şükela:  tümü | bugün
  • universitede her sene cift dikis gitmeseydim normalde 20 yasinda mezun olacagimdan cok da gozumuzde buyutulmemesi gereken durum. keza benimle ayni durumda olan biri icin. (bkz: huzursuz) (bkz: kotulemeyin lan kiskanc ipneler)

(bkz: başlığın yazarın başına kalması)
  • onune gelen tum hazirliklari atlayip 20 yasinda 4 yillik fakulte bitiren sahsim icin pek de etkileyici olmayan durum.
  • çok da zor değildir. 21 yaşında 4 yıllık fakülteden mezun olmuş biri olarak bunu söylemeye hakkım var sanırım.

(bkz: #21347201)
  • ingilizce hazırlık okulu okumasaydım yapacağım şeydi. hazırlığı okudum, 5 yıllık fakülteden 23 yaşında mezun oldum.
  • gayet normal ve beklenen bir durumdur. yapamayanlar utansın.

imza: 20 yaşında meslek yüksekokulundan mezun olmuş biri
  • normal koşullar altında zaten olması gerekendir.. normalden kastım 7 yaşında ilkokula başlamak, ortaokul veya lisede 1 yıl hazırlık okumak ve ilk sene sınavı geçerek (veya dil öğrencisi olunduğu için) üniversite'nin ingilizce hazırlık sınıfından muaf olmak..
  • bunu yapan 24** yaşında tezini de verebilir.

edit: deliogul ve sanata canimiz feda'dan hatırlatma geldi.
  • doğduğum aydan dolayı tam da dolu dolu 22 yaşımı bitirdiğim dönemde benim de gerçekleştirmiş olduğum eylemdir. 8 sene ilköğretim+1 sene hazırlık, 3 sene lise, 4 de üniversite okuyunca tam oluyordu. artık liseler 4 sene olduğuna ve hazırlık okuma diye bir şey (ingilizce ve türkçe harici eğitim veren okullar dışında) kalmadığına göre, hazırlık okunacaksa üniversitede okunuyor ve böylece mezuniyet yaşı ortalama 23'e çıkmış oluyor.
  • hiç hazırlık okumayarak bunu başarmak mümkündür. ben yaptım, oradan biliyorum, hatta ilk sene çift dikiş olmasam 21'de mezundum. ha, bir halta yarar mı diye sorarsanız, sonuna kadar hayır derim. üniversite öyle bir ortam ki, çevrenizdeki birçok kişi sizden büyük olur, adamın mezun olunca ilk yaptığı askere gitmektir çünkü yaşları artık 25-26 civarındadır. sen 22 yaşında olduğundan "küçük"sündür daha. yaşını başını almışlar "keşke senin yaşında olsam." der, başkası gelir "yaşın çok genç ya takıl biraz, işe girip napıcan?" der. ama bir yandan mezunsundur, işin gücün yoktur, ailenden para istemek yavaştan koyar da. türkiye'de yaşadığın için "şu yaşımın tadını çıkartayım hacı" demek sıkar biraz, yapacağın iki şey vardır, saçma ötesi bir maaşa dandik bir işe girmek ya da yüksek lisans yollarını aşındırmak. şu an ikincisini seçtim ama ne getirecek, bilmiyorum.

üniversitede hazırlık okuyun, özeldeyseniz de en az yarım dönem okuyun. 23-24 gibi yaşlarda mezun olmanın günahı yok, 22'de mezun olup ne edeceksiniz, o yılınızı da arkadaşlarınızla içmeye, proje için sabahlamaya ayırın. vallaha daha güzel lan.