şükela:  tümü | bugün
 • vaktiyle bir 22 eylül'de, saltanat ayağına halkı sömüren bir zalimin gebermişliğini kutlamak için yapılıyor sanırım.

  olabilir tabii ama biraz abartılı şeyler bunlar, gebermişse gebermiş, biz artık o karanlık çağı geride bırakmış olarak yarınlarımıza, laik demokrat halkçı eşitlikçi geleceğimize bakalım.
 • melih gökçek'in gözaltına alınması iddiası göz önünde bulundurulunca başka bir anlam kazanan ucube eylem.
 • şunu yazan adamın kanalında gerçekleşmiştir. şaşırtmamıştır.
 • ya ne olacağıdı? bayrağının tarihini bilmeyen gerzekler toplanmış yine.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/osmanlı_bayrağı
 • bugün kullanılan türk bayrağının 1300 lü yıllardan beri kullanıldığını bilmeyen cahil oğlu cahiileri ortaya çıkarmış vaziyet.
 • şaka mısınız

  2.meşrutiyetin ilanı

  edit: türk bayrağının 1923'te üretildiğini sananların takıldığı durum. bu sözde kemalistlerden de gına geldi. beyaz tv padişah resmi koymuş, yok işte başlıkta yazanlar ölü yalayıcısıylarmış. kendiyle çelişmesini (m.kemal atatürk) saymıyorum. akitçiler sözcüdeki atatürk gözünü şaşı çizer, bunlar beyaz tv'de padişah resmi görüp sayar söver. ne yapacaksın beyaz tv saatlerce atatürk reklamları döndürsün öyle mi rahatlayacaksın? bu beyaz tv'yi gözümüzde temize mi çıkarır? ülkeyi bok götürür de polat alemdar dizide ülkeyi kurtarır milletçe rahatlarız ya, bunlarınki de o hesap. padişah resmi kalkınca vatanı kurtaracak.

  bırak isteyen istediğini izlesin, okusun. valla sizde "uzun"unki kadar tahammül kalmamış. en büyük güç sende. kumanda sende ya, bırak açma beyaz tv'yi, buraya başlığını da açma, reklam etme. yeşil sermaye ürünleri satın alma, marketine gitme. firmasında çalışma, oy verme ne bileyim bir sürü şey var. hangisini layığıyla yapıyoruz ki doğru düzgün bir eleştiri yapalım değil mi? sen de haklısın.
 • bir anormallik ya da rezillik göremediğim olay. osmanlı'dan niye bu kadar tiksinildiğini de anlamıyorum. osmanlıcı değilim, alakam yok, fakat isteseniz de istemeseniz de türkiye devleti osmanlı devletinden ayrı bir devlet değildir. uluslararası sahada osmanlı sonrası osmanlı'nın yaptıklarından türkiye sorumlu tutuldu mu? evet. türkiye sorumluluğu kabul etti mi? evet. nitekim rejim değişikliği devlet değişikliği anlamına gelmez, roma krallığı roma cumhuriyetinden, roma cumhuriyeti de roma imparatorluğundan ayrı bir devlet olmadığı gibi, selçuklu osmanlı'dan, osmanlı da türkiye'den ayrı bir devlet değildir sayın bihruz beyler.
 • türkiye osmanlı'nın bir devam devleti olduğu için anormal bir durum yok. istediğiniz osmanlı padişahı ile türk bayrağını yan yana koyabilirsiniz. anormallik tarihi şahsiyetleri abartmaktadır. avrupa'da herkes geçmiş devlet adamlarına sahip çıkar. esir düşmüş 3. napolyon'dan 2. wilhelm'e kadar. 2. abdülhamit iyisiyle kötüsüyle bir osmanlı padişahıdır. zaten onun döneminde devlet iyice güçsüzleştiği için yapabileceği başarılar da kısıtlı kalmıştır. kaldı ki, dünyanın değiştiği bir döneme denk gelmiştir. imparatorlukların yerini ulus devlete bıraktığı bir dönemde karışıklar içinde geçirmiştir günlerini. bulgaristan'ın bağımsızlığı, girit'in yunanistan'a katılması gibi şeyler yaşamıştır. gereğinden fazla yermek veya övmek yerine artık normalleşmeli her şey. 2. abdülhamit'i gündemde tutmaksa cidden başarısız bir politikaya delalettir. gündem değiştirme çabası herhalde. boş işler yani.

  edit : ben abdülhamit sandım yavuz sultan selim'miş. yine boş beleş bir gündem değiştirme çabasından başka bir şey değil. dediklerim geçerli.