• bugün itibari ile tüy dikilen rezaletler zinciridir. olayı anlatayım.

öncelikle bundan 1-1,5 sene kadar önce 1007748648 abone numaralı aboneliğimi iptal ettirmek için başvurmuştum. bu talebim sonucunda bana bazı paketleri 1 ay, 2 ay, 3 ay vs şeklinde hediye edeceklerini söylediler ve üyelikten ayrılmamamı istediler. ben kabul etmedim. defalarca aradıktan sonra ise son arayan kişi bana bazı paketleri süre kısıtlaması olmadan vereceklerini ve karşılığında faturamın sabit kalacağını söyledi. ben ise bu durumu kabul ettim. derken zaman geçtikçe paketler bir bir kapanmaya başladı ve faturam da yükseldi.

bu durumda epey bir süre daha digitürkü kullanmaya devam ettim. iptal ettirmek fikri hep kafamdaydı fakat bunun için biraz üşeniyordum. apartmanda toplam 8 daireyiz ve üçü digitürk kullanıcısı.

müşteri hizmetlerini aradığımda sinyal sorunu yaşadığımı ilettim ve müşteri hizmetlerindeki yetkili bana uydu kablosu, hdmi kablosu, power kablosu gibi bilimum kabloları söktürerek "yeniden başlatın, bağlantıyı kontrol edin, kurulum yapın" gibi talimatlar verdi. sonuç alamadı. ve bu işlemler sonucunda televizyonumun hdmi kartı yanmış durumda, tv panasonic ve türkiyeden çekilmiş bir marka. tamir şansım da biraz zor. bunun üzerinden scart girişinden bağlanarak yayın almaya çalıştım. fakat gene sinyal sorunu olduğu belirtiliyordu.

daha sonra anladık ki; dairelerden birisi yayın almakta zorluk çektiği için servisi çağırmış ve servis uydudan gelen ana kabloyu ikiye bölerek ana uydu sisteminden sökmüş ve diğer iki daireye digitürk yayınını vermiş. bu konuyu diğer apartman sakinlerine anlattım, onlar da digiturk servisinin geldiğini bana iletti. başka bir dairenin yayın sorununu çözerken benim yayınımı servisin bozduğunu öğrenmiş oldum.

müşteri hizmetlerini yayın sorununun çözümü için aradığımda ise servis yönlendirmek için 35 tl ücret talep ettiklerini söylediler. müşteri hizmetlerine ne yazık ki derdimi anlatamadım. neden teknik servisin bozduğu yayını düzelttirmek için teknik servise ödeme yapacaktım ki? teknik servis ücretini kabul etmedim ve düzelir umuduyla ve uğraşmak istemediğimden 2 hafta türksat uydusunu izleyerek bekledim. ardından konuyu şikayetvar.com'a yazdım. tarafıma dönüş sağlandı ve teknik servisin ücretsiz olarak yönlendirileceği söylendi. teknik servis geldi, 2li splitterı sökerek 4lü splitter taktı. dedim "tamam yayın geldi, eline sağlık." demeye kalmadan "borcunuz 25 tl" dedi. dedim "ücretsiz olacaktı servis öyle denmişti", bunun üzerine servis "parça taktım, onun parası bu, istersen söker giderim." dedi. 25 tl çok vs derken, kendisi parçanın kendilerine 2,5 tlye geldiğini ama bunun müşteriye faturalı ücretinin 50 tl olduğunu ama önceki splitterı aldığı için 25 tl istediğini vs vs söyledi. neyse sorunum çözüldü diyerekten 25 tl'yi verdim.

digiturk müşteri hizmetlerini tekrar aradım ve 25 tl alındığını parça takıldığını ilettim. sorunun benden kaynaklanmadığını, teknik servisin yayını bozduğunu, ardından tamir ederken de benden parça parası aldığını ilettim ve gene sonuç alamadım. konuyu tekrar şikayetvar'a yazdım. bunun üzerine beni müşteri hizmetlerinden aradılar. konuyu anlattım. onlar da bana ödeme yapamayacaklarını, fakat mağduriyetimin giderilmesi amacıyla 1 ay boyunca lig tv ve sinema paketlerini ücretsiz vereceklerini özür dileyerek ilettiler. arayan gayet kibar bir beydi.

bu süreç içinde de iptal dilekçesi fakslamıştım, 4 kere faksladığım dilekçeyi alamadıklarını, her yere faks çektiğimde tam gitmesine rağmen kendilerine faksın yarım geldiğini vs vs söylediler. konuyu şikayetvar'a yazdım ve ardından faksımı taratarak mail yolu ile gönderebileceğimi söylediler ve iptal dilekçem işleme alınmıştı. bu olanlar da aynı süreçle paralel işliyor.

