şükela:  tümü | bugün
 • medyascope, 140journos gibi yabancı ülkelerin vakıflarından fonlanan yeni medya kuruluşlarına yönelik bir düzenleme yapılması gerektiğinin ortaya koyulduğu açıklama.

  --- spoiler ---

  cumhurbaşkanlığı iletişim başkanı fahrettin altun, konuyla ilgili aa'ya yaptığı açıklamada, merkezi amerika birleşik devletleri'nde bulunan bir vakfın türkiye'de bazı medya kuruluşlarını fonladığına dair iddiaları yakından takip ettiklerini belirtti.

  türkiye anayasası'nın haber alma ve verme özgürlüğünü güvence altına aldığını hatırlatan altun, özgür basının, demokrasinin belkemiği olduğunu vurguladı.

  medyanın, iç ve dış vesayet odakları tarafından ilgi duyulan bir alan olduğunu da bildiklerini aktaran altun, şunları kaydetti:

  "bazı yabancı liderlerin türk siyasetini dizayn etme niyet ve gayretlerini açıkça ifade ettiği bir ortamda, hiçbir yabancı devlet ve kuruluşun medya sektörüne çeşitli fonlar sağlamasını söz konusu çıkar ve hedeflerden bağımsız yorumlayamayız. kimsenin şüphesi olmasın ki, ne basın özgürlüğü ne de bir başka bahaneyle demokrasimizi kimsenin masasına meze yaptırmayız. yeni kisveler altında beşinci kol faaliyetlerine müsaade etmeyiz.

  yabancı devletlerin veya kuruluşların fonlarıyla ülkemizde faaliyet gösteren medya kuruluşlarına yönelik bir düzenleme ihtiyacı olduğu açıktır. bunun örneğini amerika birleşik devletleri’nde görmemiz mümkündür. örneğin abd'de yabancı devletler tarafından fonlanan medya kuruluşları, altı ayda bir abd makamlarına çalışmaları hakkında detaylı bilgi vermek durumundadır. türkiye'de de benzer statüde faaliyet gösteren, doğrudan yabancı devletler tarafından fonlanan çeşitli medya kuruluşları bulunmaktadır. bunlarla ilgili kamu düzeninin korunması ve halkımızın doğru haber hakkının teminat altına alınması amacıyla, ihtiyacımız olan düzenlemeleri en kısa sürede tamamlayacağız."
  --- spoiler ---

  https://www.aa.com.tr/…ile-ilgili-aciklama-/2311069
 • mal gibi yayınlar yapınca üzerlerine flaş ışığını yemişler.

  beter olsunlar.

  ülkeni seversin, gençler yurt dışına kaçmasın, sokaklarda rahatça gezelim. mülteci sorunu ileride başımızı çok ağrıtır dersin hemen ulusalcı, ırkçı pislik derler. özgürlük istersin terörist derler. toplumun çok büyük bir kesiminden bu konuda sesler yükseliyor. siz o kuş kadar beynizle millete ırkçı demeye devam edin. o millet de size zamanı gelince tekmeyi vurur.

  türkiye'de mültecileri istemeyenlerin oranı %75. öyle üç beş kişi değil. tabii bu kadar yüksek çıkmasının nedeni her önüne gelenin alınması, belli bir politika izlenmemesi. yani siz ülkenin %75'ine ırkçı diyorsunuz. kafanız almıyor!

  görsel

  kaynak
 • mhp'lilerin, ulusalcı aptalların ve akp'lilerin bayram yapması gereken açıklamadır.

  oda tv, tkp'nin yayın organı sol haber hedef gösterdi.

  mhp'li, akp'li ve ulusalcı aptallar twitter'da ve burada köpürttü.

  fahrettin bey de işe koyuldu.

  akp'si, chp'si, mhp'si, liberali, kemalisti hepiniz bu yönetime layıksınız. daha fazlası sizin neyinize.

  barbaros şansal'ın o sözü vardı ya hani, işte tam olarak durum o sizin için.
 • günlerdir ona buna hain damgası vurup zırlayan embesillerin başlarını göğe erdirecek açıklama.

  aferin iyi bok yediniz, gidin şimdi hadi özışık izleyip sabah gazetesi okuyun.
 • ülkeye yasadışı yollarla giriş yapan ne idüğü belirsiz tipleri savunan sözlükteki foncu tayfayı üzen açıklamadır. günlerdir akepelilerle birlikte savundular halbuki. yiyin birbirinizi şimdi.
 • fişleyici dangalakların götlerine kına yaktıracak açıklama. büyük resim kursundan mezun beyin ölümü gerçekleşmiş birtakım adamlar kalkıp "ama fonlüyörler böhüü, dış mihrak" diyerek akp'nin eline muhalif kanattaki çeşitli yayıncılara ve kuruluşlara karşı koz verdi. gerçekten eğitilemezsiniz.

  sanki sorun bu kişi veya kuruluşlar gibi üzerlerine yüklendiniz hâlbuki bu insanların zaten herhangi bir politikaya yön verecek gücü yok. ülkede olmayan bir göçmen politikası ve korunmayan bir sınır var ve çoğu linç ettiğiniz kişi de bundan dem vuruyordu zaten ama aferim, dış minnakların "fonladığı" kişi ve kuruluşları alt etmeyi başardınız. hülooooğ!

  ayrıca ab'nin neden bu tür haber kaynaklarına fon ayırdığını biraz düşünseniz idrak edeceksiniz ama edemiyorsunuz çünkü düşünemiyorsunuz.
 • kına yakabilirsiniz. boşuna demiyoruz bu ülkenin esas sorunu tüm sorunları yaratan ve her yemi yiyen ulusalcılardır. sözlükte de bunlardan bolca var.

