şükela:  tümü | bugün
 • karakter sınırına takılmasaydı ''22 eylül 2018 anthony joshua alexander povetkin maçı'' olarak açılacak başlıktı.

  evet 2018'in en büyük ağırsiklet müsabakasına hoş geldiniz. 22 eylül'de wembley stadyumunda anthony joshua wba, wbo, ıbf ve ıbo kemerlerini müdafaa etmek için alexander povetkin'e karşı ringe çıkacak. ilerleyen günlerde buraya analizler, tahminler vs. gelebilir ancak hepsi bir yana umuyorum ki güzel bir maç olacak.
 • (bkz: joshua rulez)
 • her boks maçı gibi bu maç da ''tarihin en önemli maçı'' ''100 yılın boks müsabakası'' gibi sıfatlarla tanımlanacak maç.
 • joshua, bi kamyon zopa- evet zopa - yiyip, aşağı oturacaktır.
  güzel maç olur.
 • povetkin'in iki vurup tek sayacağı maç.
 • tıpkı daha önce kliçko'nun yaptığı gibi sayıyla joshua'nın kazanacağı maç olacaktır. bu maçta nakavtı zor görüyorum iki taraf açısından da.
 • wembley'de gerçekleşecek olan 4 dünya şampiyonluk kemerinin ortada olacağı maç. alexander povetkin, wbo ve wba'de mandatory olduğu için bu maça çıkmaya hak kazandı.

  aslında pove benim bu siklette sevdiğim ve aşırı saygı duyduğum bir boksör ama bu doping olayları yüzünden çok yıprandı. wbc kemer maçı için yaklaşık 1 sene bekledikten sonra meldonium yüzünden maç iptal olmuştu. ocak ayında yasaklanan bu maddeyi pove eylül'de kullandığını söylemişti. zaten asıl kayış burada koptu. wilder o zamanlar şimdi olduğu gibi tecrübeli değildi. yani karşılaştığı en tehlikeli isim 12 raunt boyunca gardını kapatıp iplere yaslanan bermane stiverne idi. bence o sene wilder-pove maçı gerçekleşseydi, o form ve hırs ile büyük ihtimalle pove kazanırdı. povetkin bu süreç boyunca elinden geldiğince kemer maçı için çabaladı ve tekrardan hedefine ulaştı ama belli ki yaşlanma belirtileri artık başladı. özellikle benim için en büyük hayal kırıklığı christian hammer'ı nakavt edememesiydi. hammer tam da pove'nin sevdiği tipten bir rakip. maç boyunca kapanan uygun fırsat'ta yumruk atmaya çalışan kalas bi boksör. ama nakavt edememesi tekrar söylüyorum beni hayal kırıklığına uğrattı.

  ayrıca david price maçında nakavt etmesine rağmen(gerçekten muhteşem bir nakavttı) performansı idare eder seviyesindeydi. özellikle atak bir pozisyonda maça devam ederken yediği kontra gerçekten pove'nin reflekslerinde bir körelme olduğunu gösteriyor. price cam çenenin tillahı bir boksör ama onun o sağı var ya, yemin ediyorum boğa'yı devirir. ama price'ın sol kroşe ile povetkin'e rusya turu yaptırması da ayrı bir ironi. tabi ki bu maç povetkin için iyi bir test maçı oldu. price maçında bile içeri girmeye çalışırken zorlanan povetkin, herhalde joshua maçında baya zorlanacak.

  joshua cephesine gelirsek, maça ali eren demirezen , agit kabayel, martin bakole ilunga ile maça hazırlanmaya devam ediyor. iyi de yapıyor çünkü şu anda ağırsiklette povetkin'e en fazla benzeyen isimlerden biri ali eren demirezen. joshua bu maça ağır çıkmamalı eğer ki kazanmak istiyorsa 108-110 kg arası iyidir ama tekrar'dan 115 kg civarı çıkarsa yine zorlanacak. takam, wlad maçlarında aşırı kas ve kg yüzünden baya bi sıkıntı yaşamıştı. joshua, parker maçına aşırı fit çıkmasına rağmen içeri girememiş ve distance sıkıntısı yaşamıştı. tabi bunda parker'ın aptal taktiğinin de katkısı var. saçma sapan puan etmeyecek etkisiz jab ile joshua'yı sayı ile yeneceğini zannetti ama yanıldı. aynı taktiği whyte üzerinde de denedi ama whyte, joshua kadar çekingen kalmadı. joshua kemer kaybetme korkusu yüzünden bu maçı sayı ile aldı. bence joshua, povetkin'den kontra yemekten korkacağı için haklı olarak ilk 5 raunt'ta pek kırışmaya girmeyebilir ama sonrasında vites artırarak maça üstünlüğü kuracaktır.

  kişisel görüşüm; povetkin bu maça ilk rauntlarda içeri girerek* etkili kroşelerle, ofans bir taktik ile joshua'yı yıkmayı deneyecektir ama kırışmaya girerse ve joshua'nın kroşe veya aparkatlarından etkili bir tanesini dahi alırsa maç erken bitebilir. joshua hafif kilo çıktığı maçlarda ileri rauntlarda daha iyi bir performans sergiliyor. büyük ihtimalle de öyle yapacaktır. benim tahminimce sayı ile biterse joshua alır. joshua nakavt etmeyi isteyecektir eğer ki bir lucky punch almazsa büyük ihtimalle de bu hedefine ulaşacaktır. bence yaş faktörü ve yükselen form grafiğinden dolayı joshua'yı 2-3 adım önde görüyorum. kim kazanırsa kazansın bu maç son yılların en zevkli ağırsiklet maçı olacaktır.
 • joshua'nın galibiyetine bahis büroları dünya genelinde ortalama 1.10 oran veriyor. "aynn knk joshua için çok zor maç."
 • joshua-takam maçındaki skandaldan sonra ağır siklet boks izlemeyi bıraktım.
  bu da boktan bir maç olacaktır.
  her ne kadar yeni bir star yaratmaya çalışsalar da joshua bunun için yeterli bir boksör değil.
  ondan ne muhammed ali yaratabilirsiniz ne kliçko yaratabilirsiniz.
  velhasıl 1.10 orandan joshuaya yapın bahsinizi. bir şekilde kazandırılacaktır.
  zaten adil bir maçta da 40 yaşındaki povetkin joshuayı devirebilecek bir boksör değil.
 • povetkin yıllardır bir kez daha şampiyonluk maçına çıkmak için tırmalayıp duruyordu. wilder ile rusya'da dövüşecekti. son anda yasaklanan bir maddenin vücudunda çok az da olsa bulunması sonrası dövüş yapılmadı. adam yıllardır bu fırsatı bekliyor.

  joshua'nın çalışma videoları gösteriyor ki joshua'nın, kısa boylu ve uzanma mesafesi kısa olan povetkin'den uzak mesafede dövüşeceği yönünde çalışma yapıyor. ama povetkin yakın durabilerse ve joshua'nın aparkatlarından sakınabilirse o tek yumruğu tutturup joshuayı yere serebilir.

  joshua'nın götü kalktı. para için dövüşüyor. onu yenebilecek ortiz, wilder gibi adamlardan uzak duruyor, her dövüş öncesi sözleşmeye yenilirsem rövanş isterim diye madde ekliyor, (yok öyle yağma, baştan başlayıp sıraları geçip şans kovalayacaksın) barry ve eddie hearn bunu sağmak için uğraşıyor. bana antipatik geliyor.

  bu maçı ve nisan 2019'da yapılacak rövanşı povetkin kazansın.