şükela:  tümü | bugün
  • adaletini s*keyim dünya, ciğerim parçalandı. imkânım olsa da yardım edebilsem :(
    küfür için kusura bakmayın sayın takipçiler.
  • (bkz: evrensel temel gelir)

daha önce işten çıkarılmak başlığına taşınmış bu konunun tekrar canlandırılmasını destekliyorum.

daha önce de belirttiğim gibi notumu buraya da ekliyorum:

ekşi sözlük moderasyonu, formatı korumak adı altında aslında ekşi sözlüğü ekşi sözlük yapanın forum niteliğinde ve özgürlük sınırının mümkün olduğunca geniş olmasını unutarak yapılırsa ekşi sözlüğün yavaş yavaş sonunu getirir.

kişisel sorunları dile getiren "22 mart annemin işten çıkarılması" başlığı gibi bir sosyal sorunun işten çıkarılmak başlığına taşınması, sözlük yazarlığından sonra sözlük moderasyonununun da mı trollere verilmeye başlandığı gibi bir soruyu akla getirir.
  • yukarıda kalması ve yardım edebilecek güzel insanlara ulaşması dileğiyle. boğazım düğümleniyor ve elimden birşey gelmiyor adaletinin amına koyayım be dünya.....
  • valilik, aile bakanlığı, cimer vs devreye girsin. sikik aktroller trolluk yapacaklarına bir el atsınlar, ağababaları ilgilensin.
  • uupp
  • up.
    mesaj atıldı.
  • bir çok insanın içinde bulunduğu durum. bu aileye yardım etmeli orda mutabık olalım.
    ama hayatını günlük işlerle idame ettiren yüzbinler belki milyonlar var ülkemizde.
    emekli maaşı yetmediği için çalışan emekliler de işinden oldu/olacak, genç insanlar da.
    ev kredisi ödeyen, kira ödeyen, evinin masrafını 1 ay para kazanamayinca göremeyecek insanlar var. şahsen ben de aynı durumdayım.
    umalım ki bir an önce şu dönemi atlatıp hayatımıza devam edelim. yoksa durum vahim
  • sosyal dayanışmanın önemini bir defa daha hatırlatandır.

diğer taraftan aile bakanlığı bu 18 yaş altı genci koruma kararı ile yurtlarına alabilir şu durumda.

ya da ne bileyim koruyucu aile olmak isteyen bir aile yanına yerleştirebilir.
  • iyi de sen kimsin? aile kim? neden seni seçti? sosyal medyadan gelen mesaja göre iş mi yapılır? resmi bir hesap veya izin var mı? biz niye sana güvenelim?

çok defa böyle olaylar yaşandı ve balıklama atlayanlar sonra pişman oldu.
  • biz bu zamanlarda devletin gucunu vermek icin vergi veriyoruz. ben calisma hayatimin basindan beri ozel sektor calisaniyim ve mecburi duzenli vergi odeyen vatandaslardan biriyim. yandaslarin yuz milyonlarca vergi borclarini bir gecede silen hukumet bu kardesimize boyle gunlerde bakamiyorsa yaziklar olsun oyle hukumete