şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • doğru bulduğum karar.

en azından ramazan bayramı sebebiyle herkesin öpüşmesi engellendi ama sadece şimdilik. umarım bu defaki yasak bittikten sonra millet yine yeni bir cahillik yapıp geçmiş bayramı kutlamaya akın etmez.
  • yasak saçmalığının son halkasıdır.
  • davulcunun para toplamaya geldiği yasak. vızır vızır da araba geçiyor sokaktan.
    yasak bir bizim eve galiba diye düşünmeye başladım yavaş yavaş.
  • kuruyemiş satan yerlerin önünde kuyruklar vardı bugün çok değişik milletiz ki ben de o kuyrukta idim . *

ama insan o kuyruğa girince düşünüyor gerçekten küçük mutluluklarla mutlu olan insanlar çok var bu ülkede .

yasak bittiği çarşamba günü asıl izdihamı izleyelim ülke olarak heryer daha da kalabalık olacaktır çünkü milletimizde geçmiş bayramı kutlama diye bir gelenekte var .
  • yasak bitince uzaktan çalışan bir çok kurum ofislere dönecek bunun neticesinde bu alınan yasak kararı bir işe yaramayacak.

otobüs ve metro ile işe gitmesi gereken insanlar yine kimsenin sikinde olmayacak.

virüs sebebiyle hangi il envanterdeki otobüs sayısını arttırdı? tabii ki hiç biri. çünkü türkiye zengin bir devlet herkes işe kendi aracıyla gidiyor.

4 gün sonra üst üste binmeler başlasın !
  • işlek bir yerde ikamet etmememe rağmen vızır vızır araba geçiyor, nasıl yasak anlamadım.
  • devlet akrabalarımızla aramıza girerek taktirimi kazandı.
  • istanbul'un anadolu yakasından bildiren biri olarak hafta içi dışarıda adım atacak yer yoktu, her dükkan açıktı, her on kişiden 2 ya da 3 kişi maske takmıyordu, maske takmayan 3'erli 4'erli maskesiz gruplar birlikte geziyordu, maske takan 7-8 kişiden de 3'ü maskeleri çeneye indirmişti.

sonuç olarak, niye var olduğu anlaşılmayan sokağa çıkma yasağı; sokaklar zaten virüs öncesine dönmüş, hafta içi her yerde olan insanlara bayramı niye yasaklıyorsun?
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağıdır.

benim anlamadığım tek şey şu; hafta içi bütün sahiller, sokaklar, parklar da insanlar geçen sene bu zamanlardan daha kalabalık şekilde dışarıda iken, ve bunların %60 i maske takmıyor iken bu sonuçlar nasıl bu kadar düşebiliyor ?

yanlış anlaşılmasın sonucun düşmesi çok iyi bir şey. ama ilk 3-5 vaka açıklandığı zaman bütün türkiye evlerimize kapanıp, tuvalete bile maskesiz gitmeyeye başlamışken nasıl oldu da bu kadar rahata erdiniz ?

virüs bulaşını mı kaybetti ? hayır. amerika da ve avrupa da hala deli gibi ölüm sayıları ve bulaş sayıları var.

bu maske takmadan sahillerde gruplar halinde gezme , sokaklarda vs gezme olayları çok tehlikeli.

çarşamba günü arabayla sahilden geçtiğim de maskesiz 5 kişi oturmuş çimlere nargile içiyorlardı. lan nargile içiyorlar keyif pezevenkleri. aradım polisi şikayet ettim. polis geldi mi gelmedi mi bilmiyorum şayet telefondaki memur bile çok siklemedi şikayetimi.

ve bunun gibi termosunu alan , piknik havasında olan yüzlerce kişi sahildeydi. çoğu maskesizdi. ve bir tane polis otosu yoktu ortada.
  • sokaklar insan dolu bu nasil yasak amina koyayim