şükela:  tümü | bugün soru sor
  • önceden yerimizi alalım. şu sıcak yaz günlerinde doların ateşini düşmeyeceğini tahmin ediyorum. zaten 7 tl nin üzerine pekte çıkmayacak gibi artık yeterince yükseldi.
    tahminim 6,15 tl diyorum.
  • 7,50 ile 6,80 arasında gidip gelecek olan kur. bu kafayala gidilirse 8’de olur 9’da kurun düşeceği yok ama kafayı kullanırsak düşürebiliriz o kafada bizde yok.
  • 6,02-6,08 arasında git gel yapıp fıtık edeceğini düşündüğüm kur.

sebebi işlem hacminin az olması.

türkiye piyasaları açılınca da pek yükseleceğini düşünmüyorum bu ay.

cds'miz 478'e düşmüş halihazırda. 13 ağustos 2018 tarihinde 542'yi görmüştük.
  • bankaların uyguladığı makas aralığı yüzünden türkiyedekiler alım satım yapamıyo zaten, yabancı ülkedekiler istedikleri kadar alım satım yapabilir şu anda. dış güçler bize saldırıyo o yüzden dolar artıyo lafının yalan olduğu ispatlanmış oldu son bi kaç günde, dolar azda olsa düşme eğiliminde. dış güçler falan değil türkiyedeki yatırımcılar ve dolar borcu olanlar yükseltiyo doları. bayram tatili bitene kadar yatay seyir veya ufakta olsa düşer. olay bayramdan sonra.
  • hareketlenmeler başladı yine.. an itibariyle 6,12 liradır..

https://s1.eksiup.com/124bc0a9326.jpg
  • daha çok hedge fonların işlem yapması nedeniyle yön bulamayan kur.

lakin artık 6,0'nın taban olduğu söylenebilir.

muhtemelen pazartesi'ye kadar 6,0-6,13 bandında hareketler devam eder.
  • 6.05 ten açılıp şu sıralar 6.1-6.15 arasında gezinmektedir. pazartesi bedelli kredisi ile 6.13ten 1000 dolares daha almıştım. bakalım bu açık makasla ne yapacağım eylül sonuna kadar.