şükela:  tümü | bugün
745 entry daha
  • sıkıntı hiç kimseyle birliktelik yaşamamış bir kadının sadakatine emin olabilmekte asıl.

bir çok erkekle birlikte olmuş ne istediğini bilen bir kadın seni seçmiş ise buna güvenebilirsin. çünkü gerçekten bir tercih yapmıştır.

ancak daha önce kimseyle birlikte olmamış neyin ne olduğunu bilmeyen bir kadın seni seçtim dediyse de bunun güvenilir bir yanı dostum. bu hanım kızımızın seninle olan sıkıcı hayatına renk katacak alternatif biri çıktığı an ne bok yiyeceğini kendisi bile bilmiyorken sen nasıl emin olabiliyorsun anlamıyorum.

büyük düşünür cem yılmazında dediği gibi mahalle tren yapıyor neden acaba?
  • erkek tanımına uyan, özsaygısı olan, kendine güvenen, sağlıklı bir ilişki yürütmek isteyen erkeklerin uzak durması gereken kadındır. bu kadını direk hayatınızdan çıkartın. görüşmeyin böyle kadınlarla. emin olun size zerre faydası olmaz. ruhu, bedeni harap olmuş, türlü fantezilerle kendini erkeklerin beğenisine sunmuş, kısacası kendini kamuya açmış bir hatun kimseyi mutlu edemez, beyler. akıllı olun.

ama bekaret beyindedir tamam mıaa

tamam. sen genelevden bir hatunla evlen. onu bu hayattan çek, çıkar. yüzlerce adamın altına yatmış bir kadından çocuğuna annelik yapmasını bekle. bakalım, o kadın nasıl bir çocuk yetiştirecek. denemesi bedava.

istediği adamla yatar sana ne

doğru söylüyorsun. kimseyi kolundan tutup da, yatma. bu senin için iyi bir şey değil, demem. isteyen istediğiyle yatsın. zaten erkek görünümlü meriçler olmasa bu kadınlarla kim yatmak isteyecek?

kendinize saygınız olsun, beyler. eş, sevgili olarak seçeceğiniz kadın, seks konusunda çok az tecrübeli, mümkünse tecrübesiz olsun. kendini kamuya açmış bir hatunla sağlıklı bir ilişki kuramaz, mutlu olamazsınız. denemesi bedava.

bu tip hatunlar 30'u geçtikten sonra geçmişini can hıraş şekilde gizleyip hanım hanımcık kız formuna girerler fakat ilişkilerinde çoğunlukla başarısız olurlar. bir erkekle uzun süreli ilişki kuramazlar. amaçları salağın tekine kapağı atıp evlenmektir. evlenince pür pak olduklarını zannederler. böyle bir hata yapmayın. evlenmeyi bırakın, bu tip kadınları çevrenize bile dahil etmeyin. sonra üzülen siz olursunuz. benden söylemesi.

(bkz: bekaret takıntısı/@sonsuzluk ve bir gun)
  • 23 veya 2300... istediği kadar adamla yatma özgürlüğü olan kadındır öncelikle.
    kendisini yaftalıyor değilim. yaşanmışlıkları kendi özgürlüğüdür.

ancak;

artık 23 adamla mı 43 adamla mı olmuş olduğunu bilemediğim bir kadınla, buna benzer bir ilişki yaşadım. aşağıda anlattım kısaca. pişman mıyım? hayatımın en kötü dönemini bu ilişki sırasında yaşadım. bu bakımdan milyon kere pişmanım. ancak çok öğretici oldu. kadını, erkeği, insanı, ilişkileri, beklentileri sorgulamama, öğrenmeme sebep oldu. beni çok güçlendirdi. bu bakımdan hiç pişman değilim.

ciddi denebilecek bir ilişki yaşanmasını salık verebileceğim bir kadın değildir bu kadar insanla birlikte olmuş bir kadın. hoş, ben artık o ciddi ilişki denen şeyden tamamen soğumuş durumdayım ya, neyse.

bu onun hakkı mı? evet!
    bunu yapmakta özgür mü? evet!
    peki ben kendisini tercih eder miyim? hayır!

herhangi bir davranışı etik açıdan makul kabul edip etmemek konusunda bir referansımız var mı? varsa bu referans nasıl oluşmuş olabilir sizce?

