilmesini istiyorum dedim. servis raporunu 0 536 075 41 23 numaralı vestel whatsapp numarası destek birimlerine göndermemi istedi.

  whatsapp'tan yaptığım görüşme kayıtları aşağıdadır.

  http://i.hizliresim.com/kgj7d7.png
  http://i.hizliresim.com/nl580n.png
  http://i.hizliresim.com/yqv8za.png
  http://i.hizliresim.com/8plwrr.png
  http://i.hizliresim.com/dblwg1.png
  http://i.hizliresim.com/ervw99.png
  http://i.hizliresim.com/bvzw7j.png

  sonuç olarak, vestel bölge sorumlusuyum diyerek birisi beni aradı ve 3 ölü piksel altında olduğu için talebimin olumsuz değerlendirildiğini iletti.

  1 ölü pikselin bile artık ayıplı mal sayıldığı gazete haberi.
  http://www.hurriyet.com.tr/…-oyunu-bozuldu-23622410

  tse'nin resmi sitesinden 2010 yılında bu standardın yürürlükten kaldırıldığına dair tse uygulaması
  https://intweb.tse.org.tr/…069068087047078100098083

  ürünü vatan bilgisayardan alıp parasını onlara ödediğim için bugün vatan bilgisayara ihtarname çekeceğim ve il tüketici hakem heyetine başvuru yapacağım. sonucu entry altında editleyerek paylaşırım ki, daha sonra birilerine faydası olsun.

  bir hatam olduysa ya da vaktinizi gereksiz yere aldıysam affola.
  lütfen desteklerinizi esirgemeyiniz.

  bu yazı sonrası vestel tarafından dönüş yapılıp tarafıma ekstra faydalar dahi sağlasalar, yazıyı silmeyeceğim. para her şey değildir. içerikte değişiklik de yapmayacağım. isteyen ekran görüntüsü alıp daha sonra karşılaştırabilir.

  son olarak ticari itibar bıdı bıdı diye karşıma kime gelmesin. burda ticari itibarı lekeleyen ben değilim, siz kurşunu kendinize sıkıyorsunuz.

  edit1 : fatura görüntüsünden fatura numarası silindi.

  edit2 : konuyla ilgili diğer sorumlu firma (bkz: vatan bilgisayar rezaleti)

  edit3 : vestel alternatif çözüm merkezi diye başka birimden bir hanımefendi aradı, ürünün iadesinin onaylandığını ve ödenen ücretin cuma günü hesabıma yatırılacağını bildirdi. gelişmeler ve sonucu buradan paylaşacağım.

  destek veren, mesaj atan, olumlu olumsuz bildirimde bulunan herkese ne kadar teşekkür etsem azdır.

  edit 4 : neden vestel aldığımı soranlar olmuş, toplu bir cevap verme gereği duydum.
  sözlükte arayın, samsung rezaleti, lg rezaleti, sony rezaleti, philips rezaleti vs vs şeklinde bir sürü başlık var. 1 tane bile vestel rezaleti yoktu ben açmadan önce. bu yazdığım markaların hepsi ile ilgili forumlardaki şikayetleri okudum. hepsinde benzer olaylar. her firmanın her ürünü için şikayet bildirimi var ve firmaların müşteriye karşı tutumları hep aynı. burada kararsız kaldım ve bari servis ağı fazla olanı seçeyim dedim. vatan bilgisayar'ın kurumsal olduğunu düşündüm ve vestel bayi yerine buradan ürün aldım ama bu konuda yanılmışım.
  servis raporunun altında imzam da yoktur. imza isteselerdi muhakkak okuyup imzalardım. servis tek taraflı olarak imzalamıştır. zaten biraz acele gittiler, sebebini sonra anladım.

