şükela:  tümü | bugün
  • bu yıl 17 kasım - 4 aralık 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festivalin program ve çizelgesi açıklanmıştır.

biletler, siyah ve beyaz lale üyeleri için 10 ve 11 eylül tarihlerinde, kırmızı ve sarı lale üyeleri için ise 12, 13 ve 14 eylül tarihlerinde satışa sunulacaktır. genel satış ise 15 eylül cumartesi günü saat 10.30'dan itibaren başlayacaktır.

keyifli festivaller!
  • programıyla heyecanlandıran tiyatro festivali. bu sene de belki bir-iki oyun izleyebilirim, dedim. epey oyun izleyebileceğimi fark ettim tarihler sayesinde. ahir ömrümde bir kez daha piccolo oyunu izlemek de varmış! onun dışında özellikle varoluş olmak üzere; oda ve adam ve gizli yüz'le çok sevdiğim mesut arslan'ın yönettiği gece sempozyumu, sonunda zebercet'i sahnede de dinleme imkânı verecek ve üstelik firuze engin tarafından uyarlanmış zebercet oyunu, dasdas'ın timsah'ı, pss pss, fourfold, terzopoulos'tan iki oyun, sevim burak'ın çok çok çok sevdiğim sahibinin sesi derken oturup liste yapmaya başladım. bir de "çürüme" üzerinden ele alınan bir hamlet uyarlaması var, ki en çok heyecanlandıran o. bakalım bakalım.
  • programı detaylı inceledim. anlam veremediğim olay, sezonda daha uygun fiyata bilet bulabileceğiniz ve hatta önceki sezonda izlemiş olduğumuz oyunları (bkz: gülünç karanlık) programa dahil etmelerindeki amaç. onun dışında heyecanlandıran ve yarın ilk iş bilet alacağım oyunları sıralayayım:

-komik tiyatro (piccolo tiyatrosu geliyorken kaçmaz)
    -hamlet collage (hiçbirine bilet bulamasanız buna mutlaka gidin)
    -kral lear (sezonun muhtemelen en büyük ilgiyle beklenen ve bilet bulmanın hayli güç olduğu oyun atölyesinin lear’ı. kadro harika. yarın biletler satışa çıkıyor. hem festival hem de oyun atölyesi’nin ekim gösterimleri. hangisine yetişebilirsem ondan alacağım artık)
    -zebercet (halil babür’ü zebercet olarak izlemek için bir gün daha bekleyemeyeceğim için prömiyer bileti almak şart)
    -artık bir davan var (kafka’nın davasını günümüze taşıyan ve her işini beğeniyle izlediğim bgst yapımı olunca bu da kaçmaz.)
  • suan kadikoy moda sahnesi gisesinde deli gibi bilet sirasi mevcut olan festival. bilet almaya geldik biraz gec geldik ama sanirim istedigimiz oyunlara bilet kalmayacak. hani bu millet tiyatro izlemezdi yav?