şükela:  tümü | bugün
  • ahmet davutoğlu akit tv'de 15 temmuz'un kritik isimlerinden biri olan mehmet dişli'nin erdoğan tarafından emekli edilmediğini iddia ediyor.

bu açıklamayı dönemin başbakanı yapıyor.

--- spoiler ---

'2015 yüksek askeri şurasında mehmet dişli’nin emekliye sevk edilmesi için ben ve mit müsteşarı sonuna kadar ısrarcı olduk. sonra bizim rızamız hilafında emekliliği gerçekleşmedi'

--- spoiler ---

kaynak
  • rahatsız eden açıklamalardır. şimdi günah çıkarınca sorumluluklar düşer mi? kendisini görevden alanlara o gün cevap veremediyse şimdi konuşmasının bir faydası yok. zerre kadar inandırıcılığı olmayan ifadelerdir.
  • (bkz: at yalanı sikim inananı)

anlaşıldı stratejik derinlik profesörü, sen başbakanken bir şey yapmadın her şeyi erdoğan yaptı. merak etme sen çıkıp da "berkin elvan'ı ben öldürdüm." desen bile bu siyasal atatürkçüler sana gaz vermeye devam edecek. çok da kasma yani raad ol.
  • basbakan iken agzini acmayan ahmet'in agzini acmasi. acaba kim izin vermemiş??

sonuc: (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
  • biraz bilmediğimiz şeyler söylesin de heyecan yaratsın. gerçi ne söylese gündeme gelemez.
  • biyiklilarin israrla gormezden geldigi konusma... ;;))
  • normal bir ülkede yer yerinden oynar ama kaç gün oldu ne cevap verildi, ne yalanlandı, ne de muhalefet üzerinde durdu.

adam diyor ki "15 temmuz darbe girişiminin 1 numaralı ismini, ben ve hakan fidan gelen rapor doğrultusunda darbeden önce emekliye sevk edecektik, son ana kadar böyle karar almıştık ama birileri son anda engelledi bunu."

ali babacan başlığında "dök bildiklerini ortalık yangın yerine dönsün" diye geveleyip duruyorsunuz, adam burda nükleer bomba atmış baktığınız yok iki yüzlüler, kolpalar sizi. bundan daha da önemli ne demesini bekliyorsunuz anlamadım?
  • ulan zaten 15 temmuz'un göz göre göre geldiği, ülkenin en kritik noktalarında görevde olanların bunu bildikleri ve amaçlarının "devlete çöreklenmiş bu yapıyı temizlemek olduğunu" bilmeyen, düşünmeyen var mı?

bunu kendileri de açık açık "yoksa temizleyemezdik!" diye beyan etmedi mi?

bu durum, hesap verilmesi gereken büyük bir suç mudur?

hukuk devletinde kesinlikle evet!

ama guguk devletinde...

edit : bu yapıya göz yuman, kozmik oda gibi en stratejik kuruma kadar sokan, yine kendileri.

varın olayı vahametini siz düşünün.