şükela:  tümü | bugün
 • dominos pizzanın garanti verdiği ve üzerinden senelerdir reklam yaptığı "30 dakikada teslim hizmeti" ilkesine uymayarak yaşattığı rezalettir.

  dün akşam saat 22:50'de yemeksepeti üzerinden dominos pizza'dan (esenşehir mahallesi, istanbul) yemek siparişi verdim. yemeksepetinde ortalama teslim süresi olarak "20-30 dakika" yazıyordu. diğer pizzacılar 50-60 dakika gibi süreler verdikleri için dominos'u tercih ettim. sipariş esnasında yemeğin 30 dakika içinde teslim edilmemesi halinde ücretsiz olarak verileceği yönündeki garantiyi gördüm. bu garantinin çok sayıda şartları var ve bunların hepsi yemeksepeti dominos sayfasında (şu linkte görebilirsiniz) yazıyor. bu şartların tamamını sağlayarak siparişimi verdim...

  30 dakika geçtiği halde yemeğim gelmedi. dominos şubesi ile yaptığım telefon görüşmesinde ilk olarak "yemek yolda, geliyor" dediler. ben de 30 dakika geçtiği için yemeğin ücretsiz olması gerektiğini söyledim. restoran müdürü, "haklısınız, özür dileriz, ama ücret alacağız" dediler. bunun üzerine böyle bir teslim garantisi sunup siparişimi onlardan vermemi sağlıyorlarsa bu hakkımı teslim etmek zorunda olduklarını söyledim. müdür tekrardan "özür dileriz, haklısınız, ücret alacağız" dedi. buna itiraz ettim ve bu defa "yoğunluk nedeniyle gecikti" dedi. ben de "garanti şartlarında yoğunluk durumunda müşteri sipariş verilmeden uyarılır, uyarılmamışsa ürün ücretsiz olur" yazıyor dedim. restoran müdürü, tamamen yalan atarak "o, saat 11den sonra verilen siparişlerde geçersiz" dedi. ancak siparişimi ben zaten saat 11den önce vermiştim ve yine dominosun garanti şartlarında saat 23:30'dan sonra verilen siparişlerde bunun geçerli olmadığı yazıyordu. ben bunu hatırlatınca müdür bey yine "kusura bakmayın ücret alacağız" deyince telefonu kapattım.

  10-15 dakika sonra başka birisi aradı ve bu defa "küçük bir kaza oldu o nedenle ürün gecikti, şimdi yemeği hazırlatıyorum" dedi... tabii ki ilk telefon görüşmesinde "ürün yolda, geliyor" dediklerini unutmuşlardı... ben bunları hatırlatınca "o zaman şikayet et bizi" diyerek meydan okudular...

  velhasıl... senelerdir yaptıkları reklamlarda "30 dakikada lezzet kapında, gecikirse anında bedava" şeklinde yalan atan bu adamlar, siparişlerini aşırı geciktirdikleri halde bin dereden su getirip o parayı istiyorlar, verilmemesi halinde siparişi iptal ediyorlar...
  ya 30 dakikada teslim garantisi vermeyeceksin ya da o garantinin sorumluluklarını yerine getireceksin.

  bu arada yemeksepetine durumu ilettiğimde "gerekli uyarıların yapıldığına emin olabilirsiniz" dediler... durum şimdilik bu ve sorun tam çözülmediği için "22 ekim" tarihini attım.

  edit: "beleşçi", para ödemesi gerektiği halde para ödemeden bir şeyler elde etmeye çalışan kişidir sayın "üstün" zekalılar... burada süre aşımı durumunda "ücretsiz teslim" garantisi veriliyorsa, o ürün artık zaten "beleş" olur. bunu talep etmek beleşçilik değil, hak aramaktır. ama bir taraflarınıza kazık gire gire yalama olduğunuz için hak aramayı da beleşçilik olarak görmeye başlamışsınız. yazık... dominos şubesi bir pizza için 50 tane yalan sıralarken hiçbir sorun yok, ben hakkımı sorunca da "beleşçi" oluyorum, hadi ordan...

  edit-2: yazar arkadaşlardan birisinin entrysini olduğu gibi koyuyorum buraya:

