şükela:  tümü | bugün
 • konuda çok kirlilik oluşuyor, başlığa yeni giren olursa diye olanları kısa şekilde kronolojik olarak özet geçiyorum. fotoğrafları oluştururken paint yeteneğimi kullandım aşağıdaki metni ara ara herkes kopyalayıp yapıştırırsa herkesin öğrenme şansı olur diye düşünüyorum(başka platformlara da yazılabilir):
  --
  1- forumda yıllar boyunca aktif olan amazon konusunda, konu sahibi mühendismurat adlı kullanıcı toplu alımları eleştirmek için şu fotoğrafı paylaştı(bu yaptığından dolayı çok pişmandır şu an kendisi) https://forum.donanimhaber.com/…5b-07ff4f48eace.png

  (bir kişi toplu halde aynı ayakkabının siparişini geçmiş, amazon bu yüzden trye gönderimleri kapatıyor diye eleştirmek için bu capsı paylaştı)

  2- ekran görüntüsünde insanların satın aldığı ürünler görünüyor. insanlar bundan şüphelenip insanların neyi aldığını nasıl görüyorsun eleştiride bulundular. hiçbir hakaret içermediği halde, düzgünce yapılan yorumlar tamamen silindi. mühendismurat sert bir üslupla(sonraları kuzu oldu abi çekmeye başladı) hiçbir çıkarı olmadığını, donanımhaber ile amazon'un anlaşması olduğunu söyledi
  https://i.hizliresim.com/qwn1mz.png

  3- linklere otomatik olarak tag eklendiği ortaya çıktı. konuya herhangi biri mesaj attığında bile linkin sonunda otomatik olarak "tag=donanimhaber-21" eklendiği fark edildi https://i.hizliresim.com/xx374o.png

  4- ekşi sözlük ve diğer platformlarda konu konuşulmaya başlandı, tepki giderek büyüdü. forumdaki bazı kişiler bu durumu amazon'a bildirdi ve amazon'un donanımhaber'le hiçbir anlaşması olmadığı, bundan ötürü de dava açacakları öğrenildi
  https://i.hizliresim.com/4mv2gq.png

  bunla beraber bir gerçek daha ortaya çıktı: amazon'un donanımhaber ile alakası olmadığına göre mühendismurat'ın başta paylaştığı fotoğrafta görünen satın alımları tek görmenin yolu referans paneli! yani söz konusu şahıs göz göre göre "amazon ile anlaşmamız var, ondan bu satın alımları görüyorum" diyerek başından beridir yalan söylüyor! (mühendismurat sonraki mesajlarında benim alakam yok, donanımhaber yöneticileri ne istediyse onu yaptım diyerek işten sıyrılmaya çalışıyor ancak paylaştığı bu satın alımları gösteren fotoğraf bu işin içinde kendisinin de olduğunu net şekilde gösteriyor.)

  5- tepkiler büyürken yöneticilerden gelen çelişkili mesajlar, https://i.hizliresim.com/eralpd.png (mesut çevik 23 temmuz'da akşam canlı yayın yapar açıklığa kavuştururuz demiş twitter'da, yapıp ne diyecek merakla bekliyoruz)

  ayrıca yönetici "biz bunları zaten yazmıştık" diye gösterdiği maddenin bu olaydan sonra eklendiği ortaya çıktı

  6- donanımhaber'de bunla alakalı açılan konular siliniyor, bu durumu başka insanların duymasını engelliyorlar. diğer sitelerde ve donanımhaberde amazon başlığı altında insanlar eleştirilere devam ediyor.
  --

  kaynak https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=127879373
 • temiz linklerin bile sonuna "tag=donanimhaber" eki getiriliyor, yaziklar olsun verdigimiz emeklere. oradaki uyeler 4 senedir her turlu indirimi paylasmisti, ekmegini ise onlar yemis. ne hakkımız varsa haram olsun.
 • buralar karışır.

  sözlük sözlük olalı üç beş tane sağlam rezalet görmüştü. bu da onlardan.

  puanım 10/10.
 • isyan başladı. büyük ölücüler savaşı vol1

  edit: aha, hesabıma giriş yapamıyorum. hesap duruyor, ancak hesaba giriş yapamıyorum, hata veriyor ve her defasında hata farklı oluyor veya sadece "geri?" çıkıyor.

  edit 2: kapatıp açtıkları hesabımı yine kapatmışlar. hakaret yok bir şey yok ama hesabı askıya alıyorlar, daha doğrusu aktifleştirilmedi olarak ayarlamışlar. millet beni tekrar editör olarak görmeyi beklerken bunlar benim hesabı kapatıyor. kullanıcılarının isteklerini çok iyi okuyup analiz etmişler. koskoca amazon da daha kendi kullanıcılarının yazdıklarının tam tersi yönde hareket eden siteyle "istatistik" tutacak güya.
 • donanimhaber den sonrasını okumadığım rezalet.
 • ilk başlarda öyle bir şey yokmuş. sonraları donanımhaber kendisi eklemiş referansı. zaten her linkin sonunda _donanimhaber diye yazar. bilinen bir şey. arkadaşı suçlamanın gereği olmadığı düşüncesindeyim.
 • muhendis murat ile donanımhaberin ortak yürüttüğü "para kazanmıyoruz, herkesin çıkarı için safça bu işi yapıyoruz" temalı toplu kandırma olayı. nedense deniz feneri olayına oldukça benzer buldum
 • frmtr, r10, ytpara, donanımhaber vb tüm forumlarda gezerken hiç bir link ile iş yapmayın. sadece girin bilgi alın ve çıkın. kimseden yardım almayın.
 • bu işten kazanç sağlamışsa mühendismurat'ı buradan tebrik ediyorum. aylardır bir insan kazancı olmadığı bir şeye nasıl bu kadar zaman harcar diye düşünüyordum. hakikaten bir şeyler kazanmışsa sevindim valla rahatladım diyebilirim. aynen devam etmesini umuyorum.
hesabın var mı? giriş yap