şükela:  tümü | bugün
  • ilgili linki ve de fotoğrafı ciddi anlamda gelen mesajlardan silmek zorunda kaldım. zira bu mesajlarda fetöcülükle, pkk militanlığıyla, ypg destekçisi olmakla kısacası terörist olmakla itham eden tonla mesaj aldım. tehditleri şunu bunu onları hiç saymıyorum .

çok da fazla detaya girip tekrar tekrar aynı şeyleri yazmanın mantığı yok. en ufak bi eleştiriyi bile kabul etmeyen, eleştireni de direkt "terör örgütü sempatizanı" olarak gören, lanse eden bi toplumda yaşıyoruz ne yazık ki. dolayısıyla yanlışa yanlış dediğim için ya da yazdığım için her neyse bu yaşıma kadar yemediğim hakareti, yemediğim küfrü yedim. bununla ilgili bi sorun yok 10 dakika sonra unutup gideceğim zaten de insan üzülüyor doğal olarak birlikte yaşadığı ülkede böyle insanların sayılarının çokça olduğunu görmekten.

askerlik ve ciddiyet ikisi çok iç içe iki kavramdır. etle tırnak gibi biri olmazsa birinin anlamının kalmayacağı kavramlar bunlar.

umuyorum bundan sonraki günler daha eleştiriye açık ve de sorgulanabilir olur.

son olarak; darüşşafaka'ya, lösev'e, kaçuv'a, tegv'e, mehmetçik vakfı'na, çağdaş yaşamı destekleme derneği'ne vb. kurumlara bütçenizi sarsmayacak şekilde bağışta bulunmanızı rica ediyorum. hiç bi şey yapamıyorsanız en azından sokak hayvanlarına dostluk maması alıp (migros'ta 1.5 lira) onlara destek olun. herkesten rica ediyorum. umudunuz hiç kaybolmasın..

tanım: türkiye silahlı kuvvetlerinin son derece ciddiyetten uzak bir özeti olan fotoğraf'tı.
  • siyasal islam ordusu, askerliği böyle birşey oluyor işte. metehan, atilla, timur, atatürk, fsm vs mezarlarında ters dönmüşlerdi artık takla atıyorlardır.
  • 2227 yıllık ordunun kemalistlerin kontrolündeyken darbe yapması, halkına işkence etmesi, hükümetleri devirmesi, başbakan asması kanına dokunmadı da bu fotograf kanına dokunduysa senin kanında bir problem var birader. asker analarını tesettürlü diye kapılardan sokmayan genelkurmay başkanları vardı bu ülkenin, hiç kanınıza dokunmuyordu aq, halkı açlıktan ölürken, çankayada çıtır manitalarla yiyişen cumhurbaşkanları kanınıza dokunmadıysa bu hiç dokunmasın.
  • ben bu kadar laçka ortamı en son lise son sınıfta karne haftası görmüştüm. yazık cidden...
  • komutanın tezkeresi veya çocuğunun doğumu felan kutlanmıyorsa allah akıl fikir versin ne diyim.
  • tam umut sarıkaya karikatürü hahahahah :))
  • 55 şehit vererek morali bozulan birliklere yapılan moral ziyareti, 2227 yıllık türk ordusu'nun tek karelik özeti olamaz. kendilerini eğlendirmeye gitmedi kimse oraya. askere moral olsun, bir sonraki harekat öncesi asker dinç kalsın diye yapılmış ziyarettir. en iyi ordu, morali yüksek ordudur.
  • ozet olarak arap masallari ile icinden gecilmistir.

metehan’in tarihi milattan onceye dayanan turk ordusu maklube yiyen, imam hatip mezunu sakirtlerin elinde oyuncak olmustur.

ayni kitabi anlamadigin dilde tekrar tekrar okuyup, pilavi elle yiyen araplara sevicilik yaparsan ordu da bu hale gelir. normal.

turk tarihinde belki de ilk defa devlet ve ordu kavrami bu kadar ayaklar altina aliniyor. ortadogu islam batakliginda devletsiz ve ordusuz kalan turklerin basina neler gelecegini hep beraber izleyecegiz.

araplarin turklere zulmu devam ediyor ve turkun tarihindeki en buyuk savasi daha henuz baslamadi.

(bkz: ortadogu islam batakligi)