• muhaliflere inat başaracakmışlar.

füzenin arge ekibi odtülü solcular mı yoksa imamhatipliler mi bir araştırın önce.

siz hiçbir şey başarmıyorsunuz, sadece bize köstek olmadığınızda ortaya füzeler helikopterler tanklar çıkıyor.
  • başlık entry ve nick uyumu hiç bu denli olmadı..

https://m.youtube.com/watch?v=p69todohwqc

kardeş dünyanın en büyük 17. ekonomisiyiz..
    hollanda, isveç, belçika, isviçre, norveç, israil, danimarka, portekiz..bunlar hep bizden küçük ekonomiler..

her sabah ve akşam aklına getir bence endorfin/serotonin pik yapar..kafan mis gibi olur..

füze denemişiz, 280km en azından deniy.....te allam ya..

pakistanda/hindistanda kıtalararası füze var..en büyük metropolüne götürsem sokaklarında kokudan gezemezsin..
    füzeyle övünmeye çabalayan artıklarsınız.çalışan diyorum onuda beceremeyecek kadar çaresiz..

bin odalı sarayda yaşayan cumhurbaşkanımsılı tarafından zulmedilen, milyon milyon mültecili ülkede füze attık diye resmi geçit mi yapacaz at amcıkları...
  • bunu "akp yaptı" kafasında olanlar için kısa açıklama yapalım ki zihinleri farklı çalışmayı öğrensin:

1- dünya artık füze yapmayı geçti, thaad tipi hava savunma sistemlerini geliştirmeye çalışıyor.
    füze atmak mesele değil, sana gelenlerinin kaç tanesini imha ettiğin asıl mesele. gelecek füzeleri engelleyemezsen füze rampaların yok olduğunda nasıl füze atacaksın, sapanla mı?

yani senin şu an yaptığın; adam ww2 döneminde uçakta jet motoruna geçmişken senin uçağa yeni geçmiş olman gibi bir şey.

2- mesela 500 sene sonrayı hayal edin, akp gitti, kılıçdar geldi diyelim. kimse ölmesin. erdoğan, kılıçdaroğlu ve akp, hepimiz hayatta kalalım. türkiye hiç mi ilerlemeyecek? 500 yıl sonra bugünün kabile devleti gibi mi kalacak? dünyada su yükseldikçe sen de yükseliyorsun zaten, çağın gereklerini yerine getiriyorsun. bunun parti ile alakası yok. bu devirde "hiçbir şey yapmayan iktidar" diye bir kavram afrika'da bile yok, herkes bir şeyler yapıyor zaten. ben potansiyel kayba bakarım: sen elindekileri verimli kullandın mı? akp için bunun cevabı net hayır zaten, bunu siz de biliyorsunuz.

bu durum er ya geç gerçekleşecekti. road not taken durumu olduğundan insanlar kavrayamıyor ama akp değil "abc" de başta olsa zaten ordusuna bu kadar para ayıran, 70'lerden beri dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri olan türkiye çağın gereği olarak bunu yapacaktı.

asıl sorgulanması gereken şu: sen rakibinden ne kadar sonra yaptın? ve senin teknolojin rakibinden ne kadar daha iyi?

3-saratoga'nın muavenet'i vurması meselesinden sonra türkiye kendi silahlarını artırmaya başlamıştı zaten, çoğu donanma projesi 90'larda başladı mesela, bitmeleri akp dönemine nasip oldu.

iletişimin/globalizmin/internetin yükselişi (yani bilginin serbest dolaşımı) ve 2000'ler sonrası gelişmekte olan ekonomilere (bizlere) dünya çapında para akması da göz önüne alınca bu projelerin hızlandırılması, yeni projelerin ortaya çıkması ve eski projelerin daha çabuk bitmesi çok doğaldı. akp dört ayak üstüne düştü burada.

4- akp olmasaydı belki 1'de bahsettiğim sistemi bile yapıyor olabilirdik; kaynakları o kadar boş harcıyorlar ve eğitim sistemini, insan kalitesini kadar tarumar ettiler ki, o kadar beyin göçü verdirdiler ki fırsat kaybımız hayal bile edilemez.

