• allah bi dört gün daha evde boş buzdolabıyla başbaşa kalanlara, çoluğunu çocuğunu doyurmakta zorlananlara mubarek ramazan ayında yardım etsin.
    marketlerde ( beylikdüzünde mevcut ) yardım askılarını elinizden geldiğince doldurmayı unutmayın. bunların ekmek yasağı kavgası bitmez umursamayın. komşunuz açken tok yatmayın.
  • ben bir esnafım 3 gün çalışıp 4 gün kapatarak personel maaşını mı,kirayı mı,vergiyi mi,kredi borçlarını mı ödeyeceğim???
  • bayram tatilini haftasonu ile birleştirmek out
    sokağa çıkma yasağını haftasonu ile birleştirmek in
  • "sokak kısıtlaması"
    "sokağa çıkma sınırlandırması"

djjdsjjsjs bu ne lan. desene sokağa çıkma yasağı diye.

yemin ederim hayatları algı ya. ne oluyor ki yasak dendiği zaman?
  • marketlerde sıkıntı yaratmayacak olan durumdur. milleti galeyana getirip durmayın. hafta sonu yasağı için millet geçen haftadan zaten stok yaptı. böyle yazıyorsunuz sonra millet yığın yoksa bile öyle sanıp gidip yığın yaratıyor.

delirtmeyin adamı!
  • konuşmada önce planlıyoruz dedi ve sonrasında açıkladı. anlatırken karar vererek, hızlıca sonuçlanmıştır.
  • harbiden merakımdan soruyorum, bizim dışımızda 4 gün açık 3 gün sokak yasak, 5 gün normal 2 gün sokak yasak.. böyle bir şey yapan 1 tane ülke var mı?

tayland'ından iran'ına kadar örnek var mı?
  • madem kimseler dışarıda olmayacak, bu 4 günlük süre içinde bari bir aya yakındır evlerinde hapsolan, ve korumak bahanesi ile cezalı durumuna düşürülen 65+ yaş vatandaşa en azından, örneğin 09:00-11:00 saatleri arasında açık havaya çıkıp kısa yürüyüşler yapma izni verilmelidir. moral ve bağışıklık güçlendirme bakımından yerinde bir karar olacaktır.
  • işimden gücünden olmuşum bir tane banka borcumu öteletmemiş türk telekom faturaları yasladıkça yaslıyor ev kiramı ödeyemedim evde oturuyorum oturmasına ama bütün sıkıntılar ruhumu daraltıyor. ne devlet ne başka kurumlar var yanımda. yine kaldık bir başına. eve gelen sadece kepez belediyesinden bir tane maske çok teşekkür ederim.
  • ergenlere mastürbasyon için alan yaratılmalı haklarına saygı duyulmalı ebenveyleri tarafından
hesabın var mı? giriş yap