şükela:  tümü | bugün
  • sigaraya karşı biri olarak; burda o sigara filmin içeriği ve hissettirdikleriyle birebir alakalı olduğundan; sigaranın sansürlenip; benim filmden para verip alacağım hazzı azaltan sisteme verdiğim paranın hakkını helal etmiyorum..
  • (bkz: breaking bad) filmi (bkz: el camino) ile başlayan sansür olayıdır.

orijinal trailer'ın 0:28-0:36 saniyeleri arasında jesse pinkman'in elinde olan sigara netflix türkiye kanalındaki fragmanda 0:26-0:36 arasında silinmiş.

netflix'i iptal etme ya da vpn ile kullanma zamanı gelmiş gibi görünüyor.

edit 1:
    "sesiniz anca netflix'e çıkıyor, rtük'e neden bir şey demiyorsunuz bla bla":
    bir tüketici olarak netflix'i kredi kartımla, bir vatandaş olarak da rtük'ü kullandığım oy ile protesto edebiliyorum. başka bir yaklaşımınız varsa salyalar saçmak yerine medeni bir şekilde yazabilirsiniz.

edit 2:
    @netim1 isimli kullanıcıdan gelen mesaj:
    "ben netflix'i aradım. kendileri sansürün sadece youtube üzerinden yapıldığını, bunu yapma sebeplerinin ise yaş kısıtlama konusunda youtube'un kolay ihlal edilebildiğini söylediler.

bende bunu twitter üzerinden duyurmalarının iyi olacağını belirttim. şu anlık sansür konusunda bir durum gelişmediğini söylediler. bunu ise arkaplanda 2 dklık görüşme sonrasında beni bilgilendirdiler."

edit 3:
    #95713959 netflix'ten konuyla ilgili açıklama gelmiş. beni pek tatmin eden bir açıklama değil ama yorumu size bırakıyorum.
  • kimse sansür yüzünden netflix i, iptal ederim ile tehdit etmiyor, sansürün sebebinin rtük olduğunu da herkes biliyor.
    hayır napalım netflix rencide olmasın diye hem para verip hem de sansürlü, kesilen sahneli filmleri dizileri mi seyredelim.
  • anlaşılan peaky blinders’ı baştan sona kadar sansürlü halde izleyeceğiz
  • sansür sebebi ile netflix'in yeniden üyelik iptali ile tehdit edildiğini gördüğümüz başlık. öyle şuursuz bir toplum ki sansürün sebebinin netflix olduğunu sanıyor. suçlu arıyorsanız buyrun (bkz: rtük)
  • su almaya başlayan bir teknenin, parmaklar, cer çöp veya giysilerle su alan deliklerini kapatmaya benziyor sansür işi.
    yani eninde sonunda, bu cağda o tekne batacak. rahat olun.
  • "breaking bad'in bölümlerinin çok kısa olması"
    başlığını sözlükte görmemizin an meselesi olduğuna işaret eder.
  • 1 dakikalık fragmanda 10 saniye sigarasını dışarı uzatması ve sahnenin tamamen buna odaklanması söz konusu. sansürü basınca karanlığın içinde dışarda bir kol olmuş bir halta benzememiş.

la casa de papel'de çav bella yerine işte geliyor özel harekat çalınır. çok tepki çekerse saadet partisi editiona geçilir.

işte bir sabah uyandığımda
    ca ca camiye camiye
    götür bizi
    her yanım huşu altında
    ey müslüman
  • olaya gel,

adam öldürmeyi en ince detaya kadar göstermeye okey,

seks gibi herkesin öyle ya da böyle severek yaptığı şeyi yasaklayan bir kafa yapısı.

sonra niye bu yobazlar kendini patlatıyor, kafa kesiyor, uçak kaçırıp binalara giriyor falan..
  • az önce tüm bölümleri hızlı hızlı izledim. dizide ki bütün meth'leri de silmişler.

evde arabada birşeyler yapıyorlar ama ne olduğunu anlamak cok güç.

genç nesil diziden bi bok anlamayacak.

edit: mübalağa