23 adamla yatıp geçmişi boşver diyen kadının bu davranışını makul bulup onunla birlikte olmak isteyecek olanlar da var, onunla birlikte olmak istemeyecek olanlar da. bu sayıyı 1 yapsak da yine onunla birlikte olmak isteyecekler ve istemeyecekler olacaktı. ancak bu sefer onunla birlikte olmak isteyecek olan erkek sayısı daha fazla olacaktı. bu sayıya 0 (bkz: bakire) demiş olsaydık, belki sayı daha da artacaktı. aynı şekilde 23 sayısını 40 yapsak, 50, 60, 100, 300, 500, 1000 yapsak, onunla birlikte olmak isteyecek erkek sayısı da gittikçe azalacaktı.

sizce neden?

bir kadının yaşı ve yaşına bağlı olarak yaşamış olduğu birliktelik sayısı, onun birlikteliklerindeki istikrara dair bir öngörü oluşturacaktı da o yüzden.

yahu 16 yaşında 10 partnerden tutun, 22 yaşında 13 partner, 28 yaşında 30 partneri olana kadar bir sürü kız/kadın tanıdım. uzun yıllardır tanıdıklarım da var 1-2 senedir tanıdıklarım da.

23 yaşında 20 farklı partnerle birlikte olmuş kadının gerçekten aşkı sizinle tanıyıp, istikrarlı bir ilişkiye girebileceğine inanıyor musunuz? yani sizden önceki o 15-20-25 kişinin hiçbiri ona sizin yaşattıklarınızı yaşatamadı, siz o kadar özel bir insansınız ki sizinle hiç kimse ile tatmadığı duyguları tattı ve bu yüzden artık gözü sizden başkasını görmeyecek öyle mi? gerçekten buna inanıyor musunuz?

33 yaşında olup 50'nin üzerinde farklı partnerle birlikte olmuş bir kadın arkadaşımdan bahsedeyim size.

ben sormuyorum, kendisi anlatıyor.

tinder kullanıyor. görsel olarak etkilendiği biri olduğunda görüşüyor kendisiyle. bu şekilde birliktelikler yaşıyor zaman zaman.
    sosyal medyada zaten bir kadının görsel olarak aman aman bir şey sunmasına gerek yok. sırf kadın olduğu için, sırf vajinası olduğu için yüzlerce talibi oluyor kendisiyle birlikte olmak isteyen.
    mesleği gereği gayet sosyal de bir insan. konserlere gidiyor, kokteyllere, gidiyor, sergilere, açılışlara gidiyor. tanıştığı insanlar oluyor. bazılarıyla tek gecelik ilişki yaşıyor. bazılarıyla ciddi ilişki yaşamak istiyor ancak ne oluyorsa oluyor, ilişki hep boka sarıyor ve birlikte olduğu erkekler kendisiyle yalnızca ve yalnızca cinsellik yaşamak istiyor. ötesine yokum diyor.

(bkz: takılalım ama sevgili olmayalım erkeği/@lutfu tellioglu)

artık sıkılmış, yorulmuş durumda.
    "artık ciddi bir ilişki istiyorum. evlenmek istiyorum. anne olmak istiyorum"

doğal bir istek, anlıyorum. "peki neden anne olmuyorsun öyleyse?" diye soruyorum kendisine.

"evlenmeden çocuk yapamam. aile yapım buna uygun değil. bırak evlilik dışı çocuk yapmayı, ailem erkek arkadaşlarımla birlikte olduğumu dahi bilmiyor. "mervelerde" kalıyorum ben bir birliktelik yaşadığım zaman. öyle biliyorlar. bilseler, nasıl bir tepki vereceklerini hayal bile edemiyorum. evlatlıktan bile reddedebilirler beni!"

bakın bu insan 33 yaşında, 16 değil!