  "yine tüketicinin hakkını aramasının suç ilan edildiği entryler yağmış.

  lan firma bir taahhütte bulunduysa bunu gerçekleştirmek zorunda. bitti konu kapandı. siz niye ısrarla yok “bedava pizza peşinde” yok “bi de bunun için başlık açmış” şeklinde entryler atıp zekanız hakkında ipucu veriyorsunuz ya? sizin gibiler yüzünden bu firmalar istediği gibi at koşturuyor. vallahi size müstehak da sizin yüzünüzden hakkını arayan da hakkını arayamaz olacak yakında.

  ayrıca bu şu kadar sürede teslim olayının kalkması lazım, yetişmeyince olay kuryeye patlıyormuş. adam pizza bedava olmasın ihale bana kalmasın diye canını ve başka canları hiçe sayıyor. kaldırılsın"

  edit-3: dominos personelleri az önce benimle iletişime geçerek sorunu telafi ettiler. başta "beleşçi" yaftasını yapıştıran arkadaşlar olmak üzere başlığımı şenlendiren herkese teşekkürler...

  edit-4: evet, tüüüüm bu "tantana" sadece bir pizza içindi... eğer bir gün 1 tl tutarında bir haksızlığa uğrarsam hakkımı sonuna kadar alacağıma kimsenin şüphesi olmasın. pembe popolu arkadaşlar hakkınızı yedirmeye devam edin, zerre kadar umurumda değilsiniz maalesef.
 • siz pizza mı yemek istediniz, yoksa bedava pizza mı yemek istediniz?
  önce bunu açıklığa kavuşturmak gerekiyor.
 • ekonominin ne kadar kötüye gittiğini gösteren başlıktır. bir taraf bedava vereceğim deyip vermemeye çalışıyor diğer taraf bedava pizza yeme derdinde. asıl rezalet başlığı açanın değil bu hale sokanlarındır.
 • şark kurnazının bi tane pizza için girdiği hale bak. utanmamış başlık açmış bir de.
 • adam beleşçi bile olsa sonuçta belli taahhütlerde bulunmuş ve yerine getirmemiş olan bir firma var. ortada mücbir sebep olsa anlayış gösterirsin ama o da yok üzerine ucuz esnaf yalanları söylenmiş.
  tanım: 5 kuruş etmeyecek pizzaları 3 haneli rakamlara ittirmeye çalışan bir firmanın kendi verdiği sözü tutmaması rezaleti
 • sipariş verilirken niyetin pizza yemek değilde,30 dakikada gelmemesi üzerine olduğu anlaşılan durum.
 • utanmaz* dominos basligin altina reklamini da koymus, (bkz: reklamin iyisi kotusu yoktur)
  görsel
 • yine tüketicinin hakkını aramasının suç ilan edildiği entryler yağmış.

  lan firma bir taahhütte bulunduysa bunu gerçekleştirmek zorunda. bitti konu kapandı. siz niye ısrarla yok “bedava pizza peşinde” yok “bi de bunun için başlık açmış” şeklinde entryler atıp zekanız hakkında ipucu veriyorsunuz ya? sizin gibiler yüzünden bu firmalar istediği gibi at koşturuyor. vallahi size müstehak da sizin yüzünüzden hakkını arayan da hakkını arayamaz olacak yakında.

  düzeltme: 30 dkyı geçince kuryeye kalmıyormuş ihale.
 • siparişini iptal etme hakkın varken neden bu kadar kasmışsın anlamadım. hayır bu tarz haklarınızı kullanmayacaksanız neden yemek sepeti kullanıyorsunuz. yemek sepetinin bu olayda suçu ne onu da anlamış değilim.

  son olarak, hala pizza hut, dominos vb. gibi pizza yaptığını iddia eden yağlı ekmekçilerden gelen buz gibi pizzayı mı yiyorsunuz?
 • eğer anlatılan doğru ise dominos haksız.

  reklam yaparken bağıra bağıra 30 dakikayı geçince ücretsiz diyorsanız 4 liraya maal edip 50tlye sattığınız o pizzayı da yan çizmeden bedava vereceksiniz.

  tanım: zincir bir pizza firması rezaleti.