derken digiturk arada beni arıyor, telefonu duymuyordum veya telefon çekmiyor ya da meşgul olduğum için açamıyordum. bir seferinde açtığımda 4 ay boyunca hede hödö paketi hediye edelim dediler, kabul etmedim ve iptal etmek istediğimi bildirdim.

derken 22 eylül 2016 yani bugün itibari ile gene bir müşteri temsilcisi beni aradı. meşgul olmama rağmen telefona cevap verdim. bana gene 4 ay boyunca hede hödö paketini hediye edeceklerini ve iptal başvurumu geri çekmemi söyledi. ben 4 ay sonunda tekrar uzun süre alan iptal işlemleri ile uğraşamayacağımı söyledim. "ama bu hakkınızı kullanın vs" dedi. dedim istemiyorum iptal ettireceğim. ardından eğer üyelikten ayrılmak istiyorsam bana hediye verilen 1 aylık paketleri kapatacağını, bu paketlerin tarafıma üyelikten çıkmamam için verildiğini söyledi. ben ise bu durumun teknik servisin benden ücret almasından dolayı ve mağduriyetimin giderilmesi için verildiğini beyan ettim. kendisi tekrar üyelikten ayrılma talebimi çekmezse paketleri kapatacağını söyledi. terbiyesizlik ettiklerini söyleyerek "siz benimle mi oyun mu oynuyorsunuz? kapa şu telefonu" dedim ve karşımdaki telefonu kapattı.

sanırım biraz uzun oldu ama süreci özetlemeye çalıştım

bir de naçizane tavsiyem şudur ki; eğer maç izlemiyorsanız kesinlikle digiturkten uzak durun. hatta maç izliyorsanız da uzak durun, gidin kahvehanede filan maç izleyin.
  • bugün tarafım digiturk tarafından gene aranmıştır. birini cevaplamadım. diğerinde ise açtığımda yayın sorunumun çözüldüğünün görüldüğünü söylediler, bunu teyit etmek için aradıklarını söylediler. ben de olayı anlattım. parça için ücret alınıyor hede hödö dediler. yayını teknik servisin bozup sonra tamir için ücret aldığını ifade ettim.

teknik servis geleli 1 haftadan fazla olmuş, benden teknik servisin geldiğine dair bilgiyi 5 kere müşteri hizmetleriniz almış. daha bunun için ne arıyorsunuz kardeşim? arayacaksanız mağduriyetimi gidermek için ve son yaptığınız terbiyesizliğe dair özür dilemek için arayın.
  • öncelikle rezaletin büyüğüdür, d-smart, digiturk ikilisinin aldıkları tek bir kuruşu bile hak etmediklerinin bir başka resmidir.

servis gelsin yayınını bozsun, üstüne bozdukları yayın için para istesinler, bir şekilde o parayı senden alsınlar.

"sokayım sizin servisinize de hizmetinize de iptal edin aboneliğimi" dediğinizde ise "biz sizi çok sevdik az daha yolalım" demeye getirsinler.

digiturk de kullanmayın, d-smart da kullanmayın.

d-smart taahhütüm bitsin iptv ye geçeceğim.

daha da bir kuruş kazandırmam ibnelere.

bu da benim başıma gelen: (bkz: 20 eylül 2016 d-smart servis rezaleti)
  • hayatımın hiçbir döneminde aboneleri olmadım. hiçbir şekilde başvuru da yapmadım. herhangi bir şekilde resmi olarak kişisel bilgilerimi de vermedim. ama her ay en az 4-5 kez arayıp paket satmaya çalışıyorlar. adımı soyadımı telefon numaramı biliyorlar. yani kişisel bilgilerimi benim bilgim dışında illegal olarak kullanmaktalar.

hiçbir şekilde resmi bağlantım yokken bu şekilde spam yaparak rahatsız eden bu tipler para söğüşledikleri adamlara ne yapmaz. asla bulaşılmamalı kesilnikle bulaşılmamalı.

bu rezaletin adı resmen dijital tacizdir. ayıptır.

eyy cicitürkçüler. yayınladığınız maçları çatırrrrr çatır iptv ile izliyorum. oooh canıma değsin. içimin yağları erisin. üstüne para verseniz asla size 5 kuruş vermeyeceğim. siz benim kişisel bilgilerimi çalıp telefonla taciz edip hayatımdan çalıyorsunuz. benim de size yaptığım müstehaktır. asla müşteriniz olmayacağımdan nasılsa benden zırnık alamayacaktınız o yüzden yayınlarınızı izlememin kimseye zararı yok içiniz rahat olsun :)
  • digitürk'ü bilmem de o dsmartın aq
hesabın var mı? giriş yap