şükela:  tümü | bugün
  • vakit kaybetmeden mezun olup aylarca işsiz olunca "ne bu yaa keşke bikaç sene uzatsaydım amaaaaaaaaan" şeklinde kendini gösteren ruh hali
  • su sekilde ortaya cikabilecek bunalim;
    -memnun oldum. yas kac acaba?
    -20 yasindayim.
    -nasil olur? burda öyle yazmiyor.*
    -21 de olabilir. oldu mu o kadar ya ben dogali..*
    -hanfendi 82'lisiniz.
    -neeee 22 olmus muyum? yuh be.. yillar gecmis, yaslanmisim da haberim yokmus benim.. vah vahh..
    -cik sen, bir yas daha cik..*
  • hule, 21 ya$ bunalımını takip eden, 23 ya$ bunalımı öncesi bir bunalım versiyonu..

(bkz: 23 ya$ bunalımı)
  • büyüdüğünüzü ve bazı şeyler için artık geç kaldığınızı anladığınız yaşsa gerçek bir bunalım yaşatabilir. özellikle dört senedir okuduğunuz bölümden hiç zevk almadığınızı, olmak istediğiniz kişiyi o bölümü okuyarak olamayacağınızı anladıysanız ve yeni baştan bir şeylere başlamanın ne kadar zor ve hatta imkansız olduğunu gördüyseniz, ne yapacağınızı bilemezsiniz. hala bir çocuk gibi hissediyorsunuzdur ama artık bir çocuk olmadığınızı biliyorsunuzdur. en azından çevrenizdeki herkes bir olgunluk bekler sizden, aileniz artık kendi paranızı kazanacağınız, kendi yağınızda kavrulacağınız zamanın geldiği gelmesi gerektiği fikrindedir, siz de buna katılırsınız katılmasına ama ne yapacağınızı bile bilmiyorsunuzdur hayatın içinde olmanız gereklidir ama bunu nasıl yapacağınız hakkında en ufak bir fikriniz yoktur. özellikle çevrenizde size yol gösterecek birileri de yoksa iş daha da içinden çıkılmaz bir hal alabilir. hayatınızda bir şeyleri değiştirmeniz gerektiğini bilirsiniz bilmesine ama ne bir şeyleri değiştirmek için gerekli gücü bulabilirsiniz kendinizde ne de her şeyi oluruna bırakabilecek gücü. sürekli bir bırakıp gitme duygusu sarar bedeninizi, ama bırakıp gidemeyeceğinizi çok iyi bilirsiniz özellikle korkağın tekiyseniz bu daha da yorar sizi ve anlarsınız ki hayatınız boyunca ikilemler, bunalımlar yaşayacak mutsuz, huzursuz ve kimseye bir faydası dokunamayacak bir insan olacaksınızdır.
  • herhangi bir sene kaçırması olmadıysa üniversiteyi bitiriyor oluştan mütevellit bünyeyi saran bunalımdır. dersler ne kadar iyi olursa olsun hiçbir şey bilmiyorumuş, okuldan hiçbir şey öğrenmemiş, aha bugün işe başlasa mal gibi kalacak olduğunu düşünür birey, okul bitince yüksek lisansa mı başvursam, iş mi arasam yav ne yapsam endişesi başlar, okula gitmeyip kafadan tatil yapılabilen zamanların sonuna yaklaşıldığı hissedilir, insanı hüzün ve stresten oluşan bir ruh hali kaplayıverir. sonuç olarak, geç git ulan 22!!!1
  • çok derin travmalarla atlattığım bunalımdır.

hiç unutmam 3 hafta sıçmadıydım. sonra geçti işte. tepemde hare çıktı.
  • 23-24-25-26-27-28 yaş bunalımından bir farkı yoktur.
  • icinde bulundugum bunalim. nefret ediyorum artik yasamaktan. insan hic 22 yasinda olur mu ya. kusturdu beni bu zalim felek. gencligimi caldi 22 yas krizi. hani benim gencligim nerde?
  • dun bastigim yeni yasimin bunalimidir. daha bende yan etkileri bas gostermemistir ancak ilerleyen gunlerde bilimum "ben hala 21 yasindayim" tripleriyle ortaya cikmasi muhtemeldir.
  • 22 yasindaki arkadaslarin icinde bulunabildigi gereksiz bunalim. neden mi?

be kardesim, 22 sene gecti diyorsun bi bakalim nasil gecmis. 6 yasina kadar zaten bebeydin, sonra ilkokul, orta okul, lisen gecti. daha neye ne diyecegini anlamadan ordan oraya ko$turdun, sonra bi de onune universite sinavi koydular. sinir stres ona hazirlandin. hadi $ansa hasbelkader bir yere girebildiysen oradan da 4 senede mezun olduysan eger ne ala.

bunun depresyonluk bir durumu mu var? yani cok mu acilar yasadin cok mu badireler atlattin saniyorsun? yolun sonlarina mi geldin cikmazlara mi dustun saniyorsun?

boyle bir pozisyonda dahi sunu diyebilmelisin ki "al kardesim hayatin simdi basliyor", daha oncesinde bir yoldan gitmen gerekiyordu, aha simdi kavsaklardasin. onunde koca seneler var, buyur aklini devsir, kendine yatirim yap, adam ol, insan ol, iki lafi bir araya getirebilir bir birey ol, kendini bul. gereksiz insanlarla takilma, gereksiz muhabbetlere girme, isine gucune bak kendini 10 sene sonra garantiye alacagin bir meslege odaklan (ho$ ben bunlari desem de sen ay$edesin ahmettesin sik soktasin) neden cunku daha bunalacak ya$ta degilsin daha sen bunalim gormemi$sin. akilli olun ulan!

(isyanla gelen edit: tamam lan bunalin izin veriyorum, size zaten bahane lazim 23 24 25 ler de bunalabilir)