- e evlen öyleyse!
    - ah canım... benim hiç aklıma gelmemişti bu dahice fikir! (haklı). yahu evlenecek adam mı var? benim beğendiğim ve evlenmeyi isteyeceğim adamlar benimle sadece yatıyorlar. iş evlilik olduğu zaman bana selam dahi vermez hale geliyorlar. önemli bir kısmı zaten evlilikten tamamen kendini soyutlamış durumda. evlilik düşünmüyorlar.
    - sence neden?
    - ben evlilik düşünecekleri bir kadın modeli değilim de o yüzden. daha kolay domine edebilecekleri, daha basit, daha güçsüz birini istiyorlar bence.
    - yani senin düşüncene göre sen güçlü bir kadın olduğun için mi evlenmek istemiyorlar seninle?
    - bence evet.
    - peki sence seni güçlü bir kadın yapan şey nedir tam olarak? bildiğim kadarıyla 2.400 tl maaşla çalışıyorsun. ailenle yaşıyorsun. bu güç maddi güç olamaz. nasıl bir güç bu?
    - özgürlüğüme düşkünüm.
    - bu mu yani?
    - ya tamam işte her neyse. güçlüyüm veya değilim. yaşamış olduklarımı geri alabilmem mümkün değil. ne yapayım, öleyim mi? tek yapabileceğim birlikte olduğum insanlardan bunları mümkün olduğunca gizlemek.
    - diyelim ki gizlemeyi başardın. karşındakini kandırmayı da başardın. o zaman da artık o birliktelikte sen sen değilsin ki. mutlu olabilecek misin?
    - olamayacağım, biliyorum. ama ne yapayım? anne olmak istiyorum. ailem de üzülüyor evlenmemiş olduğum için. akrabalarım iyi niyetli olarak soruyor olsalar da artık batmaya başladı bana bu sorular, bakışlar. ben artık evlenmek "zorundayım", anlıyor musun?
    - işin bu aşamaya geleceğini bundan 10 sene önce biliyor olsaydın, neleri değiştirirdin peki?
    - bilemiyorum. yaşamak istediklerimi gerçekten istediğim için yaşadım. bu bakımdan pişmanım diyemem. ama sonuçlarından kesinlikle memnun değilim, bu da bir gerçek. gerçi şimdi düşünüyorum, senin bahsettiğin gibi seçici olsaydım ne olurdu? muhtemelen yine ilişkilerim olurdu. belki 2 kişi belki 3 kişi olurdu. belki de 4, bilemiyorum. sanırım uzun süreli ilişkilerimi tercih eder, diğerleri için "olmasa da olurdu" diyebilirim. ama şu da var, bir ilişkiye başlamadan önce onun uzun soluklu olup olmayacağını anlayabilmek de kolay değil. siz erkekler çok iyi rol yapıyorsunuz. iş yatak faslına gelene kadar hepiniz oscarlık performans sergiliyorsunuz. sizden emin olabilmek kolay değil ki.

haklı olduğu noktalar var, kabul ediyorum.

bir kadının ilişkilerinde seçici oluşu, kendi sosyal hiyerarşisini de gösteriyor biraz.
    yılda 3 kişiyle birliktelik yaşayan bir kadının ilişkilerinde seçici olduğundan, istikrarlı ilişkiler yaşıyor olduğundan söz edebilmek "bence" pek makul değil. yılda 3 kişiyle birliktelik demek, ilişkiler arasında birer ay olmuş olsa her birinin ortalama 3 ay, ilişkiler arasında hiç ara olmamış olsa ilişkilerinin ortalama 4 ay sürdüğü anlamına gelir. sizin isteğiniz de 3-4 aylık bir ilişki ise -ki ben buna 3-4 aylığına takılmak demeyi daha uygun buluyorum- be my guest. ancak yıllar sürmesini istediğiniz bir ilişki beklentisi içindeyseniz karşınızdaki kişinin buna uygun olmadığını anlayabilmelisiniz artık. biri 3 sene, biri 4 sene, biri 2 sene sürmüş toplam 3 ilişkisi olmuş 27 yaşındaki kadın ile her biri 1-2-3 ay sürmüş 30 ilişkisi olmuş 27 yaşındaki kadın, aynı istikrarda ilişki sürdürebilme potansiyeline sahip değildir. akıl var mantık var! bu yüzden 23 kişiyle birliktelik yaşamış bir kadınla yaşayacağınız ilişkide onun sonuncusu olma ihtimaliniz, yalnızca #24 olma ve ardınızdan #25 in gelme ihtimalinden çok daha düşüktür. dolayısıyla onunla birlikteliğe yaklaşırken bu farkındalık ile bir şeyler yaşamalısınız.

