şükela:  tümü | bugün
  • 22 eylül 2018 tarihinde saat 14:00'de başlayacak olup başvuruları 8-17 ağustos'ta alınacak yökdil sınavıdır.
  • genel olarak girdiğiniz alan ile ilgili kelimeleri bilmeniz daha yüksek not almanızı sağlayacak sınavdır. sizin için güncel, düzenli kelime listeleri
    yökdil sağlık kelimeleri için
    buradan

yökdil sosyal kelimeleri için
    buradan

yökdil fen kelimeleri için
    buradan
  • sınava giriş belgesinin ne zaman açıklanacağını merak ettiğimdir.
  • bu soruları çözüp doçent ya da prof. ya da araştırma görevlisi nşa'da olunmuyor.

torpiliniz mi var ingilizceniz derdinizi anlatacak kadar mı o zaman yökdil'e girip kadroya atanabilirsiniz.

ancak buna yarar.
  • sınav yerleri açıklanmış sınavdır.
  • kırkına gelmiş insanların ebeveyni ile gelmesi beklenen sınav. neyse ki çalıştığım kurumun kafeteryasına çanta bırakabildim.

bu arada, bu sınavdan o saçma barajları geçemeyen akademiye uğramasın lütfen.
  • bazi sorularda bir tek cevaplar eksikti. o kadar bariz sorular vardi. gerizekalilar akademisyen olsun diye are you seks tadinda sinavdi. ayip valla ayip...ulkenin egitim sistemi cort...

ydsde a seviye calisanlar sorulara bir baksin agizlari acik kalacak.
  • ilk defa beni heyecanlandırış sınavdır. vay canına dedim çözerken. daha tazecik yds den çıkmış ben, hayretler içerisindeydim. düşünün şu an daha sınav bitmedi ama ben ekmeği suyu yumurtayı alıp eve gelip üstümü değiştirdim.
  • ilk cevapların geldiği sınavdır.
    ankara dil akademisi
    ümit hoca instagram
    youtube

edit:güncelleme
  • akademik alımlarda kullanılmaması gereken ebesinin örekesi yaşına gelip dil koşulunu sağlayamayan klasik vasıfsız türk akademisyenini kotarmak için tertip edilen sınavdır.