  ne ellerini ceplerine atıp bir tane muhalif medya organına yardım ederler ne muhalefet için yararlı bir işe imza atarlar seçim günü bile televizyon karşısında yatar çoğu. akp’yi yenmenin tek yolu olan birleşmiş muhalefet projesi de bunların yüzünden yapılamıyor yoksa zırlarlar hemen. varlıkları tümden zarar ama sorsan vatanın esas sahipleri ülkenin bekçisi atatürk’ün mirasını koruyan bunlar. şovmenler…

  bu kadar zekadan yoksun olup her tuzağı yemek o kadar hatadan sonra hala akıllanamamak. aferim büyük resmi gördünüz ülkemiz artık tam bağımsız olacak! artık ruşen çakır sınırdan ülkemize afgan sokamayacak. 140journos emperyalistlere hizmet edemeyecek. vatan hainlerini alt ettiniz bravo size. akpli kafadan gram farksız. hak ettiğiniz şekilde yönetiliyorsunuz.

  bu ülke bunlar var olduğu sürece burnu boktan ne yazık ki kurtulmaz. böyle gelmiş böyle gidecek hiç hayal görmeye gerek yok. türkiye düzelmez. boşa vakit kaybediyoruz.
 • gerçekten artık bu ülkenin cehaletinden nefes alamıyorum.

  yandaşı, muhalifi el birliğiyle bitirdiniz ülkeyi.
  dünyada kimse sallamıyor artık bizi. hala milliyetçilik peşindesiniz.

  edit: şu başlığa yazılan şeyleri okudukça şaşırıyorum. ülkede herkes akp kafasında. muhalifim diyenler bile.
  düşünce özgürlüğünün içinden geçmişler. inanılır gibi değil.

  bir sonraki seçimde akp'ye, tayyip'e oy vermeyeni siksinler. bu ülkeye bu müstahak amk.
 • hah, sabahtan beri “akp'li değilim ama” ile başlayıp, yurtdışından fon alan kuruluşları yerden yere vuranlar şimdi kına yaksın.

  o kadar aptalsınız ki bu işi kimin başlattığını, günün sonunda kimin karlı çıkacağını göremediniz. çok da zor değildi aslında. bu bağımsız medya kuruluşları gezi olayları sonrası ortaya çıktı çünkü ana akım medyada eylemler (özellikle ilk günlerde) hiç yer almıyordu. bir süre sonra yer almaya başladı ama bu sefer de eyleme katılanlar terörist gibi gösterildi. tabii burada konuşan çoğu kişi o günlerde evinde metin 2 falan oynuyordu. z kuşağı bizi kurtaracakmış, yarrağımı kurtaracak. daha yakın geçmişten haberiniz yok.

  bu kuruluşlar aldıkları paraları açıkça belirtiyor. ortada gizli saklı bir şey yok. üstelik bahsi geçen para da yıllık 65 bin dolar. yani kusura bakmayın ama ben tek başıma 1 yılda daha fazla kazanıyorum. bu kadar büyümüş, halkın ilgisini görmüş hiçbir medya kuruluşu, 65 bin dolar gibi komik bir para için yayın politikasını değiştirmez. diğer başlıkta da yazdım, tekrar edeyim. eğer böyle bir şeyin mümkün olduğunu düşünüyorsanız aranızda toplayın 65 bin dolar, mülteci karşıtı haber yaptırmayı deneyin bakalım kabul edecekler mi?

  dün bir dangalağın yaktığı ırkçılık ateşi bugün yine size zarar verecek, haberiniz yok. artık en doğru haberi akit ya da a haber'den alırsınız. ha bir de, sözlükte insanları hedef gösteren o ırkçı eleman kimmiş, geçmişte nerelerde ne yazmış, kime oy vermiş gidip bir bakın bakalım.

  o insanların söyledikleri tek kelimeyi dahi dinlemeden hedef gösterdiniz ya da gösterilmelerini desteklediniz. mültecilerle değil, devletin mülteci politikası ile probleminiz olmalı. ancak insan kötü yetiştirilince içindeki ırkçılığı atmakta zorlanıyor tabii, anlıyorum.
 • olumlu gelişmedir.

  özellikle medya ve sözde insan hakları, sözde kadın hakları derneklerinin aldığı fonlar, yaptığı harcamalar ve çalışmalar kamuoyuna en şeffaf şekilde açık olmalıdır. hele hele bu fonlar yurtdışından geliyorsa çok daha dikkat edilmelidir.

  elbet bu şeffaflığı bütün siyaset arenasında istesem de bu da beni sevindirmistir.

  istanbul sözleşmesi, göçmen, atatürk'e bakış,ulus devlet gibi konularda durduğu yer akp'nin yanı olanlar ise bizim gibilere "akp'nin yanındasınız çünkü onlar da nefes alıyor hüüü" diyerek yine güldürmüştür.

  ayrıca, gerçekten kadın hakları,lgbti hakları düşünen,özgür ve manipüle edilmemiş haber sunma projeleri yapanların fon başvuruları da kayıt altına alınmalıdır. bu sayede "x ülkesindeki y grubu a da b de başvurmasına rağmen b ye değil a ya fon vermiş." şeklinde gruplamalar yapılır ve komplo teorisine gerek kalmaz.

  ulusalcı, atatürkçü, modernist insanları post modern liberal yapılarla manipüle eden vakıflar için kötü haber. eğer gerçekten düzgünce yapılırsa yasa bizler için çok iyi haber.