şükela:  tümü | bugün soru sor
 • an itibariyle uçuşa geçmiştir.
 • evet.

  2.70'in üstünde tutunma eğilimi olduğunu ppk kararlarından çıkmayan sürprize verdiği tepki ile gösterdi.

  bugün 17.00'de gelecek konut verisi var. ona bakacağız.

  iyi gelirse 2.74 direnç seviyesine bir hareketlenme olası. 2.80 gündemde.

  kötü gelirse 2.68 seviyesinin altına sarkma beklemiyorum.

  ana trend güçlü yukarı.

  yatırım tavsiyesi değil.
 • yine uçuşlardadır.
 • 2.72 civarında , birazdan 2.70 -2.68 bandına iner bence alım yapılabilir .
 • 4.00'ü verin ve bu iş huzur içinde çözülsün.
 • dansöz gibidir. ya çık ya in ulan artık.
 • merkez bankasının seçim öncesi siyasi baskılar sonucu faizleri yükseltmemesi dolayısıyla yukarı yönlü harekete geçmiş kurdur. ali babacanın amerikadan sabah saatlerinde verdiği demeç biraz ön bilgi içeriyordu zira. her ne kadar seçim ekonomisi yok biz sağlam bir ekonomiyiz diye beyanat vermiş olsada hepimiz biliyoruz ki seçim öncesi faiz arttırımı yapamıyorlar. tepegöz kaç aydır yırtınıyor faiz indireceğim aha bu da benim tezim diye. tepegözün haksız çıkmaması için faizi ancak sabit tutabiliyorlar. faiz arttırımına gidecek olan fed, doların hemen her şey karşısında yükselmesine sebep oluyor. tabi bu bizim kırılgan bir ekonomi olduğumuzun ve dış sermaye bağımlılığımızın üstünü örtemez. bilimsel olarak aksi iddia edilse bile yavaş yavaş ısısı yükseltilen bir tencerede haşlanarak ölecek olan ama bunu bilmeyen kurbağalarız biz.

  çoğu insan diyor ya türk insanı ekonomimizde aslında ne olduğunu bilmiyor diye. iyiki de bilmiyor. zira bu sarpa sarmış ekonominin birde kaos ortamında nasıl bir korku trenine dönüşeceğini bilmiyorlar ve rahat rahat akpye tepki koyabilirler. tencerenin ısısı yavaş yavaş yükseliyor, basınımız ekonomimize methiyeler düzüyor, halkımız dünyanın süper gücü olduğumuzu sanıyor. madem kurbağalardan yola çıktık, madem kurbağayız ve kaderimiz böyle, bu hikayenin sonu keşke sağır kurbağa gibi olsa. gerçekten inanırsak belki süper güç bile olabiliriz..

  ya tencerede farketmeden haşlanıp öleceğiz, ya da sen yapamazsın diyenleri duymadığı için o çukurdan çıkmayı başaran sağır kurbağa olacağız. aklım birincisini, kalbim ikincisini söylüyor. ama biliyorum ki akıl her zaman en mantıklıyı seçer..

  ah be akp bu ülkenin kurbağalarının başına gelen en kötü şeysin. artık hiç bir kurbağanın prense dönüşme şansı yok...
 • bist 100'deki 84000 direnci kırılmadan bugün buralarda takılacaktır (2.7130-2.7150). vice versa.

  akşam abd'deki konut verisi iyi gelirse yara yering

  (yara yering derken fakirler yer. bana şu an durum çok iyi. fakirler ölsün pls)
 • usa konut verileri beklentilerin üstünde gelmesinin etkisini merak ettiğim kur.