şükela:  tümü | bugün
 • beşiktaş'ın fevzi tuncay, ali eren beşerler, tayfur havutcu, jamal sellami, fehmi alpay özalan, mutlu topçu, erkan avseren, ayhan akman, christopher ohen, mehmet özdilek, oktay derelioğlu 11'i ile çıktığı maç.

  7. dakika sellami'nin kırmızı kart görmesi ile 10 kişi mücadele eden beşiktaş, yaw preko'nun 49. dakikada attığı gol ile 1-0 geriye düşmüş, 64. dakikada mehmet özdilek'in golü ile 1-1'lik beraberliğe ulaşmıştı. 86. dakika'da ise alpay kırmızı kart görmüş ve 5 maç ceza almıştı. o zamanlarda beşiktaş'ın en iyi sakız çiğneyen defans oyuncularından biri olan alpay'ın eksikliği beşiktaş'ı kötü etkilemişti. hakem ali uluyol'du.
 • öyle bir maç olmuştur ki, maçın hakemi ali uluyol bir taraftardan yumruk yemiş, onu başka bir taraftarın elinden futbolcular kurtarmış, kırmızı kart gösterip oyundan attığı alpay özalan ana, avrat, dede, nene, görümce, kayınço, enişte bırakmamıştı.

  maçın böyle bir atmosfere gelmesine sebep olan olaysa, ali uluyol'un 2 oyuncuyu haklı olarak oyundan atması, beşiktaş'ın bir penaltısını vermemesi ve alpay'ın provakatif hareketleriydi.

  neyse maç bitmiş, ali uluyol sahayı güç bela terk etmiş, maçtan sonra mehmet özdilek ali uluyol'dan özür dilemiş, başkan süleyman seba sahaya atlayan ve hakemi darp eden taraftarı kınamıştı.

  daha garip olansa, beşiktaş taraftarı da kendilerine sahip çıkmadığını iddia ettikleri süleyman seba ve mehmet özdilek'i topa tutmuşlardı.

  haaa, maçtan sonra ali uluyol mu? alpay özalan'ı mahkemeye vermiş, maçtaki kısmen hatalı ama cesur kararlarından dolayı uefa tarafından bir maçta görevlendirilerek ödüllendirilmişti.
 • şuradan pozisyonları izlenebilecek maç.

  alpay'ın -eğer küfretmediyse- kırmızı kartı hatalıymış.