şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray'ın yozgat kabusunun 2. serisi. ilki cok begenilince bu da cekildi. ama sonu yozgat icin istenen gibi bitmedi, esas oglan puanı kaptı gitti.
  igrenc bir zeminde oynanan maca bir sene hatta bırak bir seneyi 8 ay önce oldugu gibi gene yozgat tehlikeli ba$ladı. ilk dakikalarda bir sene önce taffarel'i zor duruma dü$ürdükleri gibi bu sefer de fransa'dan gelen mondragon'u bir oraya bir buraya zıplatıyorlardı.
  zemine bakarak ko$an arada cok garip $utlar cekip 35, 40 metreden kalecilerin akıllarını alan victoria ile 1-0 öne gecti galatasaray.
  ilk yarı böyle biter derken antti sumiala'nın bazukasıyla devre 1-1 bitti. 2. yarıda yozgat fırtına gibi esmeye ba$ladı, 2-1, 3-1 derken $ov ba$lamı$tı. oh my yozgat!!

  ve macın kırılma anı.. o günün spor programlarında haftalarca tartı$ılan pozisyon.. sergen yalcın tüm mac boyu kendisine yapı$an hüseyin'in kaval kemigine inanılmaz bir tekme attı. sokakta olsa 2 seneden ba$layacak cezası olan bu harekete selcuk dereli sadece sarı kart cıkardı ve macın ikinci perdesi oynandı. 80'de sarı kartı gören sergen 82. dakika da golü attı. tabi filmler bu kadarla bitmez, macın 85. dakikasında yine sergen karambol anında yere dü$en selim'in yanından gecerken (ki kendisi bursaspor'lu selim'dir, hatırlamayanlar icin michael jackson'a benzeyen selim) top selim'in eline carptı ve galatasaray skoru 3-3'e getiren golü o sıralar redroom club'un gülü olan berkant göktan attı.

  sumiala'nın, victoria'nın müthi$ gollerinin önüne 80. dakika da adam öldürmeye te$ebbüs eden sergen'e sarı kart gösterip, aynı sergen'in macın kaderini degi$tirmesini saglayan selcuk dereli gecti.
 • ilk olarak 22 aralık 2001 tarihinde oynanan karşılaşmadır. daha karşılaşma yeni başlamıştı ki saha yoğun kar yağışı yüzünden elverişsiz hale gelince hakem maçı mecburen ertesi güne ertelemişti. hafızam beni yanıltmıyorsa falan demicem, çünkü bu durumdan eminim. ha belki bir ihtimal başlama vuruşu bile yapılmadan ertelenmişti diyecem de bir 5-10 dakika falan oynanmıştı sanki...

  maç ertelendikten sonra yozgat da konakladığı otele doğru hareketlenen galatasaray kafilesinin otobüsü o soğuk kış gününde deplasmana takımını desteklemeye giden cefakar sarı kırmızı renklere gönül vermiş taraftarlar tarafından durdurulmuş ve benim ilk kez o zaman duyduğum şu tezahurat söylenmiştir :

  - ... yağmurlarda çamurlarda işte gerçek kapalı burda ...

  maçı bile erteleten yoğun kar yağışı düşünüldüğünde o günün anlam ve önemine uygun bir tezahuratmış, ağızlarına sağlık...
 • unutamadığım maçlardan. bugün youtube'da tesadüfen özetine denk geldim. 2001-2002 sezonu galatasaray'ın kar, gündüz maçı ve deplasman* fobilerinden muzdarip olduğu bir tuhaf sezondu ki bu maç da bu bağlamda bir perfect storm olmuştu. öne geçmemize rağmen 3-3 bitince yaşadığım sinir bozukluğu hala hafızamda. zira o zamanlar iki maç puan kaybeden yarışa havlu atabiliyordu. neyse ki sonrasında fener de bocalamıştı ve 3. yıldız gelmişti.

  ayrıca şimdi fark ettim ki kaptan bülent efsane sıçmış. 3 golde de hatası var.

  ilk golde çalım yemiş.
  ikinci golde yan topu sektirip boş kaleye bırakmış.
  üçüncü golde ofsaytı bozmuş.

  maç özeti
 • selçuk dereli denilen gg'nin rakibine tabanla dalan sergen yalçın'ı oyundan at(a)madığı, ve o sergen'in golleriyle gs'ın maçı 3-3'e getirdiği hafızama kazınmış olan maçtır. dereli'nin sanırım bu ilk vukuatı idi. sonraki kupa fb-bjk maçı ve meşhur denizli rezaleti üzerine tuz biber oldu.

  edit : şimdi diğer entrilere baktım. ilk entride olayı ich de gayet etraflı anlatmış. hafızama güvenim arttı.
 • sanki bir efsane imiş kesinlikle gerçeklik payı yokmuş gibi bir türlü arkadaşlarıma inandıramadığım, en sonunda internette aramayı akıl ettiğim ve kanıtlarımla yozgatspor’un ihtişamını herkese gösterebildiğim maç!
 • sabah 05.29'da bu maçı hatırlayıp izleyip entry girecek ne yaşadınız?