şükela:  tümü | bugün
 • pek saygıdeğer çaylak abilerim, ablalarım, kardeşlerim,

  2 kasımda istediğimiz sesi getirememiş bulunmaktan duyduğumuz hüznü paylaştığınızdan hiç şüphem yoktur (bkz: 2 kasım 2016 çaylak kalkışması). o sebeple ki daha organize, daha işlevsel ve gerçek anlamda ses getirecek bir eylem yapmayı gerekli görüyorum dediğimde biliyorum ki destek olacaksınız.

  değerli çaylaklar, hepimiz biliyoruz ki sözlük içerisinde yazarlık statüsüne açık bir şekilde uyumsuz davranan insanlar bulunmaktadır (bkz: adil oksuz'un angaje formu). bunun yanında pek çoklarımız bu topluluğa emekleri, tecrübeleri ve bilgileri ile önemli katkılarda bulunacakken, (bkz: çaylak onay listesi) gibi bir liste içerisinde oyalanarak, topluluğa olan faydaları engellenmektedir.

  günden güne oynatılan sıralama üç yukarı, beş aşağı derken bir çok arkadaşımıza haksızlık yapılmaktadır.

  değerli çaylaklar, bu sıralamanın adaletsizliğine ses çıkarma zamanı gelmedi mi?

  siz de yazar olmak istemiyor musunuz?

  bir araya gelip sesimizi duyuralım. yıllarca listelerde sürünüp yazarlıktan soğumayalım diyen tüm çaylakları bekliyoruz.

  eylem olarak sözlükteki tek görünür etkimizi kullanmayı öneriyorum. burada belirlenecek başlık ve entrylerde "fav" butonunu kullanarak sayımızı ve gücümüzü yönetime ve tüm yazarlara gösterelim.

  inanıyorum ki, bizler birleşirsek sesimizi duyurmayı başaracağız.

  destekleriniz için hepinize teşekkürlerimi sunarım.

  edit: "de"
 • çaylak arkadaşların "çaylaklar" sekmesine bakmadığına dair deliller içeren kalkışma girişimi olmuştur. zira başlığı açan ben "çaylaklar" sekmesinin sol framinde tutma çabası göstermekteyim.
 • "çaylaklar" sol frameine bie kez daha taşıdığım kalkışma girişimi.

  haydiyin arkadaşlar ses verin.
 • kalkışma dediğin şey bir günde olur mu hiç güldürmeyin insanı kalkışma dediğin şöyle olur (bkz: 15 temmuz 2016 darbe girişimi)

  ayrıca kalkışma falan deyip korkutmayın insanları oynaşma deyin , birlikte kardeş kardeş oynayalım sözlüğümüzde herkese yetecek kadar alan var
 • son bir gayret dediğim kalkışma girişimi.
 • nereye doğru kalkışıyoruz
 • çaylaklar bile görmezken yazarların fark etmeyeceği, bir bloklaşma sonrası başarılı olma olasılığına sahip olmasından mütevellit, tekrar canlandırmaya çalıştığım kalkışma girişimi.