şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle başlayandır. şimdi ne de güzel uyunur yağmur sesi dinleyerek.
  • özlemiştik.

edit: moderasyon şuna bi 2020 at be.

edit 2: sırf bir başlıkta yıl yazmadım diye başıma gelenlere bak.

bu güzel gecede sabahın erken saatlerinde izmir'de başlayan yağmurla bir anda heveslenip başlık açayım dedim. malumunuz, izmir eskisi gibi yağmur da almıyor. özlemiştik gerçekten. daha yeni uzun bir projeyi teslim etmiş olmanın getirdiği yorgunluk ve verdiği rahatlıkla bir an dalıp 22 mayıs izmir yağmuru şeklinde bir başlık açtım. yılı yazmadığımı fark etmiştim kısa bir süre sonra. on saniye falan. hemen editimi girip moderasyondan düzeltmesini istedim. ama o da ne sayın seyirciler.

sadece bu yüzden çaylağa düşürüldüm bir haftalığına. insanlar burada her gün yalan yanlış iddialarla başlıklar açarken, sözlükte her türlü siber suç fır dönerken, ben, mağrur bir japon milliyetcisi, böyle mağdur edildim, ötekileştirildim işte.

tarihe not düşülsün.

edit: bahane de şahane yalnız. özensiz başlık........
  • akıyo maşallah.
    ferahlatti
  • çok şiddetli bir gök gürültüsü ile sempatik sinir sistemimi çıldırtmış olan yağmurdur.
  • ortalığı mis gibi yapan yağmur.
  • ilaç gibi gelendir. bayılazaam...
  • toprak kokusuna hasret kalmıştık.
  • eskilerin deyimiyle rahmet yağıyor. dışarda olan yoktur umarım. kaç gündür yakıcı sıcaklardan sonra iyi geldi.
  • gereksiz sıcakların ardından nefes aldırmıştır. biraz daha sessiz yağsa fena olmazdı tabii.
  • daha önce izmirde yakalandığımız bardaktan boşalırcasına, göz gözü görmezcesine yağmurları özletmiştir.

şu hayatta bir zevkim, yazın 20 gün kadar izmir'e gidip canım kuzenlerimle kah türlü çılgınlıklar yaparak, kah kilometrelerce yol teperek, kah balkonda kahve içerek geçirdiğim zamanlar.

bu yıl bu illet yüzünden onu bile yapamayacak olma fikri depresif bir ruh haline sürüklüyor beni.

tadını çıkarın, ankara'da da görmek istediğimiz çok güzel hareketler bunlar.