şükela:  tümü | bugün soru sor
  • istanbul'dan 5, kapıkule'den 2 saat uzaklıktaki bir şehirde gerçekleşek olan konser. bir gün öncesinde de judas priest var.
  • her şeyiyle tam olarak 900 tl masraf yaptıran, her kuruşuna da değim değim değen bir aktivite olmuştur.

akılda kalanlar / kalması gerekenler;

- nazi sempatizanı kamyoncu pis metalci dimitri amcanın motorunu pötürdeterek bize şov yapışı
    - konser öncesinde minicik şortunu poposuna sıkıştırıp yerde yattığı yerde çevreye müthiş erotik görüntüler veren ve bu davranışıyla bonusları onar yirmişer toplayan bulgar kızı - siz sormadan ben söyliyim, evet caps var :)
    - konser öncesindeki 5 dakikalık yağmurun ortalığı bildiğin sikip atması - oh lan ne iyi oldu :)
    - biranın (kamenitza), dışarda 3, içerde 4 leva -yani bildiğin 10 lira- olması
    - babaların, daha önce izlediğim 2 defadakini teyit eder biçimde, konsere, tam saatinde başlaması
    - 65 yaşına gelmiş heriflerin, sadece 2 molayla (biri bruce'un konuştuğu, diğeri bis öncesi), 16 baba parçayı bildiğin 1:50 sürede çalması ve 00:30'daki otobüsümüze güle oynaya yetişecek vakit bırakması
    - korsan şapkasını fırlatan yurdum insanı sayesinde ülkemizi en layıkıyla temsil etmemiz
    - ve always look on the bright side of life ile gelen pozitif ruh halinin yeni haftaya süper başlatması
  • ıron maiden’ın 2 saat boyunca dur durak bilmeden yakıp yıktığı, bruce abimizin “ateş ettiği” konserdir.

izlenimlerim;

-ıron maiden’ı 2013’teki istanbul konserinde izlemiştim. bu seferki performanslarını çok daha iyi ve hareketli buldum. gittikçe gençleşiyorlar.

-bruce’da kurt var, yerinde duramıyor. sürekli hoplayıp zıpladı. deri pantalonla alev almadığına sevinmek lazım.

-sahneye atılan şapkanın istanbul’dan geldiğini duyunca bi’ tebessüm ettik.

-bulgarlar konser sırasında çok sakinler. önlere yakın olmama rağmen ne bir sıkışıklık, ne bir itiş kakış vardı. pogo falan da dönmedi. burada olsa herhalde orayı yıkarlardı.

-her şarkı için ayrı bir koreografi ve ayrı bir şov vardı. hepsi muazzamdı.

-janick bi’ ara coştu. gitarı sağa sola savururken bruce şaşkın şaşkın ona bakıyordu.

-bruce bi’ ara kılıcı gitaristlerden birinin bacak arasına sokup düşürüyordu.

-bis’ten sonra 1 parça çalmalarını beklerdim, 3 tane parça çaldılar.

-konser sonrası tahmini 10 dakika boyunca havai fişek gösterisi yapıldı.
  • yanı başımızda ne de güzel şeyler oluyor dedirten konserdir.
    bilet 208 türk lirası, aslında hiç fena değil, gidilebilir.
  • sonunda haftası gelip çatan, hills of rock 2018 kapsamındaki konser. her ne kadar maiden'ı 3. izleyişim olacaksa da ilki kişisel sebeplerden sönük, ikincisi ise inönü stadı'nda alkol satılmadığından ayık geçmişti. sanırım bu defa tam anlamıyla tadına varacağım. yalnız yurt dışına çıkış harcını yatırmayı unutmuşum, bakalım n'olcak...
  • adamları her sene izlemeye gayret ediyorum, ben yaşlandıkça onlar gençleşiyor gibi geliyor... yine taş gibi bir performans ortaya koydular. konserin başlarında bruce sahneye atılan bir şapkayı inceleyip “nereden geldiğine bakalım” dedikten sonra “istanbul” deyiverdiğinde yüzümüzde bir tebessüm oldu. setlistin özellikle ilk yarısı uzun zamandır çalınmayan şarkıları içerdiği için bizi fazlasıyla memnun etti. umarım yanılırım ama ülkemize bir daha bu kadar yaklaşacaklarını sanmıyorum.
  • 14 temmuz 1987 queen afyon konserinin yerini asla tutamayacak olan konserdir.
  • bulgaristan'da bi cok turk dusmani var
    osmanli donemi yuzunden sevmiyorlar plovdiv sofia gibi buyuk sehirlerde bulunur bunlarin cogu ama kircaali gibi bi turk yogunlugundan olan sehirlerde boyle sey yok tabi
    turkiye onlar icin bi cok sey ifade ediyor cunku 500 yil ulkeleri osmanli hakimiyetinde kalmis
  • bulgaristan'ın köy vari şehrinde olacak konser. european tour altında ilginç yerlere gidecekler ama bu fazla gibi.