şükela:  tümü | bugün
  • başbakan binali yıldırım'ın komisyona geri çektiklerini söylediği düzenlemeyle ilgili aile ve sosyal politikalar bakanı fatma betül sayan kaya da sosyal medyadan bir açıklama yaptı.

"kamuoyunda oluşan rahatsızlıkları dikkate alarak, söz konusu düzenlemeyi toplumsal mutabakatla hayata geçirmek istiyoruz, bu düzenlemedeki önceliğimiz çocuklarımızın yararı ve aile bütünlüğünün korunması olmuştur" dedi.

ama ben en çok bekir bozdağ'ın açıklamasını merak ediyorum.

edit: beni duymuş gibi açıklama geldi; "komisyonda evlilikte yaşa takılanların mağduriyetini gideren düzenleme tasarı metninden çıkarılacak, tasarının kalan kısmı yasalaşacak"
  • dün kıbrıs'ta rum'ların su koyması sonrası anlaşma/satış olmayınca, gündem değiştirmek için ortaya atılan bu sapıkça önerge geri çekildi. artık değiştirmelik gündemler gelene kadar önümüzdeki maçlara bakacaz.
  • şartlar farklı olsa ne yaparsanız yapın biz kararımızı verdik gibi bir durum olabilirdi ama mevcut durumda bu şekil daha kullanışlı değilde nedir?

"bak bir tasarıyı beceremediler cb çekti de düzeltecek, yok bunlar reis olmadan beceremiyor... başkanlık şart.."
  • olayı kılıçdaroğlu'na yıkacaklar anlaşıldı.

bir sonraki level:

"adam gibi muhalefet yok ki abi"
    -bir sığır