şükela:  tümü | bugün
  • trendyol üzerinden nfbilişim isimli satıcıdan xiaomi vacuum mop prorobot süpürge aldım. siparişim ertesi günü hızlı bir şekilde bana teslim edildi, burda gayet iyilerdi. cihazı açtım, uygulamasını yükledim ve çalıştırdım. 15 dakika sonra uygulamadan cihazın güncellenmesi gerektiği bildirimini aldım ve güncelledim.

ancak cihaz güncellemeyi tamamlayamadı ve kendini kapattı. bir daha da çalışmadı. internette bu sorunun kronik olduğuınu ve bir çok cihazın bu şekilde kapandığını öğrendim.

trendyol üzerinden iade talep ettim. cihazı geldiği şekilde orijinal kutusuna yerleştirdim ve gönderdim.

bugun iademin kabul edilmediği ve ürünün bana geri gönderileceği bilgisini aldım. özetle 15 dakikalık ev süpürme bana 3.990 tl'ye mal oldu.

aynı ürün başka sitelerde de mevcuttu. ama trendyol adına güvenip aldım ve hata ettim. trendyol üzerinde ürün ve satıcının yorumlarında hiçbir olumsuz ibare yokken internette bir çok şikayet olduğunu gördüm. trendyol firması burda müşterisini korumuyor, korumadığı gibi müşterisini yanıltmaya da alet oluyor.

eğer iadeyi kabul etmezlerse mahkemede çözeceğiz sorunu. dört bin lirayı kimse yolda bulmuyor, trendyola al ben yemedim sen ye demiyor. yaşanan sorunu başkaları da bilsin diye yazıyorum.

siz siz olun, trendyoldaki yorumlara trendyolun müşterisini koruyacağına aldanıp benim gibi başınızı ağrıtmayın.
  • bu sitenin yorumlarının yanıltıcı olduğuna daha önce de bir kaç kez denk gelmiştim. yapılan olumlu yorumları yayınlarken olumsuz yorumları siliyordu. müşteriyi değil satıcıyı savunduğu sürece bunun zararını göreceklerdir. görsünlerdir.
  • öncelikle geçmiş olsun.ama bildiğim kadarıyla (abim avukat) elektronik ürünlerde paketi açıldıktan sonra iade söz konusu değil.trendyol müşteri memnuniyeti için böyle bir şeye kalkar mı bilemem.

trendyol'da yapılan yorumlara gelirsek güvenmek büyük hata olur. şahsen bir tanıdığım trendyoldaki ürünleri için fake yorum girmemi istemişti. satın almasanız bile istediğiniz kadar ürüne yorum yapabiliyorsunuz.tamamıyla güven vermek adına yapılan bir durum bu düşmeyin buna.
  • 10/10 rezalet. zaten artık 10 lira fazla verip herşeyi elden almayı planlıyorum. kanser kargolarda cabası.
  • biz de bir ürün aldık, bugün iadeye gittik
    aras kargo saat 12'den sonra iade almıyorlarmış
    elimizde patladı ürünler,
  • internetten hiç birşey almayan biri olarak geçmiş olsun diyorum. bu kazandığınız tecrübe biraz pahalıya mal olmuş.

bir urun alacaksam fiyat farkı ne olursa olsun gider mağazadan alirim. ürünün başına birşey gelecek olursa karşımda muhatap isterim.
  • geçmiş olsun. bizim 19 nisanda sipariş verdiğimiz sofa henüz elimize ulaşmadı. burada şunu anladım, trendyoldan kıyafet harici bir şey alınmaz. defalarca görüşmemize rağmen kargo rezaletini çözemediler. sakın ha öyle televizyondur, ev eşyasıdır falan alayım demeyin.
    ayrıca günlerdir çözülemeyen sorun için; (bkz: 14 mayıs 2020 horoz lojistik rezaleti)
    tanım: internet firması rezaletlerinden sadece biri
  • ne demek iade almıyorum? rezilliğin dik alası. trendyol da n11 gibi dolandırıcı yatağı olduysa kendi bilir. ben ucuz olmasına rağmen bu tip pazaryerlerinden almıyorum.
  • --- spoiler ---

trendyol adına güvenip aldım
    --- spoiler ---

30 liralık bir şey alırken bile trendyol adına güvenemiyorum. iyi cesaret.
  • ürün güncelleme nedeniyle bozulup yeniden satılabilir niteliğini kaybetmiş. haliyle adamlar iade almak yerine servise yönlendirmekte haklı gibi. ürünün kronik probleminin rezalet olduğunda hemfikirim ama trendyol'un kabahati olduğunu düşünmüyorum. daha çok xiaomi başlığına açılması gerektiğini düşündüğüm rezalettir.
64 entry daha