şükela:  tümü | bugün
 • cumhurbaşkanı’na hakaretten 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. edit: kaynak hürriyet
 • kendisini yalnız bırakmamak adına mektuplarla desteklemeyi teklif ediyorum.

  ekleme: benzer başka bir dava
  (bkz: 22 mart 2018 türk adalet sistemindeki yozlaşma)
 • ülkede adalet yok diyoruz, velev ki bu karar doğru, hakaret etti vs,

  cumhurbaşkanına haddini bil diyen bir nurcu prof. vardı, ona ne oldu?
 • söz konusu olay 5 ağustos 2017 tarihinde yaşanmış. zuhal olcay bir mekanda şarkı söylerken “boş vermişim dünyayı” isimli şarkıyı “recep tayyip erdoğan hepsi boş hepsi yalan bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya” şeklinde yorumlamış. daha önceden de başka bir davada hapis cezası alıp sanırım ertelenmişti bu davada 10 ay hapis cezası alınca ertelenmemiş.
 • onu hapiste hayal edemiyorum zarif, tatlı kadın. dilerim ki hak yerini bulur.

  sahnede boşvermişim dünyayı şarkısının "ahmet mehmet süreyya hepsi boş hepsi rüya, bir gün hayat bitecek,dersin görmüşüm rüya" kısmını "recep tayyip erdoğan hepsi boş, hepsi yalan, bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya" olarak değiştirdiği için suçlanıyor. kamu görevlisine hakaretten sabıkalıymış daha önceden.
 • önce açacağın başlığı, sonra da yaşadığım ülkeyi sikeyim dedirtir.

  düzeltme: başlığın ilk hali zuhal olcay'a hapis cezası şeklindeydi.

  özelden siktir git o zaman diyenlere cevap: bu güzel ülkenin içine edenler, yaşanmaz hale getirenler, siz ve sizin gibi it sürüleridir. o yüzden siktir olup gitmesi gerekenler sizlersiniz. bu ülkeyi gerçek sahiplerine bırakıp aşığı olduğunuz ortadoğu bataklığına gidin, siz de rahat edin biz de.
 • şahıslara karşı bir duruşunuz olabilir ama makamlara hakaret hukuki yaptırım gerektirir.
  her bokologlar bunu öğrenmeli. bir makamda bulunan adama hakaret ettiğiniz taktirde ceza alırsınız. gitsin ve görsün. zarifmiş, kibarmış yemez bu işlerde. hukuk kapıya dayanınca böyledir.

  edit: sizin gözünüz dönmüş arkadaşlar, muhalefet yapmak adına cumhurbaşkanlığı makamına bile saygısızlık yapmak normal geliyor.
  rte orada 1000 sene kalacak değil. daha fazla mesaj atmayın ağır konuşurum. orası aynı zamanda atatürk'ün makamıydı. atatürk'ün makamına laf edene laf sokarım.

  edit2: çok acayip bir durum var tehdit mesajları alıyorum. adres isteyen dangalaklar var. sen henüz insan olamamışsın deyince tamamen çıldırıyorlar.

  edit: o kadar laf yiyor ama farkında bile değil dangaloz. lan gerzek herif hakaret ettiğin yer atatürk'ün makamı diyorum 3-5 seneye kalmaz rte gider oradan, nasıl toparlayacaksın? şimdiden düşün diyorum.

  edit2893: yahu bilal bile anladı siz anlamadınız, hukuk herkes için olmalıdır. bir memur, hakim, savcı veya avukat'a car car yaparsanız ceza alırsınız. devletin en üst kademesinde bulanan adama bıdı bıdı yapamazsınız. hakimler ve savcılar bu konuda karar verirler.
  üstelik temyiz'e gidebilir veya aihm'ye başvurabilirsiniz. muz cumhuriyeti hikayelerini geçiniz. buralarda destekleyen avukatlar vardır buyursunlar aihm'ye başvursunlar. boylarının ölçüsünü alsınlar. devlet geleneği bilmeyen hıyarlarla uğraşamam.
 • "iki ayyaş" diyenlerin suçlanmaması da ayrı bir ilginç! hadi onu geçtim "pkk ile görüşen şerefsizdir" deyip daha sonra "görüşme emrini ben verdim" diyenlerin asıl hakaretten yargılanması lazım! kendi kendisine hakaret ediyor ama yargılanmıyor!

  edit: zamanında referandum için "hayır diyen teröristtir" şeklinde açıklamasını eklemeyi unutmuşum! vatandaş "evet" veya "hayır" diye oy verecek ama sen kalkıp "hayır dersen terörist olursun oyunu ona göre ver" diye aba altından sopa göstereceksin ve vatandaşa hakaret edeceksin!

  #75270636 bu mesajı yazan arkadaş acaba bu yazdıklarıma mantıklı bir şekilde yanıt verebilir mi yoksa "ama yol yaptılar" şeklinde bir savunma mı yapacak?
 • sürekli atatürkçüler'e laf çakma gayretinde olan eski kocası kurtarsın kendisini.