şükela:  tümü | bugün
  • 20 yaşında üniversiteden çift anadal ile mezun oldum, iki bölümü 4 yılda bitirdim yani. 22 yaşında yüksek lisans tezimi savundum, 23'ten epey gün almıştım. 25 yaşındayken doktora tezimi yazmaya başladım, 25 yaşıma basmama 1-2 gün kala yardımcı doçent unvanıma kavuştum. 29 yaşındayken arkadaşlarım bana doçent diye hitap ediyordu. şimdi 33 yaşındayım ve profesörlüğüm için gün sayıyorum.

şaka la şaka

açıköğretim okuyom. bu sene bitmezse askere alacahlar.
  • 22 yaşında 4 yıllık fakültenin hazırlık bölümünde okuyor olmak kadar kötü olmayan durumdur.

ilkokula geç başlamam, lise'de sınıfta kalmam ve üniversite sınavına 2 kez girmemle oluşan kombolarla şu anda 22 yaşında ve henüz hazırlık bölümündeyim efenim...

ha üzülüyor muyum ? yok la hatta kendi dalgamı kendim geçiyorum...
  • " 25 yaşını aşmamış,
    askerliğini bitirmiş,
    en az 3 yıl iş tecrübesi "

ilanlarında işaret edilen kişi olmanızı sağlayabilir.
  • 22 yaşımı unutmak üzereyim ancak sikiyim ben o yaşta alınan diplomayı.
    nereye koşuyorsun birader.
    yaşıtların eğlene coşa, hatunlarla, arkadaşlarla gününü gün ederken önce askerlik, sonra plaza hayatına gerçekten bu kadar hızla mı atılmak istiyorsun. bununla övünecek kadar kanına işledi mi lan bu düzen.

------doğ, büyü, oku, kariyer yap, emekli ol, öl. ----------
    çizgisini bu kadar vazgeçilmez yapan şey nedir algılayamıyorum. insan fırsatı varsa otuzuna kadar türlü fakültelerde ilgi alanlarına göre okumalı bence. sonra zevk alacağı dalda, zevk aldığı şekilde çalışmalı. erkenden ofislere dalıp, çalışıyormuş gibi görünmek için kendini kasan tiplerin facebook ve twitter'da geçidikleri zaman maaşlarından düşülse açlıktan ölürler. ama sorunca pek değer katıyorlar türkiye ekonomisine.

yerim öğle değeri.
    şöyle kahkaha atılarak yaşanmış siktiriboktan bir seneden daha kabul edilebilir bir değer yok bu hayatta.
  • iki sene önce başıma gelen olay.çok önemli bir olay değil zannımca.

sonrası mı ? mezun olduktan sonra hemen askerliği aradan çıkartalım dedik,2 ay sonra askere gitmeyi planlarken celp dönemini 1 günle kaçırdım,5 ay sonra gitmek nasip oldu,23 yaşında askerliği de yedik geldik.

geldik zurnanın götümüze girdiği yere,mayıs 2013 te askerden döndüğümde kendimi adeta servet çetin'in markajında olan bir andriy shevchenko gibi hissediyordum.döndürmediler kardeş,yaklaşık 9 aydır işsizim.

dediğim gibi,ülke şartlarında pek bir sike yaramayan eylemdir.
  • 22 yaşında tıptan mezun olan kuzenimin bir kaç tık ileri götürdüğü eylem.

evet, gençler kız çok zeki. ayrıca tus'ta türkiye 52.si oldu. mütevazi, güzel, sempatik ve zerafet timsali. kendisinin hayranıyız.
  • 21 yaşında fakülteden mezun oldum, 22 yaşında stajımı bitirerek mesleğime adım attım, 23 yaşında askere gittim ve 24 yaş itibariyle askerlik de bitecek.
    pişmanım. aklıma sokayım.
    bok vardı da bu kadar erken yaptım her şeyi di mi?
    tavsiye etmediğim durum.
  • her insanın yaşamı kendine hastır. 21-22 yaşında mezun olursun ama iş güç bulamazsın, kaderin güzel ilerlemiştir 21 yaşında kendi işinin patronu olursun. o sebepten ötürü bu tarz sayılara takılmayın yaşayıp ölmeye bakın.
  • 'universiteyi dort sene okuyan dort, bes sene okuyan bir sene kaybetmistir.' sozunu akla getirir.
  • 26 yaşıma gireceğim. bu nitelikte olmak için neler vermezdim. 22 yaşında, genç, dinamik, taze bir üniversite mezunu. hayaller, hayatlar, yıpranmamış beyin, mental olarak iyi seviyede olmak... ulan hala 4.sınıfım. ömrümden ömür yedin ege üniversitesi...