*

şükela:  tümü | bugün
 • ilk setteki 11-8 üstünlüğümüzle devam etmekte olan maç. alacağımız bir galibiyetin dev bir zafer olacağı karşılaşma
 • trt 2'nin canlı olarak verdiği, ankara atatürk kapalı spor salonu'nda oynanan ve süper çekişmeli giden, tribünlerin voleybolcu hatunları kesmeyi bırakıp çılgınca taraftarlık ettiği maç.
 • istendigi zaman basarinin hic de zor olmadigini gormeye basladigimizi acikca ortaya koyan mac. gelismeleri ilgiyle takip ediyoruz.
 • voleyboldan anlamamama rağmen heyecanla seyrettiğim, objektif yorum alıyim, hamaset dinlemeyeyim diyerekten eurosportu tercih etmemle beraber "terrific crowd", incredible defening" diye haykıran spikerle beraber coştuğum müsabaka. spiker özellikle taraftara övgüler yağırdı. "inanılmaz ama rusya türkiye karşısında 2-0 geride" şeklindeki lafları sinire dokanmakla berbaber, akabinde rusyanın son 5 şampiyonanın dördünde final oynadığını öğrenmem bizim kızların ne büyük iş başardığını ve spikerin şaşkınlığının sebebini açığa çıkardı. inşallah bizim futbolcular ingiltere karşısında aynı mücadele ve azmi gösterirler.
 • maçı takım yedeklerinin durduğu köşeden izleme fırsatı yakalamış bir sporsever & russever olarak belirtmek isterim ki, büyük ölçüde moral desteği sayesinde kazanılmış bir maçtır bu. özellikle her sette geriden gelip de set sonuna doğru rusyayı geçmemizin sebebi ne bizim olağanüstü oyunumuz ne de rusyanın beceriksizliğidir, bu başarıdaki en büyük pay ses tellerinin sağlığını hiçe sayarak spor salonunu inleten türk taraftarınındır.

  maç sonunda iki taraf da gözyaşı döktü, birisi sevinçten, beklenmedik olağanüstü galibiyet nedeniyle; diğeri de 3 seti de önde götürürken zaferin ellerinin ucundan kayıp gittiği için. o kadar güzel hatunu bir arada ağlarken görmek her bünyenin kaldıramayacağı türden bir tecrübeydi, yüreğim burkuldu inceden.
 • tekrarını izlerken bile zevk veren mac.
  (bkz: breh breh)
 • ruysayının affalamsına sebep olan maç 3-0 biten ve dünyanın en iyi takımını yendiğimiz maç.
 • beni natalia hayrani yapmi$ mac. yerinde gittim inceledim. ayrica natalia ve neslihan cok iyi oynadilar.
 • bayanların birbirlerinin popolarına 60-65 defa şaplak atmış olabileceğini düşündüğüm maç..
 • tarihimizde rusyayı ilk defa yendiğimiz maç. 25-21,25-22 ve 26-24 lük setlerle milli takımımız 3-0 lık inanılmaz bir galibiyet aldı. maç başında trt de yapılan yorumlarda yenilgiyi kabullenmiş bir şekilde bizim rakibimiz rusya değil bu maçı kaybetsek birşey kaybetmiş olmayacağız gibi güvensiz lafları spikere ve yorumcusuna yediren filenin sultanlarını tekrar tekrar kutlamak lazım. ama takımda küçük boyuna ve yasına rağmen ön plana çıkan gülden kayalar'ı ekstradan tebrik etmek gerekiyor. necla güçlü'nün sakatlığı nedeniyle sn anda kadroya alınan ve turnuvada oynadığımız romanya maçı ile ilk defa milli olan kızımız rus gamova'nın set smaçlarını arka alandan mükemmel çıkarmış, rusya takımının teknik direktörü karpol'a başka hucum yolların var mı demiştik gizliden gizliye. turnuvaya tutuk başlayan, oyunundan çok boyattığı saçlarıyla dikkat çeken neslihan demir ilk iki maçtaki tutukluğunu atmış sağdan soldan kütür kütür çakıyordu. bir kaç hatasına rağmen takımını çok iyi yöneten bahar urcu'yu unutmamak lazım. sakatlığından dolayı ilk uzun süredir milli takım formasını göremeyen mesude atılgan zaman zaman blok yükseltmek amacıyla reşat yazıoğulları tarafından oyuna alınsa da eski mesude'den çok uzak su an için.