şükela:  tümü | bugün
 • güncelleme editi: aldığım ürün satış sayfasında an itibariyle 1400 lira fiyat artışı ile "stokta yok" olarak gözüküyor.

  ön özet: vatan'ın sattığı ve parasını aldığı ürünün sipariş onayını 9 gün boyunca (daha da uzayabilir) yapmayıp kart limitini ve paramı gasp etmesi durumu.

  18.05.2020 tarihinde vatanbilgisayar.com adresi üzerinden satın aldığım televizyonun ücreti kesildiği, ilk taksidi dahi hesap kesime yansıdığı halde siparişim site üzerinden hala "onay bekliyor" olarak gözükmekte.

  sitedeki iletişim formu, mail ile bildirim ve rezil kepaze çağrı merkezleri (her aramada sırada bekleyen 54üncü-59uncu kişisiniz) dahil tüm iletişim kanallarına rağmen alınan tek cevap 1 saat beklediğim çağrı merkezinden ürünlerin stokları kontrol ediliyor rutin bir süreç, stok kontrolü sonrası onaylanacaktır" şeklinde.

  bugün de onay gelmemesi halinde yasak ve bayram sonrası siparişimin en erken durum değişimi 27 mayıs'da olacak. kartımdan para çekildikten tam 9 gün sonra.

  üstelik bu veya daha fazla sürenin sonunda siparişimin onaylanmama ihtimali de var

  pandemi sürecinden dolayı kargoya verilmeme, kargoda yaşanacak gecikme tüm bunları anlayışla karşılayabilirim lakin parasını aldıkları malı gönderip göndermeyeceklerini 9 gün boyunca söylememeleri, bu süreç içinde kartımın limitinin yarısını gasp etmelerini, hiçbir şekilde yetkiliyle muhatap bulamamamı anlamıyorum.

  şikayetvar üzerinde yanıtlama oranları %6. ürünü göndermeyeceğiz biz stok olmayan malı sitemizden satıyoruz sipariş iptal edildi bile deseler fiyatı düşükken başka yerden alıcam çünkü doların arttığı, sürekli yeni gümrük vergileri geldiği dönemde her şeyin fiyatı sürekli artıyor. ama paşalar parayı alıp saklanmayı tercih ediyor.

  şikayetvar'da çok farklı ürün çeşitlerinden aynı sorunu yaşayan yüzlerce insan var buradan sipariş verecekseniz öncesinde girip bunları okumanızı öneririm.
 • beni şaşırtmamış rezalettir. kendileri ile yaşadığım sorun sonrası şahsen gitmiyorsam mağazalarına asla alışveriş yağmıyorum.

  kendilerinden bir adet pc satın aldım. 1 hafta kadar sonra ürün ups kargo'ya teslim edildi. aradan 1 ay geçtiği halde ürün bana ulaştırılmayınca firmayı arayıp siparişi iptal etmelerini istedim.

  kargoyu geri çekme talebi yaptılar ve işlemimi başlattılar. bu sefer 1 ay ürünün vatan bilgisayar'a dönmesini bekledik. ürün vatan bilgisayara ulaştığında paramparça olarak gitmiş.

  bu sefer vatan bilgisayar tutturdu bu ürün kırık para iadesi yapamayız diye.

  kayıtlar açıldı, telefonlar edildi derken 1 ay da ürüne elimi dahi sürmediğimi ve adresime hiç gelmediğini. ups kargo'nun ürünü gezdirip geri götürdüğünü anlatmakla geçti.

  sonrasında olayı "çok şükür" idrak ettiler. 1 hafta da para iadesi bekledim ve dosyayı kapattık.

  mağazadan alışveriş yapıp sorun yaşamadım ancak asla internetten siteleri üzerinden alışveriş yapmam.
 • klasik rezaletlerinden bir diğeri. ınsanlar pandemi süreci sebebiyle zamansal problemlere zaten anlayış gösteriyorlar. ancak alınan ürün ile alakali hem parasını alip hem onaylamamak insani keriz yerine koymaktan başka bir şey değil. müşteriniz sizden sadece şeffaflık ve yerinde bilgilendirme istiyor.
  vatan güya kurumsal bir firma. umarim gerekli çözümü sağlarlar.
 • (bkz: 22 mayıs teknosa tarafından dolandırılmam) bu da benim yaşadığım durum. kardeşimiz sonuna kadar haklı. teslimatlarda şu süreçte gecikme olabilir ama ödeme var hizmet verenin ifası yok bu kabul edilemez. başlığıma ben de destek bekliyorum. bu başlık içinde ''up'' diyorum.
 • vatan'a başka bir ulaşma yolu gözükmediğinden ekşisözlük ahalisinin destek vermesi gereken hadise.
 • sozluk yazarlarinin destegini bekledigim olay