şükela:  tümü | bugün
 • başlığın tam halinin; "222 bin 925 imam hatip lisesi mezunundan sadece 40 bininin üniversiteye yerleşmesi." olduğu hede. kaynak**
  başlıkta gizli özne kullanma sebebim, sol frame'de imam hatip engeli olmasıdır.
  (bkz: üniversitelerde 214bin 430 kontenjanın boş kalması) 'nın asıl sebebi bu.

  şaşırtmayan hede aynı zamanda kendileri.
  eğitim kalitemiz bir yana, bunca açılan imam hatibin halini gözler önüne sermiştir.
  birileri eserleriyle övünüyor ise, ne mutlu türkiye'ye ki ortalığın a. koydular. (aklına.)
 • haberden anlaşıldığı üzere 222 bin imam hatip mezunu, 22 bin fen lisesi mezunu, 396 bin anadolu lisesi mezunu varmış. vay arkadaş. imam hatip lisesi'ne tamamen karşı değilim ama; tüm liselerin 3 te birinden fazlası imam hatip'miş. yaklaşık 30'da biri de fen lisesi. (bkz: komedi)

  edit: ayrıca başlıkta anlatım bozukluğu var. "... lise mezununun.." şeklinde yazılması lazım. ılk okuduğumda üniversite mezunlarının aslında üniversiteli olamadıklarına istinaden açılmış bi başlık zannettim.
 • bu ebeveynlerin ve kişinin tercihidir isteyen istediği yerde eğitim alabilir. şu kadarı üniversiteye giriyor vs... şeyler mantıklı değil zira üniversitede ki insanlarıda görüyoruz. düşünebilen insan bulmak zor.
 • bu gidişle liselilerin yarısı imam hatipli olacak; o zaman siz görün yeni türkiyeyi.

  artık barajı geçen mühendis ya da iktisatçı olur bu ülkede.
 • bu ebeveynlerin ya da bireyin kendi tercihi değildir efendim. yanlış bilgi veriyorsunuz. mevcut sistemde liseler, teog puanı ile alım yapar. teog puanı düşük olanlar, koleje gider. koleje parası yetmeyenler ise imam hatip liselerine mecburdur. sistem alternatifini sunmaz.