• 25'e gelene kadar ben de kendisini bir şey sanıyordum.
  • gece 4'de sözlükte geziyorlar sonra yok mezuna kaldım, yok hazırlığıydı, yok üniversiteye yeni başlayacağım. normal sizin böyle olmanız, nereden mi biliyorum tabii ki kendimden. 23 yaşına gelince başarısızlıklarınıza bir sene daha ekleyeceğiniz için artacak olan bunalımdır.
  • olm bi' durun istanbul'dan izmir'e geldiğimde yaşadığım 18 yaş bunalımını daha yeni atlattım. yeni bir bunalım daha kaldıramam. 1 lira farkla +1 sene* uzatma hakkımız yok mu? eğer yoksa haber verin 1 ay kaldı şunun şurasında 22'ye, pozisyon alalım.
  • uniden mezun olunan yil bunalimidir. ertelemesi okul uzatmayla mumkundur. hatta yuksek lisans doktora vs derken 30+ yaslara bile cikmasi mumkundur ancak buyuk ihtimal o gun gelecek. ogrencilikten toplum dislisi olmaya gecis kacinilmaz yiyecek baba parasi olmadikca
  • siz bunalım görmemişsiniz. bi 29 a gelin o zaman bunalım nedir anlarsınız.
  • pek de bunalıma girilecek bir yaş değil aslında. ayrıca neden bunalıma girip kendimizi üzeriz ki? her yaşın kendine göre güzellikleri var. mühim olan iyi yanlara odaklanmak.
  • atlatılınca düzlüğe çıkıldığını düşündüğüm bunalım
    gençliğin tek gerçek zenginlik olduğunu farkedince semptomlar biraz hafifliyor sanki

not:23 spor
  • 26 yaşındayim artik oha ya . *
  • 25 yaşına girildikten sonra gerçek bunalıma hazır olun kardeşler.
  • lisans öğrencileri arasında genelleme yaparsak:

-lisans 3. yahut 4.sınıfa denk gelir*...

- homo öğrencikusun* "okul bitiyor leynn" ve "artık büyüdüm galiba" düşünceleriyle artık anyayı konyayı idrak ettiği anların yoğunlaştığı yaşa tekabül eder...

-işsizse iş/staj arayışları yanı sıra gelecek kaygısıyla boğuşur.

- eşsizse sevgili arayışlarına düşer ve hem arabesk hem metal takılmaya eğilimli olur .

- bitirmesi gereken bir okulu da vardır; bitirme teziyle boğuşur.

-bu yukarıdakiler dışında ailevi problemleri varsa hayata küsme derecesinde ağır bir psikolojiye sahip olur

-yukarıdakilerden en az 3'ü çakışıyor ise maalesef 22 yaş bunalımı dediğiniz şey,

evet bu kardeş ciddi bir depresyonun eşiklerinde gezinir
hesabın var mı? giriş yap