*

şükela:  tümü | bugün
  • öncelikli not: arkadaşlar, belirteyim bu işin sonucunda bir mağduriyete uğramadım fakat bu gibi bir olay başkasının başına gelirse dikkat etsin diye yazıyorum. rezalet bence sadece teknik servisin değil aynı zamanda samsungun da. bu arada internette telefon ile ilgili yaşadığım sıkıntıyı aratınca bir çok aynı şikayet mevcut. kimilerininki kendiliğinden geçmiş kimilerinin ki garanti ile değişmiş.

samsung galaxy s7 edge başlığına da yazmıştım (bkz: #62737420). telefonu aldıktan 1 ay sonra telefonun ekranında 4 tane yatay şekilde gölgelenme oluştu bir anda. gölgelenme ışığın derecesini arttırdıkça azalıyor, azalttıkça artıyordu. hiç düşürmediğim için kalktım ankara-necatibeydeki destech samsung teknik servisine götürdüm. teknik servise verirken telefonun yan tarafında iğne ucu kadar bir ezik tespit ettiler ve alan kadın “bu yalnız garantidışı olur bilginiz olsun” dedi. kadının teknik bilgisi olmadığı için önemsemedim, verdim. 4 gün sonra aradılar ve “lcd panelde ezik var 1044,61 lira ödemeniz lazım” dediler. o ne demek diyerek samsungla görüşeceğimi bildirdim ve kapattım. samsung müşteri hizmetlerini aradım, durumu anlattım. karşımdaki kişi teknik servis telefonu gördüğü için kendilerinin bir şey diyemeyeceğini belirtti. başka bir teknik servis önerdi.

--- spoiler ---

yahu servisten servise garanti durumumu değişir? ben itiraz edip hakkımı aramaya başlamasam ne olacak 1000 küsür lira durduk yere mi vericem? garantimi kullanmak için sayan teknik servis mi arıyacağım?
    --- spoiler ---

sonra teknik servisin yaklaşımından bahsettim. daha verirken, incelenmemiş telefona bile garanti dışı diyorlar. neyse adam detaylı inceleme isteyelim dedi ve mail attığını belirtti. bunlar 08.09.2016 tarihinde oluyor (biraz kısa anlattım (bkz: #62831785) ). sonra ben detaylı inceleme sonucu beklemeye başladım, araya bayram tatili girdi ve dönüşünde pazartesi tekrar samsung müşteri hizmetlerini aradım ve durumu anlattım. bu sefer çıkan kişi hiç bir şey yapılamaz dedi. sinir bozukluğu ile biraz sesimi yükseltip biraz da üsteleyince hata kaydı açıyorum yetkili biri sizi arayacak dediler. öğlene doğru dayanamayıp destech müşteri hizmetlerini aradım. ödeme bekliyor dediler. durumu anlattım. biz teknik servisle konuşalım size döneceğiz dediler. bu konuşmadan yaklaşık 5dk sonra destech tarafında arandım. kadın gayet lakayıt ve üst ağızla “samsung ile görüştük, garanti dışı ödeyin ya da alın” dedi. “internette bakınca aynı hata var deniliyor ve garanti ile değiştiriyorlar” dediğimde kadın “raporunuz var hakem heyetine başvurursunuz çok isterseniz” dedi. ben dellendim tabii. rapor çıksın gidip alayım diye düşünerek bugün gittim aldım telefonu. raporda (rapor denilende bir satır yazı, ne detaylı inceleme sonucu var ne bir şey) lcd panelde ezik yazıyor. geldim, şarj aletine taktım açtım ve ta taaa gölgelenme geçmiş. şimdi şarj ediyorum telefonu yarın götürüp yetkili biri ile görüşmeye çalışacağım.
    benim anladığım kadarı ile hata kronik ve sistemsel. lcd panel ezik olsa hata devam ederdi. durum buyken ben 1000 küsür lira versem ne olacaktı? hiç durumdan da haberim olmadan “abi panel ezilmiş ya verdim 1000 liraya değiştirdiler” diye etrafta dolaşacaktım. halbuki sıkıntı başka bir şey ve direkt para istiyorlar.

yarın tekrar gidip konuşmamdan da sonuç çıkmaz ise hakem heyeti falan artık ilerleyeceğim. başta da belirttiğim gibi yazma nedenim aynı sıkıntısı olan veya benzer sıkıntısı olanlar dikkatli olsun. teknik servisler para almak için olayla ilgisi olmayan bir çiziği görüp lcd panel diye sallıyorlar.
    bu teknik servislerin çakallığı yetmezmiş gibi samsung da müşterisini onlarla başbaşa bırakıyor. samsungun yaptığı da bir başka saçmalık. örneğin bu örnekte kimses destech kötü demeyecek samsung kötü diyecek.

sonuçları yazarım.
  • işte bu yüzden apple.