19 yaşından 30 yaşına kadar, 11.5 sene aynı kadınla ilişki yaşadım. ilişkimiz biteli neredeyse 3 sene oldu. kendisi şu anda 32 yaşında. birliktelik yaşadığı insan sayısı ben dahil 2! üstelik bu kişi türk de değil, rus! hani sen istiyor duj, verejek 50 dolar daha var ya. hani şu easy sex. "sadakat mi, o da nesi?" var ya hani.

bu 23 adamla yatıp geçmişi boşver, artık seninleyim diyen kadına ilişkin olumsuz düşüncelere sahip erkekler yeriliyor ya hani, istenen ne tam olarak?

"kadının birlikte olduğu erkek sayısı, onunla birliktelik kurmak isteyip istememek konusunda bir argüman değeri taşımasın, bir parametre olmasın. kadın kaç kişiyle birlikte olmuş olursa olsun, seninleyim dediyse erkek bununla yetinsin, tatmin olsun, ötesini istemesin ve bununla mutlu olsun."

öyle mi?

peki 23 erkekle birlikte olmuş kadın ile 357 erkek ile birlikte olmuş kadını birbirinden ayıran şey nedir öyleyse?

peki bir fahişe ile bu kadını ayıran şey nedir? birinin bu ilişkiler karşılığında para almış olması mı? yani girdiği ilişkilere "para karşılığı" girmiş olmanın etik olarak olumsuz değerlendirilmesi makul olabilir ancak bir kadın görüp beğendiği biri ile, "beğendiği için" birlikte olduysa bu etik olarak olumsuz değerlendirilmemelidir mi demeliyiz? öyleyse para karşılığı ilişkiye girmiş olması neden olumsuz oluyor ki? bunu etik dışı yapan şey nedir öyleyse?

ey romalılar,
    (bkz: been there done that)
    (bkz: #50060265)

bununla ilişki biteli de yaklaşık 2 yılı geçmiş. iyi ki bitirmişim. 30 yaşına geldi kendisi. işsiz, beş parasız. görsel olarak da bir şey sunamaz hale geldi. talipleri de azaldı. bunları yaşamakta özgür müydü? kesinlikle! ben de onu istememekte, onu terk etmekte özgürüm!

bir de "bu kadınlar zaten sizin gibi düşünenleri istemiyor ki" diyen mallar var. aslında söylemek istediği "ben senin gibi biriyle birlikte olmak istemem". genelleme yapmıyor olmalı. zira benim etrafımda benimle birlikte olmak isteyen, bunlar gibi bir sürü kadın var.

geldiğimiz noktada ben artık "ciddi ilişki" istemez hale geldim.
    bakın evlilik demiyorum daha.
    sevgili dahi istemez hale geldim, ne evliliği?

ezcümle, bu tip kadınla ilişkiden uzak durmak sağlığınız için ve psikolojiniz için daha doğrudur. yatırım tavsiyesidir.
  • yılmaz vural'dır o.
  • ahlaksızlığı 23 adamla yatmasından değil yalan söylemesinden gelir.

23 farklı spermi yutmuş kadını anne yapmak çocuğunuza karşı yapacağınız en büyük kötülüktür. "oğlum/kızım bize niye saygı duymuyor?" demeyin sonra.

(bkz: evlenmeden önce bekaretini koruyan kadın/@1f)

evlenmeyi düşünmüyorsan ortada tuhaf bir durum yok. std konusunda dikkatli ol yalnız, kan testi bile yeterli gelmiyor bazen. 50 tlye çalışan taş gibi eskortlara gitmeyen bu kadar erkek enayi mi?
  • - merhaba, bişey sorabilir miyim?
    - tabi buyrun
    - 23 adamla yattım, geçmişi boşver, senleyim desem?
    - allah derim
    - ama 24. oluyorsunuz yani sıralamada!
    - e nasip
    - yalnız böyle baya memelerimi falan hep mincirdilar yaladilar.
    - olur öyle sevişmelerde
    - ama bunun daha 25'i var 30'u vaar?
    - hayırlısı tabi
    - e siz de çok genişsiniz beyefendi!
    - teveccühünüz. nasıl yapalım burda derhal mi sevişelim bize mi geçelim?
    - ...