şükela:  tümü | bugün
  • pek de bunalıma girilecek bir yaş değil aslında. ayrıca neden bunalıma girip kendimizi üzeriz ki? her yaşın kendine göre güzellikleri var. mühim olan iyi yanlara odaklanmak.
  • atlatılınca düzlüğe çıkıldığını düşündüğüm bunalım
    gençliğin tek gerçek zenginlik olduğunu farkedince semptomlar biraz hafifliyor sanki

not:23 spor
  • noldu amk katı mamaya mı alışamadın?
  • lisans öğrencileri arasında genelleme yaparsak:

-lisans 3. yahut 4.sınıfa denk gelir*...

- homo öğrencikusun* "okul bitiyor leynn" ve "artık büyüdüm galiba" düşünceleriyle artık anyayı konyayı idrak ettiği anların yoğunlaştığı yaşa tekabül eder...

-işsizse iş/staj arayışları yanı sıra gelecek kaygısıyla boğuşur.

- eşsizse sevgili arayışlarına düşer ve hem arabesk hem metal takılmaya eğilimli olur .

- bitirmesi gereken bir okulu da vardır; bitirme teziyle boğuşur.

-bu yukarıdakiler dışında ailevi problemleri varsa hayata küsme derecesinde ağır bir psikolojiye sahip olur

-yukarıdakilerden en az 3'ü çakışıyor ise maalesef 22 yaş bunalımı dediğiniz şey,

evet bu kardeş ciddi bir depresyonun eşiklerinde gezinir
  • mezun olup işsiz kalındığında başlar bu bunalım. askerlik mi yapsam lan diye devam eder. mezun okduktan 3 ay sonra iş buldum. bulana kadar psikolojim iyi değildi.
  • ergen bunalımıdır. ne yaşıyorsunuz da 22 yaşında bunalıma giriyorsunuz ki amk? tam güzel zamanlar. öğrencilik mis gibi, iş derdi yok. aileniz bakıyor oh süper.

evli değilsin, ailen dışında sorumluluğun yok, çocuk/eş sorumluluğun yok, iş güç olmazsa olmaz değil.

vasıflı olmak önemli. evet.
  • ben 11 sene önce o bunalımın etkisiyle ingiltere’ye au-pairlik yapmaya gidip 1 sene kalmıştım. hayatımda verdiğim en doğru kararmış. bunalımdayım deyip oturmayın, çıkış arayın. bir yolu kesin vardır. bir yolu olmayan yaşlar henüz çok uzağınızda.
  • çok iyi ingilizce öğrenmeye adayın kendinizi.
    bunalım falan kalmaz.