şükela:  tümü | bugün
 • trendyol'dan 10 lira ucuz olmasına kanarak aldığım xiaomi redmi airdots kulaklıkların önce bozuk çıkması nedeniyle iade etmemin ardından bu seferde sahte kulaklıklar gönderilmesi olayıdır.

  orijinal kulaklıkların kutusunda redmi airdots yazması gerekirken, gönderilen kulaklıkların kutusunda rrdmi airdots yazıyor ve kutunun içerisinden çıkan ürünün üzerinde başka bir markanın etiketi bulunuyor. satın aldığım ürünün sayfasında redmi airdots olarak belirtilen ürün açıkca sahtecilik yapılarak hatta tabiri caiz ise çakmasını göndererek insanları kazıklamakta beis görmeyen satıcı firmaya ise trendyol herhangi bir müdahalede bulunmuyor hatta ürünün sahte olduğunu bile kabul etmekte direniyor.
  gelen sahte ürünün fotoğrafları:
  foto1
  foto2
  bir daha trendyol'dan alışveriş yapmayı düşünmüyorum kendi adıma, daha müşteri memnuniyetinin msini bilmeyen bu firma bu topraklarda iş yapmayı haketmiyor.

  edit: direkt satıcı firma ile görüştüğümde kendilerininde ürünlerin sahte olduklarını bilmediklerini söylediler (ithalatçı kazık atmış anladığım kadarıyla.) geri gönderince anında para iadesi yaptılar.
 • evet bu ürünün sahteleri maalesef bu gibi ortamlarda cirit atıyor. utanmıyorlar da.

  kınamakla yetinmeyin, sipariş sürecini, faturayı ve size vaadettikleri ürün görseliyle (veya başlığıyla) sipariş ettiğiniz ürünün aynı olmadığını ispat edin. direkt dava açın. kazanma ihtimaliniz %100. birkaç kişiyle ortak açın davayı.

  ne güzel 20 liralık ürünleri 200-300’e satıyorlar. ekranıma düşen trendyol reklamların bütün masraflarını senin gibi mağdur edilenler ödüyor. daha çok satış yapıp daha çok kişiyi kazıklasınlar diye. sen elinde dandik bir kulaklıkla kalacaksın. şark kurnazlarına en güzel cevap dava açmak. ne vaadederlerse etsin uzlaşmayın. uzlaşmaya çalışacaklar çünkü size hem ürünün orijinalini vermek zorunda kalacaklar hem de ceza yiyecekler (dava masraflarınızı da onlar ödeyecek sonunda, merak etmeyin). dava tek yol, güvenin birkaç kere adliyeye gitmek zor değil.
 • rezalettir.

  ıyice çığrından çıktı bunlar.
 • öncelikle geçmiş olsun, umarım durumun peşine düşüp dava edersiniz. aynı ürünü ben de 10 lira daha ucuza geliyor diye buradan almayı düşünüp inceleme videoları sonrası kafam karışınca az daha araştırıp 25 kasım'da başlayacak indirimleri bekleyeyim diye ertelemiştim, iyi ki de ertelemişim. en azından artık trendyol'dan almayacağım.
 • daha önce de bana sahte saat sattıkları için şaşırmadım açıkçası. saat hem sahte hem de bozuktu üstelik. günde 20 dakika geri kalıyordu.

  sonuç mu? geri almadılar. maille fotoğraflar atmamızı istediler, attık dönmediler. sonrasında tekrar aradık açmadılar.

  ölsem bir daha alışveriş yapmam. rezil bir firma.
 • internetten araştırdığım kadarıyla yasin elektronik adlı satıcının tüm airdotsları çakmaymış ama adamlarda bilmiyor onlarda ithalatçıdan alıyolarmış ve tüm ürünleri iade almışlar, bende trendyoldan aldım orjinal global versiyonu geldi satıcı nethouse