• kadıköy sanat sokakta bulunan cafe küff (bahariye küff) isimli mekana 1 yıldır arkadaşımla gideriz. yaptığımız şey oturup çay kahve içmek. dün mekan dolu bahanesi ile kapıdan alınmadık. bekleriz o zaman dediğimizde patron sizi istemiyor gibi terbiyesizce bir tutumla karşılatık. üstümüz başımız düzgündür, olay masayı işgal edip çay içmemiz... hayır problem değil yüzlerce mekan var ama cafe küff başlığına girince bu terbiyesizliği sadece bize değil bir çok kişiye yaptıklarını gördüm. (bkz: #88645575) (bkz: #94233126) bu mekandan uzak durun arkadaşlar, gözünü para bürümüş pis zihniyetli insanlar işlettiği yerler.

edit: vay anasını bazı yorumlarda 2 çay/kahve iç 5 saat otur beleşçi müşteri yorumları yapılmış. gidip de 1 kahve alıp 5 saat oturmuyoruz herhalde 38 yaşında adamım nerede nasıl oturulacağını bilirim. 1 gün önce mesela 100 tl yemek yedik 2 kişi aynı yerde. ondan önce 10 kişi grup gittik eşlerle vs 500 tl hesap ödedik. mesele o değil, bugün kahve içerim 20 tl veririm yarın yemek yerim 200 tl veririm, orası kadıköy'de basit bir cafe beyler. (bkz: cafe) kahve içilip sohbet edilen yer, boğaza nazır fransız restoranı değil.
  • öncelikle geçmiş olsun, arada tanımımızı da yapalım.

tanım: işletmecilik adına negatif yönü yüksek olan, müşteriyi soğutmaya yönelik hareketler silsilesi.

pandemi sürecinden tüm sektörler etkilendi, tabi bu sektörler arasında cafeler de var. belki yalnızca çay içmeniz mali açıdan eskisi gibi kurtarmıyor olabilir. ancak bunu ifade etmenin yolu patron sizi istemiyor olmamalı. kesinlikle yanlış tutum sergilenmiş.

önümüzdeki dönemde buna benzer başlıkları çok göreceğiz, çünkü cafeler kapalı kaldıkları dönemdeki mali açıklarını ve yaz döneminde düşen müşteri potansiyelini telafi etmek adına değişik tutumlar sergileyecekler. fiyatları yükseltecekler, belki çok daha agresif satış yöntemleri deneyecekler. ancak insanların cafelere, barlara rahatlamak amacıyla geldiklerini unutmamalılar. belki masalarda belli bir limitin altına servis açmama gibi çözümler üretebilirler.
  • 4/10'luk bir rezalet.

ayrıca cafeye küff diye isim mi konur arkadaş, tam bir tüylüoğlu ekmek & pasta vakası.

(bkz: batmaya mahkum firma isimleri)
  • günün şartlarında bir kafe, müşteriyi kapıdan çeviriyorsa ben bunda bir bit yeniği ararım.
    rezalettir fakat, neden? işletmeler sinek avlıyor.
  • işletme sahibi ile önceden yaşanmış bir olay yok ise rezalettir, esnaflığa yakışmayacak hareketlerdir.
  • 1 senedir her gün cafeme gelip 2 çayla 4-5 saat oturup diğer masaları keserek rahatsız edip bir de hizmetime laf eden 2 dallamaya ben olsam daha kaba gelmeyin derim. ama tabi siz yönetmen falan oldunuz için siz böyle yapmamışsınızdır.
  • edit: olay doğru ya da yalan olabilir ama anonim bir şahsın iki satır yazısıyla mekanı linç eden, kara listeye alan, ticari itibarına giydirenlerde de ekmeğe sürülecek akıl yoktur. koyundan ne farkınız var acaba? mal sahibi de haklıysa hem burada hem mahkemede uğraşmalı yoksa buradaki ek.ek kafalı linç ekibi yarın dükkan önünde eylem de yapar.

başıma bir şey gelmeyecekse kafe sahibini haklı bulduğum olmayan rezalettir.

yıllarca restoran&cafe sektöründe çalıştım. patron yalakası değilim, çok da kavga ettim patronun/müdürün adil olmadığı yerlerde ama bir insan bir kafeye gidip, uzun süre oturup sadece çay içiyorsa ve bu eylemi defaatle icra ediyorsa oraya kabul edilmemesi normaldir. sadece çay içip uzun süre oturulacak yere çay evi, çay bahçesi, kıraathane, kahvehane vs. diyorlar.

ayrıca siz mekan seçebildiğiniz gibi mekan da sizi seçebilir. bu misalde mekan sahibi haklı.
  • eduman024 adlı yazar “iki çay içip dört saat oturma” demiş. kapitalizmin kendine muhafız aramasına gerek yok, sömürdüğü kişiler korur onu işte böyle.
  • bende uzun süredir giderim çalışanları menüsü filan çok güzel bir yer öyle bişey diyeceklerini sanmıyorum açıkçası
  • küff çok çok sevdiğim bir kafedir özellikle yeldeğirmeni şubesi. ama bahara doğru menülerini ve patateslerini değiştirmeleriyle o yağlı patateslerden sonra gitmeyi bırakmıştım (halbu ki küba burger in köpeğiydim..) neyse mekana rezalet puanım 5/10. ama genel olarak bu olayların olması yönündeki rezalet puanım 759893/10 filan. küff için değil genel olarak konuşuyorum adam seçmek ne demek ? bu da yeni yeni türeyen bir şey. kadıköy'de bunu yapan milyon yer var. başıma daha önce gelmedi ama bina, arka oda ilk aklıma gelenler sürekli duyduğum için. yer yok demek yerine başka bahane bul beğenmedim seni de daha anlaşılır. kapıda duruyorsun aldığın maaş asgari, belki o bile değil, sabahlardan akşamlara bilmem kaç saat çalışıyorsun ama adam beğenmiyorsun hadi ordan... neyse yine yükseldim sakinim..
93 entry daha
hesabın var mı? giriş yap