5- roketsan, aselsan ve tai'nin hepsinde mühendis arkadaşlarım var (gördüğüm kadarıyla bu sözlükte yazan yazarlar da var), beyin takımı içinde akp'li falan olmadığını söylüyorlar (genelde yöneticiler akp'li imiş). beyin göçü dediğim de, zaten bahsettiğim bu insanların yarısı yurt dışına gitti (üstte beyin göçü dediğimiz şey bu). yavaş yavaş kadrolar fırça bıyıklı yapılmaya başlanıyormuş.

peki bu fırça bıyıklıların dünya ile rekabet etmesi ne kadar mümkün olabilecek?

günde 5 vakit abdest alıp namaz kılan, yılda 1 ay aç kalan ve haliyle bu dünyayı siklemeyip öbür dünyaya yatırım yapan, her şeye "inşallah kardeşim, allah izin verirse" diyen yarı-nihilist bir adamın, silicon valley'deki veya pearl river delta'daki insani olarak özgür takılıp (yeme-içme-sevişme-gezme vs.) bütün zihnini `arge'ye veren bir adamla yaratıcılık ve ürün verme hususunda kapışması mümkün olabilir mi?
    (zaten bunun en net tablosu günümüz müslüman dünyası vs. gavurlar olarak ortada bariz duruyor, rönesans sonrası yobazlığını atanlar uçtu, biz yobaz kaldık yobaz gidiyoruz; yarışmamız mümkün değil.)

p.s. zaten kızdığımız mesele en başından beri bu, akp bir şey yapmıyor demiyor kimse. elindeki gücü verimsiz kullanıyor, boşa kullanıyor diyoruz.

daha ne kadar net anlatabilirim bilemiyorum. daha nasıl anlamamakta ısrar edebilirsiniz hayal edemiyorum.
  • `ikiyüzlü, aşağılık, 8.sınıf muhaliflerin görmezden geldiği haberdir.`
    sözlüğün kapısında asılı olan 'çomarlar giremez' tabelasını yine kim indirdi arkadaşlar.
  • gençler akp dönemi falan diye birşey yok.

bu ülkeyi 70'lerden sonra arada ecevit'in yönettiği 3-5 seneyi saymazsak hem akp ve zihniyeti yönetti.

akp'nin öncesini şimdiki muhaliflere yontanın ben ta anasını seveyim.
  • roketsan zaten 1988'de kurulmuş. stinger fuzesinin bazı parcalarini yapmak için kuruldu. çok şükür 30 senede buraya kadar geldik. ayrıca füze denemelerini yapan arkadaşlardan biri mevcut yönetim yüzünden ülkeden ayrılmayi düşünüyor. akpli olmayan hükümet destekçisi arkadaşlara duyrulur.
  • ülke olarak sorunumuz şu... güzel şeyleri göremiyoruz.

güzel bir denemedir. en azından bir denemedir. emeklemeden koşmaya başlayamazsın. bugün 280 km olan menzil yarın neden 1280 olmasın?

iha'lar yapılacak dendiğinde de dalga geçildi hep. uzaktan kumandalı oyuncakla adam mı vuracaksınız diye... şimdi dünya çapında takip ediliyorlar. sipariş veren ülkeler var.

yapılan güzel şeyler de var. destek olun. gelişim için destek gerekir.
  • evet iktidarı sevmiyorum, çokça da eleştiriyorum. ama ülkenin özellikle askeri alanda yaptığı yerli ve milli çalışmaları destekliyorum. bazılarını da anlamıyorum arkadaş, üç denemeye kıtalar arası balistik füze mi yapacağız. dün 40 km menzilli toplar vardı, bugün 280 km menzilli füze, yarın 1200 km menzilli, gemiden atılan yapılır. tamam eleştirelim ama bunları da destekleyelim.
  • seyir füzesinin ne olduğunu bilmeyen bütün ekşici sol çomarların anasını... ulan bırakın boş yapmayı. 4000km dediğiniz balistik füze ile seyir füzesi bir mi amınakoduğum aptalları? 280km azmış gibi dalga geçmiş bir de düşük beyinli primatlar.

teki de bu ekonomi ile 10 tane anca atarsın diyor. ulan gerizekalı, zeytin dalı ve fırat kalkanı harekatlarında taş mı fırlattık? savunma bütçesi ne boka yarıyor sanıyorsunuz? muhalif olacağım diye kendinizi komik bir duruma düşürmeyin. akp'lilerden farkınız yok, açın google'ı bakın. azıcık araştırın.

atatürkçülük internette herboka maydonoz olmakla olunmaz. atatürkçülük, onun ideallerini gerçekleştirmekten geçer.

alın bu da size hediyem.

(bkz: istikbal göklerdedir)
  • ulan pic herifler, turkiye'nin fuze uretmesi, tank uretmesi, ucak uretmesi bizi ancak gururlandirir ama bunlari secimler yaklasinca gundeme getirmek alcakliktir. milli bir meseleyi parti bazinda ele alip oy devsirmeye calismak ahlaksizliktir. ahlaksizlik sizin icin anlamsiz olabilir.

bakin linkte ne yaziyor, 1970-80 civarinda cin'le gelistirilen ortak proje
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/j-600t_yıldırım
hesabın var mı? giriş yap