şükela:  tümü | bugün
 • cok fazla muhendisin olmasi ile ilgili durumdur. her yerde universite var.
 • türkiye şartlarında iş bulabilmiş şanslı mühendistir.
 • al sana 9000 net yarın gel başka kank.
 • agi maaşa dahil değilse, yol ve yemek(sodexo ya da yemek harcırahı) ilave olarak verilecekse yeterli maaştır.
 • şaka gibi ama şu anda 3000 tl iyimser bir teklif. kabul görmüş bir okuldan mezun değilseniz veya okul boyunca bir alan üzerine eğilip kendinizi geliştirmemişseniz onu da teklif etmiyorlar. yarınını net göremeyen işveren neden ve nasıl yetiştirmek üzere bir yeni mezuna yatırım yapsın ki?
 • burda kabullenip şanslı falan diyenler olmuş, yarın bir gün akrabalarınızın başına bir şey geldiğinde birisi size çıkıp türkiye şartında bugünlere iyi gelmiş dese hoş mu? arkadaşlar şunu anlamıyorsunuz, olayları yaşayan insanların gözünden bakmayı öğrenemediniz. yaşlı teyzeler gibi boş yapıyorsunuz, anca mahalle arası lafları. bunu sitede oturan herhangi yaşlı bir teyzeye söylesen de aynı cevabı verir. çok değiştin sözlük, çok..
 • 22 yaşındaki taze mühendis ne bekliyordu acaba?
 • 22 yaşında ise mühendis değil mühendislik bölümü mezunu mühendis adayı kişi daha çok uyar
 • şirketi üzerine yapalım istersen,yanına bide özel şöför,hergün nusretten yemek söyleyelim,20 yaşında bayan asistan ile yurt dışına da yollayalım istersen,yada öğle arası patronun oğlu ile squash falan yapın.olm nerede yaşıyorsunuz siz,los angeles yada miami falan mı amk.aylık full akbil + sodexo + 2000 tl'ye takla atanlar var. gönül isterki 10.000 giriş ücreti ile başlayın,tecrübe yok,yeni mezunsun ne s2me çemkiriyorsun çemçük ağızlı

  edit : bazi sekûler arkadaşlar sanki ülkeyi ben bu hale getirdim de o maaşları ben vermişimde allah belanı versin ayarında yeşillendiriyorlar.azcık beyin çalıştırın,kimse okuldan yeni mezun adama o parayı vermez ülkenin yapısı belli ki olmasa dahi bi title bi etiketin bi tecrüben yoksa babaları alırsın.bulunduğum kurumda yönetici pozisyondayım,13 yılı bilfiil sahada olmak üzere toplam 22 yıllık tecrübem var,mesleğe ilk başladığım 90 lı yıllarda 900 usd maaşım vardı ve normaldi,ama bana neden 2000 vermiyorlar demedim sonuçta yeni mezunum,çalışma ortamım olmamış,tecrübem yok,yeni mezunum bi yerden başlamam lazımdı ve başladım ve yüksele yüksele buralara kadar geldim.mühendis olarak mezun oldun diye kimse size 10.000 tl maaş vermez
 • kendini geliştirebileceği bir işse düşünmeden kabul etmesi gereken mühendistir. çünkü ilk iş öğrenme işidir. işin nasıl yapılacağını bilmiyorsun, öğrenmen gerek. kullanacağın malzemelerin çoğunun çalışma prensibini bilmiyorsun, öğrenmen gerek. mezun olır olmaz 5-10 bin kazanma hayalleri kuruluyorsa, üzücü bir durum. çünkü türkiye'de öyle bir piyasa yok. zaten her yer mühendis. ilk 2-3 sene parayı çok dert etmemek gerekiyor. yeteri kadar kendini geliştirirsen sonra havada kapılırsın zaten. ben ilk işe başladığımda 2012'de 1750 liraya işe başlamıştım. şu an 10 katına yakın kazanıyorum.
hesabın var mı? giriş yap