• (bkz: suyunun suyu)
  • the australian pink floyd show' un kalitesine ulaşamayan bi organizasyon olmasına rağmen buna da şükür mottosu geçerli.
  • az once eve geldim. tek kelime ile mukemmel bir konserdi. bear mccreary ile beraber kurucesme arena'da dinlemek istedigim yegane grup oldu kendileri.

konser mekani matine 216 boyle dugun salonu ile balo salonu arasinda sıkışmış bir yer. guitar hero world tour'daki konser mekanlarina benziyor. fakat ortam olarak guzel. icki fiyatlari da ucuz olmasa da fenerbahce'deki bir yere gore bekledigimden uygundu. bir kadeh kirmizi sarap ile enerji icecegine 15 tl verdim, zira ben 25 civarinda bekliyordum. fakat ozellikle -bunu ir sikayet olarak alin- 18 yas siniri olan yere 15 yasinda veletler almak hem illegal, hem de rahatsiz edici bir olay. lan tamam pink floyd biliyosun, apaçi de degilsin; ama aksam 10'dan sonra disarda oldugun icin sevinirken neden breath esasind headbang yapiyosun be cocuk ? neyse...

kanimca en buyuk organizasyon hatasi on grup olarak aydilge denen grubu cikarak olmus. hatta hayretler icinde fan güruhunun turlu denyoluklar yapmasini izledim. hatta daha ilginci aydilge sahneden inince gidenler oldu spirit of pink floyd'u dinlemeden. hata nerde diye bakarsak bu grup her telden calmis arkadas... kendi sarkilarini caldi -hic bilmem; sonra soyle sacma bir muhabbet duydum ;

- simdi bizden sonra pink floyd var. spirit of pink floyd. 80'lerin grubu muydu onlar ? haaa ? neee ? o zaman biz de 90'lardan calalim...

diyip burak kut'tan yasandi bitti, akabinde bryan adams'tan summer of 69 ve sanirsam son olarak umbrella caldilar cover olarak. sonra biz kendimizi disari attik bunlar sahneden inene kadar, 3 4 sarki daha caldilar ve gittiler. gerci hata bu kizin kotu muzisyen olmasinda degil, bu kizi bu grubun ongrubu yapan organizasyonda... bir de "son albumumuzden calicaz" falan dediler, heralde birden fazla albumu varmis, bilemedim. ona da neyse...

konser setlisti aklimda kaldiginca su sekildeydi (atldigim 1 sarki olabilir);

shine on you crazy diamond
    time
    breath
    coming back to life
    pigs
    pulse
    money
    hey you
    run
    us and them
    lunatic is on the ground
    the great gig in the sky
    wish you were here
    comfortably numb
    the wall (part 1 & 2)

ozellikle pigs'in calinmasi beni hayretler icinde bir mutluluk ruzgarlarina sevk etti, zira her ne hikmetse animals albumu hep en sevdigim olmustur. hani zaten "su sarki guzeldi" demek denyolugun onde gideni olur, ama shine on you calarken dev ekranda syd barret gorselleri gecmesi, wish you were here calarken live 8 performansi resimlerinin gosterilmesi (en basta richard wright) ve hey you calarken the wall filminin kesilen sahnelerinin gosterilmesi mukemmel oldu. bambaska ortamlara surukledi, sonra bir seklde eve geldik. aras bos. ama tekrar gelsinler, tekrar gideyim; o kadar net.

gruba gelince, muhtemelen cikacaktir bunlara da "aynisini calmislar, kendilerini pink floyd saniyolar" diyecek olan. bu kalitede bir pink floyd performansini kendilerinden dinleyemicegimize gore su an icin yapilabilecek en iyi hareket bunlari dinlemek. arti adamlar gayet iyi bir cover grubu olmuslar kendi konseptleri dahilinde. ha gitaristleri david gilmour'a biraz benziyo o ayri... velhasil guzel konser oldu...

bir de kapinin girisinde grubun turne tisortlerinin ve konser albumlerinin satilmasi guzel bir ayrintiydi, ama acikcasi ne kadar dinlemek tamamsa da bunun albumunu dinleyecegime pink floyd'un albumunu dinlerim. en azindan param cebimde kalmis olur... ama gelirse tekrar, gitmeyenlerin gitmesi gereken bir konser olur...
hesabın var mı? giriş yap