• sscb bayrağının yanına rus çarı koymakla eşdeğerdir.
  • osmanlı bayrağının aslında bizans'ın hilal ve yıldızının adapte edilmiş bir hali olduğuna dair teoriler bulunurken kısır tartışmalara sebep olan durum.

[http:// https://en.m.wikipedia.org/wiki/star_and_crescent hilal ve yıldız hakkında ingilizce sayfa]

bu teori belki bizim yüklediğimiz sembol ve anlamları etkisiz kılmaz ama milliyetçiliğin ne kadar ilkel bir akım olduğunu ortaya koyar. bütün medeniyetler ve ırklar arasında kurucu bir etkileşim vardır. cumhuriyet bile yeni bir bayrak yerine osmanlı bayrağını devam ettirirken, tarihi 600 yıl daha geriye alıp, "hayır benim kökenim bu" diyerek göğüs kabartmak en hafif tabiri ile ideolojik bir hazımsızlık gösterir. cumhurbaşkanının aksaray'ını gidip atatürk orman çiftliğine yapması gibi bu yeni türkiye, neo-ottoman yorumları git gide daha saldırgan bir hal alıyor. ama bu çaba o kadar yapay ki, hacettepespor bir anda osmanlıspor olup maçlara mehter takımı ile çıkıyor ve bunu eleştirenler bir anda vatan haini oluyor. bu adam da "cambaza bak" derken aşti'yi mamak'a taşıyıp, o merkezi noktayı avm olarak peşkeş çekiyor.

az biraz omurgalı olun. hırsıza hırsız, ahlaksıza ahlaksız deyin. ideolojinizden, dininizden bir şey eksilmez.

edit: yıldız yazacağıma ay yazmışım.
  • melih gökçek'in gözaltına alınması iddiası göz önünde bulundurulunca başka bir anlam kazanan ucube eylem.
  • atatürk'ün resmini koymazlar. ölmüş insandan hala korktukları için. sanki mezardan kalkıp onları sikecek..
  • "benim sevmediğimi kimse sevemez, benim sevdiğimi herkes sevmeli" kafasındaki dangalakların "ay inanmıyorum" şeklinde tepki verdiği olay.
    ne bitmez sik kafalı var bu memlekette arkadaş.

osmanlıyı sevdiğini söyleyen ve hatta bunu şeklen gösteren herkesin cumhuriyetten nefret ettiğini sanıyordur bu ahmak kafalar kesin. herkesi kendileri kadar mal sandıklarından sanırım, cumhuriyeti sevmeyi de osmanlıdan tiksinmekten ibaret sanıyorlar ellaham.

lan sorsan, kesin selçuklu taam ama osmanlı benden diyıl, göktürkler tamam da gazneniler ıhıh diyeceklerdir. kafalara gel.
  • "başkan'ım bana dokunma" hareketidir. yoksa kim siker yalova padişahını...
  • bravo, hayatta hiçbir gayret sarfetmeden ve bedel ödemeden gururlanmanın yolunu bulmuşsunuz.

müslüman doğ dininle övün, türk doğ osmanlıyla övün, övünülecek başka şeyin yok çünkü.

dinden soğuttunuz, osmanlıdan da soğutmak üzeresiniz.
  • bayrak bin senelik olduğu için bazı heyecanlı zihinlerin ofsayta düştüğü, ama öbür açıdan, bayrağın yanına padişah koyan zübüklerin de niyetini gayet iyi bildiğimiz durumdur.
  • vaktiyle bir 22 eylül'de, saltanat ayağına halkı sömüren bir zalimin gebermişliğini kutlamak için yapılıyor sanırım.

olabilir tabii ama biraz abartılı şeyler bunlar, gebermişse gebermiş, biz artık o karanlık çağı geride bırakmış olarak yarınlarımıza, laik demokrat halkçı eşitlikçi geleceğimize bakalım.
hesabın var mı? giriş yap