şükela:  tümü | bugün
 • bakırköy beylikdüzü metro hattı çalışmaları sırasında haramidere civarında bulunan fosillerdir. bugüne değin türkiye'de bulunan ilk dinazor fosilleri olma özelliğini taşıyorlar. bir tanesi 60 milyon yıl kadar önce yaşamış bir dinozora ait 55 omurgadan oluşan 7 metrelik eksiksiz bir kuyruk iskeleti imiş. diğerlerine dokunmamışlar henüz.

  http://i.milliyet.com.tr/…7/24/fft15_mf3476040.jpeg

  http://i.milliyet.com.tr/…7/24/fft99_mf3475943.jpeg

  geçen yıl bende kuzenimle yeraltında kömür madeninde çalışıyordum. büyük bir hayvana ait kafatası ve dişler bulmuştum. dişlerin uzunluğu 30 cm falandı. ne fosili bunlar bilmiyorum. evime getirdim saklıyorum hala. emperyalist güçler bunların bile bulunmasına engel olurlar, çünkü fosil olan yerde petrol vardır. güneydoğu anadolu'da mesela kesin vardır. araştırılsa bulunur ama gerekli yerlerden izin almak gerek amerika'dan mesela. ben dinazor görmek istiyorum.

  edit: doğrusu dinazor değil dinozormuş. ben nerden bileyim hayatımda dinazor mu gördüm? hem dinazor daha kibar bir kelime. zaten dinazor kaba bir hayvan. yine de dinazorları seviyorum.
 • ismi hazırdır. (bkz: türkozorus)
 • hemen yan tarafında bulunan yeşil leğene bakılırsa arkeolog arkadaşlar şimdiden kurbana girmişler. ne diyelim hayırlı olsun. evet.
 • müzelerde çalışan güvenlik görevlilerine müjde niteliğinde haberdir.

  debe editi: güzel kalpli bir grup arkadaşımız, izmirden sırt çantalarına oyuncaklar, botlar, montlar, kışlık giyecekler ve dostluklarını doldurarak otostopla mardine gidiyorlar. yardım kampanyasının amacı nakit değil, eğer evinizde kullanmadığınız ve başkasının işine yarayabileceğini düşündüğünüz eşyalarınız, çocuklarınızın artık sıkılıp oynamadığı oyuncakları, büyüdükleri için giymedikleri kıyafetleri varsa çöpe gitmesi yerine bu kampanya vesilesi ile ihtiyacı olanlara ulaştırabilirsiniz.

  daha fazla bilgi için: (bkz: oyuncaklar otostopta)
  iletişim için: ahbual
 • akp döneminde bulunmuştur. 2023'te lozan'ın süresi dolunca çıkartılabilecektir.
 • bakırköy-beylikdüzü metro çalışması olmadığını bilmeyenlerin atladığı kolpa haber.
 • bakırköy - beylikdüzü değil, beylikdüzü - edirne metro hattında bulunduğu şeklinde tekzip yayınlanmış haber
 • çocukluk hayallerim gerçek oldu. hep özenmişimdir; piskevüt değil de "neden bizde de dinazor fosili yok" diye!

  not: piçin biri tarafından trollendik resmen! hayallerim yalan oldu. gerçi kendi mallığım, anadolu yarımadası daha sonradan yükseldi. eskiden deniz tabanıydı şimdi gördüğümüz yerler. ama heyecan işte napacan!