• -da -ki ayıramayan çomar dolmuş burası ya.

neyse neyse özetle zaten itibarımız yoktu iyice yerle yeksan olduk.
    link
  • mizansen gibi duruyor ama çok da önemi yok artık. sıradan bir avrupalı bunu 20 saniye izleyecek ve fikir edinecek.. bitti gitti. yani gerçek olsa da tiyatro olsa da operasyon başladı.

sene 914 ingiltere türk topraklarını işgal ettirmek için adam aramaktadır. kasım 1914'te anzac ordusu için asker alımı başlar. ama kayıtlar bir türlü istendiği gibi gitmemektedir.

ocak 1915'te iki pakistanlı hızır gibi imdada yetişir. resmi hikayeye göre iki kafadar ellerine türk bayraklarını geçirip trene ateş eder. 4 kişi ölür..
    https://en.wikipedia.org/…iki/battle_of_broken_hill

benim bildiğim kadarıyla modern tarihin ilk false flag operasyonu budur. mizansen olma ihtimali de gayet yüksek.. ama dediğim gibi o noktadan sonra gerçek veya tiyatro fark etmez. 1 ocak 1915'te çark dönmeye başladı. dünyanın öbür ucundan adamlar ölmeye ve öldürmeye geldiler.

yani demem o ki osmanlıyı kurarken vahdettin döneminden başlamak şart mıydı?
  • v for vendetta sen misin?

edit: imla
  • kimse bu olayın arkasında rte var demiyor zaten, bizimkiler böyle bir şeyi istese bile yapamaz muhtemelen. olay şu, senin için avrupa'da ışid destekçisi diye bir izlenim var, milli maçta paris'teki ışid kurbanları için yapılan saygı duruşunda ıslıklama oluyor, yetmiyor tüm avrupa'yla papaz olup, adamları nefret ettikleri nazilikle suçluyorsun, yine yetmiyor böyle giderse hiçbir avrupalı sokağa çıkamaz diye bir söylem geliyor. aynı gün de bu saldırı oluyor.

bütün ülke yetkilileri, istihbarat örgütleri ne olduğunun, arkasında kimin olduğunun farkındadır zaten, burada bahsedilen avrupalı halkların türkiye ve rte algısı. bu algıyı kırmaya çalışmak yerine ısrarla güçlendirecek açıklamalar yapılıyor, insanları çileden çıkaran nokta bu. iç politika uğruna ülkenin itibarı yerle bir ediliyor.

dün istanbul'dan abd ve ingiltere'ye giderken yanına elektronik eşya alman yasaklandı, yarın vize alman imkansız hale gelecek. bunu görmek için kahin olmaya gerek yok, eskiden halka tüm dünya bize düşman herkes bizle uğraşıyor deyip diplomatik açıdan görüşüp konuşuluyordu, şimdiyse bu saçma tavırlar yüzünden herkesin bize düşman olması konusu gerçek olacak.
  • (bkz: #67005508)

"dua edelim de, bu aralar avrupa'ya bir terör saldırısı düzenlenmesin, çünkü kimin sorumlu tutulacağı çoktan belli oldu." diye yazmamdan 1 saat sonra yaşanan terör saldırısıdır. tamam, söz, bundan sonra hiçbir şey için dua etmeyeceğim.

teröristin polise bıçakla saldırması, insanların üstüne jip sürülmesi vs gibi detaylar, gayet alelacele yapılmış, pek de hazırlanılmamış bir saldırı olduğunu gösteriyor. bu sebeple, yapan ister müslüman olsun, isterse budist; rte'nin sözlerinin, ülkeler arası ilişkileri kızıştırmak isteyen bazı odakları harekete geçirdiği kesin. keşke bu olay, bazılarının, diplomasinin nasıl iki tarafı keskin bir kılıç olduğunu, oy devşirmek için, ağzına geleni söylemenin, uzun vadede verebileceği zararları, anlamalarına sebep olabilse.
  • buraya "umarım can kaybı artar" diye yazan aşağılık, namussuz, karektersize diyorum ki: umarım en yakın zamanda acıların en büyüğünü yaşarsın. ve başkalarının acısından zevk almanın nasıl sadizm olduğunu görürsün.
    işte bu zihniyet katildir. ve ülkeyi bunlarla doldurdular. yabancı istihbaratların yerinde olsam böyle insanları deşifre eder. gerekli önlemlerimi alırım.
    hiç abartmıyorum bu insanı yurt dışında bi yerleri patlamaya göndersen koşarak gider. işte size bir canlı bomba. deşifre ediyorum.
  • her zamanki gibi ölü ele geçirilmiş!!!!
    üstünden de adının "muhammed" yazdığı bir pasaport falan çıkar.

ben avrupa'daki her saldırının kendileri tarafından planlandığına yürekten inanıyorum.

bir kere "canlı" ele geçirilip sorgulansa belki bu savımdan şüphe ederim. ancak takip ettiğim hiçbir olayda buna denk gelemedim.
  • hiçbir ingilizin çıkıp da tutturdunuz bir brexit diye millet de manyadı, taksiciler çok şerefsiz 5000 pound aldılar gibi teraneler atmadığı; ingiliz gazetecilerin sağduyulu ve soğukkanlı olarak görevlerini yaptığı terör saldırısı.

umarım can kayıpları artmaz ve içimizdeki ingilizler de ingiliz vakurluğundan bir şeyler öğrenirler.

düzenleme: umarım can kaybı artar diyen ruh hastası ve onu favlayan avanaklar, kininizde boğulun.
  • tayyip: (bkz: böyle giderse hiçbir avrupali sokaga çıkamaz)

terörist: me$azını aldım tayyip karde$im, ben de varım.
  • "zamanlama manidar" klişesinin cuk oturduğu acı olay.

umarım can kaybı yaşanmaz. emperyalizm ve kukla örgütleri, kana buladınız dünyayı.
hesabın var mı? giriş yap