  edit5 : edit4'teki yazmış olduğum metin bir bütündür. (parçalanamaz, ayrı ayrı satılamaz) yani burada hiç rezalet başlığı yoktu, ben de kalktım vestel aldım diye bir şey söz konusu değildir. forumlara baktım, şikayetlere baktım en son sözlükte vestel başlığında televizyon yazıp arattım, rezalet başlıklarına da baktım ve hepsinin bende yarattığı algı ile almaya karar verdim.
  bir arkadaşın değinmesi ile ilgili de bir şey söylemek istiyorum. "sony 10.000 ürün satıyorsa 100ü ayıplıdır, lg de öyle, samsungda öyle ve diğerleride" demişsin de ben hangi firma kaç tane üretmiş kaçı hatalı çıkmış nerden bileceğim. televizyon alırken firmalardan üretim kapasitesi, satış hacimlerini, mali durumlarını falan mı istemem gerekiyor. televizyon mu alıyorum şirkete hissedar mı oluyorum.
  vestel başlığında lg'ye panelleri vestelin ürettiğini yazmış başka birileri de. kaldı ki yanlış karar vermiş, yanlış yapmış ta olabilirim. kendimi haklı çıkarma peşinde değilim. benim burada dikkat çekmek istediğim nokta ben bir televizyon aldım ve bunları bunları yaşadım. sizlere de iletme gereği duydum. yazılanı beğenmemek de sizin en doğal hakkınız, ona da saygı duyuyorum.
  ve hepinize güzel günler diliyorum.

  edit6 : sorun ile ilgili çözüm sağlanmıştır. (bkz: #64454750)
 • okuyan yazsın rezalet gibi rezaletse ona göre okuyalım. (bkz: sözlüğün iyice sikayetvar.com'a dönmesi)
 • 1 piksellik rezalet oldugu icin notum 3/10

  aksiyon yeterli tempoda degil, kavga veya hakaret icermiyor. buyuk ihtimalle urunu degistirirler diye dusunuyorum.

  vestel'den televizyon mu alinir diye de soruyorum son olarak.
 • şaşırtmayan rezalettir. 2004 senesinde öğrenci halimizle 3 kişi taksite girip vestel tv almıştık. servis cihazı eve getirip gitmişti. tv'yi açınca kanal değiştirmeye yarayan "+" ve "-" tuşlarının ters işlediğini görüp servisi aramıştık ve kullanıcı hatası cevabını almıştık. ürünü aldığımız firma bize sahip çıkmasa ayıplı ürününün arkasında durmayacaktı vestel.
 • aynı gün içerisinde bildirilmiş üretim hatasının 7 günde çözülmemiş olması rezalettir.
  vestel tarafından yapılmıştır.
 • öncelikle çok geçmiş olsun. lütfen yanlış anlamayın ama bu kadar alanında uzman, dünyaca tanınmış uluslararası kaliteli markalar varken gidip hakkında bunca şikayet olan bir markanın ürünü satın almanız başlıbaşına bir hata bence. bile bile lades demişsiniz...
 • tüketiciyi aptal yerine koyan asgari ücretli çalışanları anlamıyorum.

  adam 10 defa iade demiş ama gelip oraya değişim yazmışlar. eninde sonunda sana kitleyecekler bu hatayı.

  rezalet puanım: 5 (vestel olduğundan default değer) + 4 = 9
 • ekşi rezalet timine saygıyla duyurulur.
 • bir benzeri de benim başımdan geçmiştir. o yüzden anlayabiliyorum.

  ama para iadesi alabileceğini sanmıyorum, ürün değişimi yapacaklar.

  edit: yeni farkettim ama, arkadaş 'servis fişinde ürün iadesi değil, onarım talep ediyor' yazmışlar demiş ama, o servis fişini size imzalatmadan hiç bir yere gidemezler ki. siz sazan gibi atlayıp servis fişini imzaladıysanız, adamlar ne yapsın.
 • bak dostum bu işler telefonla olmaz. hele hele watsapla hiç olmaz. ben yerinde olsam o hatayı görür görmez alırım o tv yi aldığım yere götürürüm. ve hemen ya yenisini alırım yada paramı. ben babamdan böyle gördüm.